Postać szlachcica? na kamienicy na ul. Orackiej

O historii, zabytkach, obiektach, zjawiskach i wszystkim co sprawia, że nasze miasteczko jest wyjątkowe
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
mlody199x
Przechodzień
Posty: 2
Rejestracja: wtorek, 11 grudnia 2012, 22:46
Kontaktowanie:

Postać szlachcica? na kamienicy na ul. Orackiej

Postautor: mlody199x » wtorek, 15 stycznia 2013, 14:12

Witam!
Ciekawi mnie postać szlachcica? siedzącego na dachu na ul. Orackiej naprzeciwko plant salinarnych.Użytkownik przemo z tego forum ma jego zdjęcie przy swoim nicku.Możecie mi przybliżyć postać siedzącą na dachu tej kamienicy?Będę wdzięczny za pomoc...Pozdrawiam

Awatar użytkownika
przemo
Uzależniony
Posty: 696
Rejestracja: poniedziałek, 6 czerwca 2005, 12:55
Lokalizacja: Bochnia
Kontaktowanie:

Re: Postać szlachcica? na kamienicy na ul. Orackiej

Postautor: przemo » wtorek, 15 stycznia 2013, 17:45

Za dużo nie ma o samej rzeźbie, jednak to prawdopodobnie zwyczajny piwosz! Zapewne stały klient tamtejszej karczmy;)
Jest to ponoć rzeźba Wojciecha Samka rzeźbiarza i właściciela zakładu Rzeźby Artystycznej w Bochni

http://www.bochenskie.republika.pl/karczmy.html
...Miejskie gospody nie wyróżniały się w otoczeniu niczym szczególnym, poza specjalnym oznakowaniem informującym potencjalnego klienta o rodzaju oferowanych trunków...

Jeżeli się mylę, niech mnie ktoś poprawi ;)


Pozdrawiam.

magi01
Częsty gość
Posty: 96
Rejestracja: piątek, 30 czerwca 2006, 18:06
Kontaktowanie:

Re: Postać szlachcica? na kamienicy na ul. Orackiej

Postautor: magi01 » wtorek, 15 stycznia 2013, 22:33


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Wróć do „Dusza Solnego Grodu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości