Co się dzieje z Bochnią?!

O historii, zabytkach, obiektach, zjawiskach i wszystkim co sprawia, że nasze miasteczko jest wyjątkowe
tysson
Częsty gość
Posty: 71
Rejestracja: piątek, 9 sierpnia 2013, 21:36
Kontaktowanie:

Co się dzieje z Bochnią?!

Postautor: tysson » czwartek, 17 kwietnia 2014, 11:47

Kiedyś Brzesko uważaliśmy za małomiasteczkowa miejscowości, a teraz?
Brzeszczanie śmieją się z Bochni. I mają rację!
W Bochni dzieje się coraz gorzej, zamiast rozwijać, cofa się.
Dobrze Marek Piekarczyk to opisał.
Gdzie ta Bochnia z przed dwudziestu lat?

Awatar użytkownika
ChuckNo
Częsty gość
Posty: 36
Rejestracja: poniedziałek, 11 lipca 2011, 06:51
Kontaktowanie:

Re: Co się dzieje z Bochnią?!

Postautor: ChuckNo » czwartek, 17 kwietnia 2014, 17:02


Awatar użytkownika
popik
Bardzo towarzyski
Posty: 232
Rejestracja: środa, 2 lipca 2008, 17:38
Lokalizacja: Bochnia
Kontaktowanie:

Re: Co się dzieje z Bochnią?!

Postautor: popik » czwartek, 17 kwietnia 2014, 20:14

[/quote]
Powiedział co wiedział, a że nic nie wiedział, to nic nie powiedział.[/quote]


daję okejkę :)

tysson
Częsty gość
Posty: 71
Rejestracja: piątek, 9 sierpnia 2013, 21:36
Kontaktowanie:

Re: Co się dzieje z Bochnią?!

Postautor: tysson » czwartek, 17 kwietnia 2014, 21:12

Wydaje mi się, ba, jestem pewien, że sporo więcej widziałem i wiem, niż wy we dwoje razem.

SantCowHunter
Bardzo towarzyski
Posty: 201
Rejestracja: czwartek, 21 kwietnia 2011, 12:35
Kontaktowanie:

Re: Co się dzieje z Bochnią?!

Postautor: SantCowHunter » piątek, 18 kwietnia 2014, 15:14


Awatar użytkownika
Ukasss
Uzależniony
Posty: 812
Rejestracja: poniedziałek, 23 czerwca 2008, 18:42
Kontaktowanie:

Re: Co się dzieje z Bochnią?!

Postautor: Ukasss » piątek, 18 kwietnia 2014, 18:45

E tam przesadzasz

Nie chcę być złośliwy ale taki post to na żal.pl

Wiadomo że teraz priorytet to BSAG i tam się najwięcej dzieje ale nie można nie zauważyć zmian bliżej centrum. Uzbornia, plac Turka , pl. Okulickiego kilka kamienic wyremontowano, W większości przed domami ludzie powymieniali zieleń Teraz przyszedł czas na taką wymianę w centrum. Ja tam widzę zmiany na plus

Najbardziej to czekam aż ten monitoring się rozwinie Może wyłapią te zwierzęta zaznaczające teren farbą bo niszczą naszą Bochnię np. Dom Bochniaków nie dawno odnowiony ale jakiś xxx pobazgrał...


Tak więc zdrowych wesołych Świąt Dobrego Polskiego jedzenia na stołach od Polskich firm z Polskich sklepów

Pozdrawiam


Pozdrawiam i nie narzekać tyle:)

Pospolity
Przechodzień
Posty: 10
Rejestracja: niedziela, 16 marca 2014, 13:55
Kontaktowanie:

Re: Co się dzieje z Bochnią?!

Postautor: Pospolity » piątek, 18 kwietnia 2014, 22:02

Witam temat bardzo aktualny i potrzebny bo niestety to co wyprawia się w naszym mieście jest zgrozą.
Masz racje musi zostać zrobiony porządek z ta młodzieżą nigdy tak źle w Bochni nie było, wszędzie tylko siedzą pija alkohol niewychowane i bez krzty szacunku czy zasad moralnych zdziczałe niczym Zwierzęta ja zawsze mówię guma i ciasne drzwi twarde wychowanie a nie bezstresowe bo wtedy całe społeczeństwo cierpi i jest zestresowane. Gnojki uważają, że wszystko im wolno i tylko wstyd patrzeć na to co wyprawiają z naszym miastem. Nie przechodźmy obojętnie róbmy porządek z tą zarazą!!!!

tysson
Częsty gość
Posty: 71
Rejestracja: piątek, 9 sierpnia 2013, 21:36
Kontaktowanie:

Re: Co się dzieje z Bochnią?!

Postautor: tysson » sobota, 19 kwietnia 2014, 11:21

Ukasss na przestrzeni dwudziestu lat, to tylko drobnostki, nie ma tego ducha co kiedyś. Tak jak pisałem do Bochni przyjeżdżali ludzie z innych miast (na zakupy, na imprezy).Kiedyś wychodziło się z "paczką" na "miasto" i zawsze było coś do roboty. Nie tak całkiem dawno przyjechał do mnie kolega i chcieliśmy się rozerwać. Niestety po północy musieliśmy kończyć w domu. Może i masz rację, że to temat na żal.pl, ale nie znam tej strony, natomiast bochnianin.pl.
Przechodzień, też masz rację, co do chamstwa (chociaż my też nie byliśmy święci).

Awatar użytkownika
belzebub
Uzależniony
Posty: 1083
Rejestracja: sobota, 15 października 2011, 15:09
Kontaktowanie:

Re: Co się dzieje z Bochnią?!

Postautor: belzebub » sobota, 19 kwietnia 2014, 16:31

Nie nie rozwija się, stoi w miejscu. nie ma orlików, nie ma placów zabaw, nie ma uzborni, nie ma placu turka. nie ma hali widowiskowej, nie ma poprawionego kina, nie ma remontów , nie ma ulic, nie ma nowych osiedli, nie ma NIC.. Nie ma marketów , sklepów.

Zastanów się człowieku zanim kolejny taki temat założysz.

Bo razem z kolega nie miałes gdzie piwa wypic po 00.00 to juz Bochnie trzeba od czarnej dziury wymyslac??


Co ty oczekujesz ze wrócą lata 80-90 że przed każda klatka byłą grupa dzieci biegających , że w szkołach były klasy A B C D E i każda średnio 30 uczniów???

Nie nie wróca bo dzieci wola na necie siedziec i przed tv a po 2 tych dzieci jest mniej bo Polska cała się cofa a nie Bochnia .

Do pospolity

Skoro uwazasz ze w latach 90 nie było demolek, ustawek , pijanstwa itp itd to mało wiesz albo nie mieszkałeś na NPDL , na karolinie, słoneczku i jana.

Wtedy było więcej bo było więcej mlodych i dzieciaków. teraz to małe grupki bo srednio ludzie maja 1-2 dzieci a dawniej srednia 3-5

SantCowHunter
Bardzo towarzyski
Posty: 201
Rejestracja: czwartek, 21 kwietnia 2011, 12:35
Kontaktowanie:

Re: Co się dzieje z Bochnią?!

Postautor: SantCowHunter » sobota, 19 kwietnia 2014, 17:15

Miasto 30 tys.:
Fakt Uzbornia się udała (i tylko ona) ale trzeba gospodarza żeby nie była dewastowana jak inne miejsca w Bochni. http://www.bochnianin.pl/14635_pierwsze ... ornia.html
Orlik publiczny sztuk 1 (BKS to nie orlik) - jest się czym szczycić |:)
Placów zabaw z prawdziwego zdarzenia to tylko Uzbornia, a o tym już wspomniałem |:)
Fakt galerii, marketów i banków w Bochni jest pod dostatkiem, wszak to bogate miasto |:)
Nowe osiedla to nie mają nic wspólnego z rozwojem miasta bo to prywatne inwestycje więc co ma piernik do wiatraka, miasto daje tylko pozwolenie na budowę |:)
Oświećcie mnie i wymieńcie oprócz UZBORNI, DUŻE inwestycje zrealizowane w tej pięciolatce w MIEŚCIE (nie w gminie) Bochni zrealizowane z pieniędzy Unii Europejskiej?

Awatar użytkownika
Ukasss
Uzależniony
Posty: 812
Rejestracja: poniedziałek, 23 czerwca 2008, 18:42
Kontaktowanie:

Re: Co się dzieje z Bochnią?!

Postautor: Ukasss » sobota, 19 kwietnia 2014, 18:21


Awatar użytkownika
kwiat
Częsty gość
Posty: 73
Rejestracja: niedziela, 16 maja 2010, 23:14
Kontaktowanie:

Re: Co się dzieje z Bochnią?!

Postautor: kwiat » sobota, 19 kwietnia 2014, 23:53

Jak Ci nie pasuje to zawsze się można wyprowadzić:P 20 lat temu były inne klimaty, teraz są inne i trzeba się z tym pogodzić. 8)

tysson
Częsty gość
Posty: 71
Rejestracja: piątek, 9 sierpnia 2013, 21:36
Kontaktowanie:

Re: Co się dzieje z Bochnią?!

Postautor: tysson » niedziela, 20 kwietnia 2014, 00:01

Ukasss nie marzy mi się nowa kostka na rynku, wiele bym zostawił tak jak na tym filmiku z 93r.
Niby przez ten czas tyle zrobione, ale wtedy żyło mi się dużo lepiej. Wiesz dlaczego?
A co do tych farbek, pisałem, że z nimi latałem??
kwiat jestem bardzo rzadko w Bochni, większość czasu mieszkam poza nią, właśnie z tego powodu, że teraz jej nie lubię, a spędziłem w niej całe moje życie, tu się wychowałem, tu dorastałem i tu założyłem rodzinę.

Pospolity
Przechodzień
Posty: 10
Rejestracja: niedziela, 16 marca 2014, 13:55
Kontaktowanie:

Re: Co się dzieje z Bochnią?!

Postautor: Pospolity » niedziela, 20 kwietnia 2014, 10:54

Macie racje w latach 90-tych młodzież nie była święta niestety blokowiska to bagno które produkowało zwyrodniała młodzież i nadal tak jest ale większość z nich dorosła i zrozumiała swoje błędy, jednak w tamtych czasach były jakieś zasady moralne i kulturowe których nie posiadają młodzi dzisiaj w tym tkwi problem. Nie raz idę przez Bochnie i jak widzę zachowanie dzisiejszych młodych przeraża mnie to jacy są wyniośli i nie mają szacunku do innych ludzi no ale cóż wynieśli to zapewne z domu od rodziców.

A co do Bochni niestety też patrząc na przekrój czasu to teraz jest szaro ponuro do tego okolice Rynku wyglądają brzydko i chaotycznie przez ta przytłaczającą ilość reklam na budynkach które szpecą nasze miasto. Urzędnicy powinni wziąć się za promocje miasta a nie odrzucać konkretne okazje jak np:TDP ale jak widać tylko machlojki im w głowie i pilnowanie wzajemnych interesów na każdą inwestycje miejską powinny być przetargi a nie umowy między kolegami(mam na myśli wymianę zieleni) wszyscy widzimy efekty pracy BZUK niedopuszczalne powinna się tym zająć prokuratura

Awatar użytkownika
belzebub
Uzależniony
Posty: 1083
Rejestracja: sobota, 15 października 2011, 15:09
Kontaktowanie:

Re: Co się dzieje z Bochnią?!

Postautor: belzebub » niedziela, 20 kwietnia 2014, 11:30


tysson
Częsty gość
Posty: 71
Rejestracja: piątek, 9 sierpnia 2013, 21:36
Kontaktowanie:

Re: Co się dzieje z Bochnią?!

Postautor: tysson » niedziela, 20 kwietnia 2014, 12:35

Belzebub, żal mi Cię, Ty ciągle swoje w kółko, naprawdę nie czujesz o co chodzi.
Życie było bardziej kolorowe. Ale Ty chyba tego nie wiesz, bo wydaje mi się, że nie jesteś z tamtego pokolenia.

Awatar użytkownika
belzebub
Uzależniony
Posty: 1083
Rejestracja: sobota, 15 października 2011, 15:09
Kontaktowanie:

Re: Co się dzieje z Bochnią?!

Postautor: belzebub » niedziela, 20 kwietnia 2014, 14:24


abc
Bardzo towarzyski
Posty: 418
Rejestracja: sobota, 15 kwietnia 2006, 17:01
Kontaktowanie:

Re: Co się dzieje z Bochnią?!

Postautor: abc » niedziela, 20 kwietnia 2014, 23:07

Do Ukasss - ta cała strefa aktywności BSAG to wielkie nieporozumienie. Na razie jest wymówką obecnej ekipy , ktora nie zrealizowała większości obietnic wyborczych.
Za ogromne pieniadze wydawane z kieszeni publicznej ma powstac zaledwie kilkadziesiąt miejsc pracy.
Tymczasem strefa nie ma bezpośredniego połączenia z droga krajowa i autostradą.
Ale prawdziwa klęska to brak takich połączeń do największego bochenskiego pracodawcy czyli Stalproduktu.
Ukasss, w tym miescie każdy może zostać burmistrzem.
Tobie sie też udało ale na szczęście ludzie weryfikują swoje błędne decyzje co 4 lata.

tysson
Częsty gość
Posty: 71
Rejestracja: piątek, 9 sierpnia 2013, 21:36
Kontaktowanie:

Re: Co się dzieje z Bochnią?!

Postautor: tysson » poniedziałek, 21 kwietnia 2014, 00:21

belzebub, nie jestem płaczkiem i to Ty masz problem ze zrozumieniem moich wypowiedzi, no cóż, nie każdy ma na tyle inteligencji, żeby je zrozumieć.
Nie lubię Cie, bo to Ty na tym forum większość rzeczy negujesz i czepiasz się.
Nie czytam większości Twoich postów, bo za w czasu wiem o co Ci chodzi, jesteś typowym trollem forumowym.
Jeszcze jedno, kiedy napisałem:
"A co do Bochni niestety też patrząc na przekrój czasu to teraz jest szaro ponuro"?
Jak już nie umiesz czytać ze zrozumieniem, to czytaj chociaż uważnie co kto napisał!
Mam nadzieje, że jutro (w Lany Poniedziałek) ktoś Ci wyleje na łeb kubeł zimnej wody i zaczniesz myśleć.
Tego Ci życzę. No i też smacznego jajka malkontencie.

-- niedziela, 20 kwietnia 2014, 23:21 --

I jeszcze jedno, nie jestem z wszystkim na nie, jestem (w przeciwieństwie do Ciebie) szczęśliwym człowiekiem i potrafię cieszyć się życiem.

ninka
Przechodzień
Posty: 28
Rejestracja: poniedziałek, 11 czerwca 2012, 18:40
Kontaktowanie:

Re: Co się dzieje z Bochnią?!

Postautor: ninka » wtorek, 22 kwietnia 2014, 15:56

Mam podobne odczucia co do bochni.a belzebub faktycznie to forumowy troll.tez nie lubie takich. Zniszczyli piekny rynek mam nadzieje ze chociaz drzewa na plantach zostawia w spokoju. Jak na razei to ta wladza potrafi tylko niszczyc

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Wróć do „Dusza Solnego Grodu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości