BOCHNIA oczami podróżnika...

O historii, zabytkach, obiektach, zjawiskach i wszystkim co sprawia, że nasze miasteczko jest wyjątkowe
podrozePKP
Przechodzień
Posty: 3
Rejestracja: czwartek, 17 stycznia 2013, 14:41
Kontaktowanie:

BOCHNIA oczami podróżnika...

Postautor: podrozePKP » czwartek, 17 stycznia 2013, 14:56

W Bochni byłem,
Bochnię zwidziłem,
o Bochni napisałem...

Zobacz
http://podroze-pkp.blogspot.de/2012/11/bochnia_19.html

i komentuj!

Awatar użytkownika
BoRRo
Bardzo towarzyski
Posty: 315
Rejestracja: wtorek, 16 czerwca 2009, 14:44
Lokalizacja: Moja mała Holandia:]
Kontaktowanie:

Re: BOCHNIA oczami podróżnika...

Postautor: BoRRo » czwartek, 17 stycznia 2013, 15:36

Bochnia oczami turysty wygląda tak :


muza
Stały bywalec
Posty: 143
Rejestracja: czwartek, 17 stycznia 2013, 13:35
Kontaktowanie:

Re: BOCHNIA oczami podróżnika...

Postautor: muza » czwartek, 17 stycznia 2013, 16:41

Jest zaniedbana, owszem, ale żeby aż "dziura"? Przesadziłeś :wink:

Awatar użytkownika
Kiyomi
Stały bywalec
Posty: 156
Rejestracja: niedziela, 29 listopada 2009, 21:25
Kontaktowanie:

Re: BOCHNIA oczami podróżnika...

Postautor: Kiyomi » czwartek, 17 stycznia 2013, 17:38

Owszem- brak rzetelnej informacji turystyczne....
Ale to dziwne że pan podróżnik będąc na Rynku przeoczył np. Muzeum:) Do tego kawałek dalej są zabytkowe budynki Gimnazjum nr. I (obok Bazyliki) oraz Kościółek Szkolny i I LO. Nie ukrywajmy- Kopalnia jest największą atrakcją:) Ale zaraz obok szybu Campi jest "Osada VI oraczy"- rekonstrukcja średniowiecznej osady:) Do tego Muzeum Motyli :) Coś by się jeszcze znalazło:)
Sporo jest w okolicach Bochni - kościółek Kazimierzowski przy Trakcie Królewskim w Łapczycy, Zamek Lubomirskich w Wiśniczu... Wbrew pozorom trochę tu tego jest:)
A wy Rodacy zamiast ratować sytuacje za naszych "gospodarzy" to jeszcze się pogrążacie... Wstyd -.-'

mark
Bardzo towarzyski
Posty: 464
Rejestracja: piątek, 27 czerwca 2008, 13:24
Kontaktowanie:

Re: BOCHNIA oczami podróżnika...

Postautor: mark » czwartek, 17 stycznia 2013, 23:30

zgadza się, Bochnia to czarna dziura jest i tyle!

Awatar użytkownika
guowamaua
Częsty gość
Posty: 51
Rejestracja: poniedziałek, 15 czerwca 2009, 23:19
Lokalizacja: Bochnia
Kontaktowanie:

Re: BOCHNIA oczami podróżnika...

Postautor: guowamaua » czwartek, 17 stycznia 2013, 23:32

cały czas piszesz tylko o tym, że nie znalazłeś nigdzie w okolicach dworca planu miasta, a takowy jest, wystarczyło zapytać w kasach lub w kiosku ;)

Awatar użytkownika
hOMER
Bardzo towarzyski
Posty: 423
Rejestracja: poniedziałek, 6 czerwca 2005, 17:36
Lokalizacja: Bochnia
Kontaktowanie:

Re: BOCHNIA oczami podróżnika...

Postautor: hOMER » piątek, 18 stycznia 2013, 10:42

bo plan miasta powinien byc na wielkich tablicach i widoczny zarowno z dworca PKP, PKS jak i przy rynku

do tego na takim planie warto naniesc miniaturki obiektów które zainteresowac mogłyby turystów

bochnia to jedno a powiat to drugie.
powiat tez powinien takie miec :)

Awatar użytkownika
Guru
Bardzo towarzyski
Posty: 280
Rejestracja: poniedziałek, 20 lipca 2009, 14:58
Kontaktowanie:

Re: BOCHNIA oczami podróżnika...

Postautor: Guru » piątek, 18 stycznia 2013, 11:34

Zgadzam się z podróznikiem w 100% Bochnia ? Gdzie komuś cokolwiek pokazać ? "Pochodzić" po mieście ? Usiąść z żulerniadą na ławce na rynku ? Lipa totalna, a może być tak ładnie - Niepołomice,piękny park, zamek, ryneczek z fontanna i kawiarenkami, w niedalekiej odległosci w puszczy strefa aktywnego wypoczynku. Da się ? Da.

Zagorzali obrońcy Solnego Grodu Łączcie się !

dufio
Częsty gość
Posty: 61
Rejestracja: czwartek, 27 marca 2008, 13:46
Kontaktowanie:

Re: BOCHNIA oczami podróżnika...

Postautor: dufio » piątek, 18 stycznia 2013, 12:00

Pewni Urzędnicy powinni przeczytać ten Blog.

Zawsze to jakaś podpowiedź co by można było poprawić.

Z mojej strony taka podpowiedź.
Broszura w internecie o miejscach godnych zwiedzenia.
A na tablicach z planem miasta odnośnik do tego np. kod QR albo nowsza tech. NFC :lol:

muza
Stały bywalec
Posty: 143
Rejestracja: czwartek, 17 stycznia 2013, 13:35
Kontaktowanie:

Re: BOCHNIA oczami podróżnika...

Postautor: muza » piątek, 18 stycznia 2013, 15:56

Zapewniam Cię dufio, że nasi urzędnicy nie muszą czytać bloga podróznika. Temat o atrakcyjności Bochni oraz jej promocji byl poruszany niejednokrotnie nie tylko na tym forum. W zasadzie wszystko zostało powiedziane, tylko na pomysłach i gadaniu się kończy. Dlaczego? Nie wiem. Politycy przypominają odurzone, spowolniałe w działaniu misie koala. Znalazłam taki opis tego zwierzątka :
"Misie koala mają przystosowany przewód pokarmowy do trawienia liści eukaliptusa, poza tym mają bardzo dobry zmysł równowagi i dobrze rozwinięte mięśnie kończyn zaopatrzonych w ostre pazury, które wbijają w pnie drzew. Poza tym, nie całe życie spędzają na drzewach. Czasem schodzą na ziemię, aby przejść na drugie drzewo." :wink:

Podróżnik wpadł do Bochni jak po ogień i założę się, że nie zwiedził kopalni. Na pewno nie miał by też czasu iść na Campi do osady oraczy;) Ale chwali mu się, że zauważył ładny z zewnątrz budynek UM, choć nazywa go błędnie Ratuszem.
Jedno co mogę przypomnieć osobom odpowiedzialnym za promocję miasta - prawdziwi turyści, nastawieni na zwiedzanie miasta, kierują się do centrum i idą do muzeum (jeśli jest). Tam powinny być mapki, foldery, widokówki, pamiątki, reklamy noclegów i różnych atrakcji. Nasze muzeum nie jest w to włączone - dziwne... Jeżdżąc po Polsce obserwuję to jako standard, bo muzea są czynne w weekendy i wtedy najwięcej turystów. Mało tego - tam pracują młodzi, chętni do pomocy ludzie. Mają na podorędziu komputer, sprawdzą wszystko o co poprosić, są bardzo uczynni, widać, że zależy im na turystach. Takie są moje niemałe w tym względzie doświadczenia.
Może i u nas, po zapowiadanym remoncie muzeum, znajdzie się pomieszczenie lepsze niż to na Kazimierza?

falcon030
Stały bywalec
Posty: 105
Rejestracja: wtorek, 8 grudnia 2009, 08:00
Kontaktowanie:

Re: BOCHNIA oczami podróżnika...

Postautor: falcon030 » piątek, 18 stycznia 2013, 19:07


muza
Stały bywalec
Posty: 143
Rejestracja: czwartek, 17 stycznia 2013, 13:35
Kontaktowanie:

Re: BOCHNIA oczami podróżnika...

Postautor: muza » piątek, 18 stycznia 2013, 19:55


falcon030
Stały bywalec
Posty: 105
Rejestracja: wtorek, 8 grudnia 2009, 08:00
Kontaktowanie:

Re: BOCHNIA oczami podróżnika...

Postautor: falcon030 » piątek, 18 stycznia 2013, 20:10

@muza: tutaj 100% zgody.

Ja tylko chciałem rozdziału "nic nie ma == czarna dziura" od indolencji ludzi za to odpowiedzialnych z UM ...
Jeśli to czytają :-) to kilka "niskobudżetowych" pomysłów na szybkiego:
1. Przewodnik audio (MP3, OGG) - kilka tras z nagranym głosem lektora (a mamy pasjonatów Ziemi Bocheńskiej, więc z przygotowaniem materiału nie powinno być problemu).
2. Aplikacja na WM/ANDROIDA/NOKIĘ - interaktywna mapa miasta z wykorzystaniem GPS
Już słyszę gromkie "Niiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiieeeeeeeeeeeeeeeeeeeeddaaaaaaaaaaaasięęęęęęęęęęęęę" :-)
Ale zobaczcie co może zrobić pasjonat: http://www.wirtualnewladyslawowo.pl/
3. Wirtualny przewodnik na zasadzie strony (trochę PHP,JS i sporo pracy), którą można ściągnąć do off-lineowego przeglądania.
4. Wykorzystanie istniejących aplikacji do promocji miasta. Np. google maps pozwala na dołączanie zdjęć: ogłosić konkurs dla szkół (obiecać atrakcyjną wycieczkę) powrzucać i gotowe.

Wszystkie powyższe na poziomie max. pracy końcowej uczelni wyższej ...

A pkt. 3. to po dobrym technikum informatycznym też idzie wyskrobać + ktoś z talentem graficznym.

A co pośpiechu, to przecież internet w laptopie/komórce/tablecie to żadne czary w dzisiejszych czasach ...
Poza tym, na naszym rynku chyba jest jakiś HOT-SPOT (nigdy nie korzystałem, ale są znaki, więc jest szansa, że działa :-)

podrozePKP
Przechodzień
Posty: 3
Rejestracja: czwartek, 17 stycznia 2013, 14:41
Kontaktowanie:

Re: BOCHNIA oczami podróżnika...

Postautor: podrozePKP » środa, 6 lutego 2013, 13:19

Dziękuje serdecznie za wszystkie komentarze!
Bije się w pierś, że wiele z wymienianych rzeczy pominąłem :(

Czuje sie jednak zaproszony do Bochni, by raz jeszcze miasto to zobaczyć i opisać! Mam też nadzieje, że informacja turystyczna nie będzie mi potrzebna i ktoś z Was mnie oprowadzi... :)

PS. W trwającym na blogu głosowaniu o miano najładniejszego miasta Małopolski Bochnia łeb w łeb bije się o palmę pierwszeństwa z Tarnowem, nie jest więc chyba tak źle :)

Tych, którzy dotąd nie zdążyli zagłosować, zapraszam do nadrobiebnia zaległości...

Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
Guru
Bardzo towarzyski
Posty: 280
Rejestracja: poniedziałek, 20 lipca 2009, 14:58
Kontaktowanie:

Re: BOCHNIA oczami podróżnika...

Postautor: Guru » środa, 6 lutego 2013, 13:38


falcon030
Stały bywalec
Posty: 105
Rejestracja: wtorek, 8 grudnia 2009, 08:00
Kontaktowanie:

Re: BOCHNIA oczami podróżnika...

Postautor: falcon030 » piątek, 8 lutego 2013, 12:21


Awatar użytkownika
ribald
Przechodzień
Posty: 9
Rejestracja: wtorek, 7 września 2010, 12:01
Kontaktowanie:

Re: BOCHNIA oczami podróżnika...

Postautor: ribald » piątek, 15 lutego 2013, 12:26

Ostatnio pozwoliłem sobie odwiedzić muzeum w Bochni.
Lubie historie i kilka muzeów w życiu odwiedziłem, a nawet w jednym pracowałem :lol: .
I to co zobaczyłem wcale mi się nie spodobało. Bo właściwie nie maiło mi się co podobać(poza jednym ALE).
Kompletny brak ciekawych wystaw tematycznych związanych z historią solnego grodu, jaks makietka/dioramka troszkę plansz barwnych, bryła soli, jakiś sprzęt związany z historią mieszczaństwa(halabardy, sakiewki stroje) oraz rozwoju miasta.

Nie wiem czy wiecie ale w Bochni odnaleziono jedna z najcenniejszych monet w historii Polski, złoty dukat łokietka, jedyny egzemplarz. Chyba warto o tym wspomnieć

Jest wystawa twórczości ludowej a właściwie 2 wystawy bo święta ludowe to to samo BLECH! Spokojnie można było zrobić jedna i nie stawiać kruszących sie manekinów z lat 70-tych i starej brudnej planszy ze zdjęciem kwitnącej wiśni (zapewne z lat 80-tych).

Wystawa plakatów, wow szary papier na ścianie, zdecydowanie NIE. W ogóle jakoś tak szaro i smutno w tym muzeum.

No i to ALE, obrazy, których nawiasem mówiąc nie lobię, są piękne. Malczewski, Nikifor ( co prawda tylko jeden). Takimi dziełami sie trzeba mocno chwalić.
W skali 1-10 muzeum dostaje: 4

muza
Stały bywalec
Posty: 143
Rejestracja: czwartek, 17 stycznia 2013, 13:35
Kontaktowanie:

Re: BOCHNIA oczami podróżnika...

Postautor: muza » sobota, 16 lutego 2013, 11:07


Awatar użytkownika
Ukasss
Uzależniony
Posty: 812
Rejestracja: poniedziałek, 23 czerwca 2008, 18:42
Kontaktowanie:

Re: BOCHNIA oczami podróżnika...

Postautor: Ukasss » poniedziałek, 18 lutego 2013, 17:50

Na wiosnę ma byc remont muzeum. Oceniać go teraz tuz przed remontem ? Ja poczekam po remoncie można będzie oceniać. Tak jak w domu przed remontem raczej nie robi się przemeblowania itd.


Ktoś pisze że Bochnia to czarna dziura pod względem turystycznym Chciał bym zobaczyć Waszą minę jak zobaczycie naszą kopalnie z nową trasą Pół Polski macie po kilka razy zwiedzone a w kopalni nie byliście skoro takie głupoty piszecie!


Skoro autor tego bloga nie skorzystał z dobrodziejstwa jakim jest internet to wystarczyło zapytać Założę się że 99% osób skierowało by go do kopalni Jestem pewny że inaczej ten blog by wyglądał. Zresztą autor bloga wspomina o kopalni czemu tam nie zaglądną?

Zgodzę się że brakuje tablic po zamontowaniu monitoringu powinny sie tablice z takimi informacjami pojawić.

Awatar użytkownika
ribald
Przechodzień
Posty: 9
Rejestracja: wtorek, 7 września 2010, 12:01
Kontaktowanie:

Re: BOCHNIA oczami podróżnika...

Postautor: ribald » czwartek, 21 lutego 2013, 10:08

Przyjechałem do Bochni bo chciałem zobaczyć muzeum, wiec jestem podróżnikiem i swoimi oczami oceniam fragment całości, niby nie temat o muzeum ale jednak tu pasuje.


Fakt, moja ocen opierała sie na tym co widziałem a nie na tym co mogę zobaczy za jakiś czas. O planowanym remoncie muzeum nic nie wiedziałem. Swoją drogą ciekawe na czym ten remont będzie polegał, cyklinowanie parkietu i malowanie ścian ??
Mam nadzieje ze coś więcej. Swoja droga można by skorzystać z opinia i sugestia zwiedzających co by chcieli w takim muzeum wiedzieć (np. konkurs w szkole dla uczniów albo coś w ten deseń) Jest na to świetna okazja przy remoncie , następna taka pewnie za kilkanaście lat.

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Wróć do „Dusza Solnego Grodu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość