wolne lokale w centrum

O historii, zabytkach, obiektach, zjawiskach i wszystkim co sprawia, że nasze miasteczko jest wyjątkowe
Awatar użytkownika
Madam
Przechodzień
Posty: 14
Rejestracja: wtorek, 23 lutego 2010, 07:25
Kontaktowanie:

wolne lokale w centrum

Postautor: Madam » czwartek, 9 sierpnia 2012, 21:08

Coraz więcej lokali jest do wynajęcia w centrum Bochni. Likwidują się sklepy "stare" i te niedawno otwarte. Jak myślicie co jest tego przyczyną? Kryzys czy Rondo przejmuje klientów?

Jurko
Bardzo towarzyski
Posty: 445
Rejestracja: wtorek, 2 czerwca 2009, 09:36
Kontaktowanie:

Re: wolne lokale w centrum

Postautor: Jurko » piątek, 10 sierpnia 2012, 11:44

Raczej to co od wielu lat jest słabością Bochni - bliskość Krakowa. Dla klienta sytuacja idealna - dla przedsiębiorcy gwóźdź do trumny. Dodatkowo GRondo na pewno nie pozostaje bez wpływu.
Zastanowiłbym się też nad rozwojem handlu internetowego. Coraz więcej artykułów zamawiasz przez internet i to też dobija zwykły handel.

sorge
Częsty gość
Posty: 56
Rejestracja: piątek, 25 czerwca 2010, 15:27
Kontaktowanie:

Re: wolne lokale w centrum

Postautor: sorge » piątek, 10 sierpnia 2012, 13:15

Nie przesadzajmy z tą bliskością Krakowa, wyjazd specjalnie na zakupy też kosztuje, czy to paliwo, czy bilet, za darmo sie nie da. Plus dodatkowe wydatki, zwłaszcza jeśli trzeba/chcemy zabrać dzieci. Wszelkie bary typu Mc, bilety do kina czy sale zabaw swoje kosztują.
Rondo to jakaś pomyłka, jako że w Bochni już od lat nie mieszkam, ale przyjeżdżam na dłużej, to czasem bywam, półtora sklepu na krzyż i beznadziejny supermarket. Dodatkowo nic tam nie jeździ, czyli albo klient musi być zmotoryzowany, albo nie dotrze. Miejsc parkingowych mało, bez systemu diod sygnalizujących wolne/zajęte. Starszy człowiek zdany na swoje nogi, czyli typowy emeryt i matka z dzieckiem w wózku nie ma tam czego szukać, więc nie demonizowałabym znaczenia sklepiku.
Sklepy z dobrym towarem i przystępnymi cenami istniejące od lat trwają mimo kryzysu, choć pewnie nie mają się dobrze, sklepy oferujące chińską tandetę padają. W Bochni jest za biedny klient, żeby tanie, nieekonomiczne sezonówki kupować.

fasolki
Częsty gość
Posty: 60
Rejestracja: piątek, 19 listopada 2010, 07:48
Kontaktowanie:

Re: wolne lokale w centrum

Postautor: fasolki » piątek, 10 sierpnia 2012, 14:12


sorge
Częsty gość
Posty: 56
Rejestracja: piątek, 25 czerwca 2010, 15:27
Kontaktowanie:

Re: wolne lokale w centrum

Postautor: sorge » piątek, 10 sierpnia 2012, 15:00

do fasolki
gdzie te miejsca parkingowe? i przede wszystkim gdzie sygnalizatory????? bo jakoś nie widziałam, a ci kierowcy, których pytałam czy im tego nie brakuje rozdziawiali usta o co też może mi chodzić...

Jurko
Bardzo towarzyski
Posty: 445
Rejestracja: wtorek, 2 czerwca 2009, 09:36
Kontaktowanie:

Re: wolne lokale w centrum

Postautor: Jurko » piątek, 10 sierpnia 2012, 15:51

A po co ta sygnalizacja? Od otwarcia galerii minimum 2 razy w tygodniu robie tam zakupy i nigdy jeszcze nie brakowało miejsca do parkowania. Jeden jedyny raz musiałem na górny poziom pojechać i tam od razu znalazłem. Nawet w przed świętami jak pojechałem to bez trudu zaparkowałem. Nie odczułem tam nigdy potrzeby instalowania tam sygnalizacji

Awatar użytkownika
Ukasss
Uzależniony
Posty: 812
Rejestracja: poniedziałek, 23 czerwca 2008, 18:42
Kontaktowanie:

Re: wolne lokale w centrum

Postautor: Ukasss » piątek, 10 sierpnia 2012, 16:08

"sorge "

1.Przy galerii jest parkin trzy pozimowy Po za dolnym poziomem nie ma problemu z parkowaniem A trzeci poziom to stoi pusty Można helikopterem lądować :)

2.Jest przystanek przy galerii więc dojazd też jest.

3.Na pewno w galerii matka z dzieckiem zrobi prędzej zrobi zakupy niż w centrum Przynajmniej żadna święta krowa nie zastawi jej chodnika Są windy schody ruchome podjazdy Wiec czemu taka osoba nie ma co tam szukać nie mam pojęcia . Klimatyzacja czy dach nad głową to też są plusy.

Wracając do tematu Ja jakoś nie zauważyłem by tych lokali było jakoś bardzo dużo. Popatrzmy ile nowych lokali powstało a ile jeszcze się buduje czy remontuje.To jest jeden z powodów.

W centrum problemem są parkingi nie dość że płatne to jeszcze zajęte.No i duże odległości między sklepami

Sporo ludzi jeździ do Krakowa ja tam wole zaoszczędzić czas i kupić coś w Bochni Często w podobnej cenie a za zaoszczędzone pieniądze na paliwo mogę sobie pozwolić na jakiś "gratis"

Najbardziej pasują mi godziny otwarcia galerii Wreszcie mogę sobie spokojnie zrobić zakupy wieczorem

rownychop
Przechodzień
Posty: 5
Rejestracja: czwartek, 27 stycznia 2011, 19:49
Kontaktowanie:

Re: wolne lokale w centrum

Postautor: rownychop » piątek, 10 sierpnia 2012, 17:20

powodem są zbyt wysokie czynsze... np. tam gdzie byl sklep "Contimax" to krzycza sobie za miesiac okolo 6 tys.

sorge
Częsty gość
Posty: 56
Rejestracja: piątek, 25 czerwca 2010, 15:27
Kontaktowanie:

Re: wolne lokale w centrum

Postautor: sorge » piątek, 10 sierpnia 2012, 17:34

cóż, widocznie już nie umiem parkować bez ułatwień, skoro z automatu szukam zielonej diody, żeby bez sensu nie jeździć w kółko,
ułatwienie w postaci drzwi obrotowych a nie przesuwnych to pomyłka, szczególnie w przypadku niebezpieczeństwa typu pożar czy inne zagrożenie
matka z dzieckiem w wózku potrzebuje zrobić zakupy szybko, a nie godzine się kotłować po hali marketu,
w butikach jako matka na zakupach bywa się przecież codziennie,
ponadto matka z dzieckiem nie zawsze jeździ samochodem, więc trasa wózkiem przez wiadukt to rzeczywiście szczególne ułatwienie, szczególnie gdy chodniki biegną slalomem, raz po jednej, raz po drugiej stronie ulicy Konstytucji, co może jest uzasadnione topograficznie, ale uciążliwe
alternatywnie spróbujcie z wózkiem plus dziecko plus zakupy plus drugie dziecko na nóżkach się przejść pod górę dawną droga donikąd, to z pewnością trasa minie ze śpiewem na ustach
dojazdu komunikacją z Kolanowa i osiedli Windakiewicza i Niepodległości nie stwierdziłam, ponadto jako żywo autobusów niskopodłogowych dostosowanych do możliwości starszych, niepełnosprawnych lub wózków dziecinnych również tu nie ma

a w kwestii wolnych lokali- nadal twierdzę, że tylko jakość plus cena to podstawowe kryteria podejmowania decyzji o zakupach/ zamawianiu usług w danym miejscu, Bochnia jest jednym z niewielu miast, gdzie utrzymują się od lat sklepiki rodzinne, np. obuwniczy, z konfekcją, czy spożywcze, znam miasta założone w tym czasie co Bochnia, z porównywalną liczbą mieszkańców, gdzie są 2 biedronki, lidl, tesco, kaufland, 2 stokrotki i do tego centrum chińskie, więc w tu jeszcze nie jest tak źle, choć sprzedaż internetowa daje znać o sobie, ale skoro w sklepie agd, istniejącym od lat woleli mnie odesłać z kwitkiem zamiast zamówić towar, to jasne że wolę zapłacić kurierowi za przesyłkę, niż czekać na łaskę imć sprzedawcy

Awatar użytkownika
Ukasss
Uzależniony
Posty: 812
Rejestracja: poniedziałek, 23 czerwca 2008, 18:42
Kontaktowanie:

Re: wolne lokale w centrum

Postautor: Ukasss » piątek, 10 sierpnia 2012, 20:12


olek9999
Przechodzień
Posty: 11
Rejestracja: piątek, 10 sierpnia 2012, 16:52
Kontaktowanie:

Re: wolne lokale w centrum

Postautor: olek9999 » piątek, 10 sierpnia 2012, 21:41

Bardzo dobra komunikacja z Krakowem robi swoje...dojedziemy busem pod galerię i spod galerii nim odjedziemy :):) i tylko za 12 zł :).
Galeria Rondo hmmm raczej powinna mieć nazwę "mini galeria":
- szału nie ma
- spożywka napędza ludzi
- sklepy też dają wiele do życzenia ..np w Triumph brak promocji a w Krakowie aż wieszaki uginają się od przecen, elektronika droga, knajpa hmmm droga, mały wybór, więc jedziemy gdzie indziej

Wolne lokale są, bo nikt nie wyrobi na takie wygórowane czynsze.
Chytry dwa razy traci

słyszałem o przypadku na ul. Rzeźnickiej . stara ta co miała piekarnię liczy 2000 tyś za lokal nieocieplany (kamienica z grzybem i stęchlizną) , bez ogrzewania, bez oświetlenia :D, schody całe z odchodów gołębi jak i cała kamienica, odchody kotów aż zatykają dech i płać za taki matrix to jak strzał w kostkę :D.

Awatar użytkownika
SLV
Stały bywalec
Posty: 186
Rejestracja: poniedziałek, 29 marca 2010, 12:26
Kontaktowanie:

Re: wolne lokale w centrum

Postautor: SLV » sobota, 11 sierpnia 2012, 19:10


Awatar użytkownika
Ukasss
Uzależniony
Posty: 812
Rejestracja: poniedziałek, 23 czerwca 2008, 18:42
Kontaktowanie:

Re: wolne lokale w centrum

Postautor: Ukasss » poniedziałek, 13 sierpnia 2012, 11:11


Awatar użytkownika
kwiat
Częsty gość
Posty: 73
Rejestracja: niedziela, 16 maja 2010, 23:14
Kontaktowanie:

Re: wolne lokale w centrum

Postautor: kwiat » poniedziałek, 13 sierpnia 2012, 13:46

Ja tylko nie rozumiem po co otwierają tyle piekarni ostatnio na miejscu dawnej apteki koło zenity znowu piekarnia Awiteks, która jest przecież po 2 stronie rynku również... Natomiast duże znaczenie też na pewno ma chiński sklep, baardzo dużo ludzi tam robi zakupu, bo rzeczy są takie :P A dojazd do Krakowa do np Galerii Krakowskiej spokojnie w jedną stronę 1,5 godziny do Galerii Kazimierz trochę krócej ... 8), poza tym jeśli są sieciówki typu CCC czy Deichmann w Bochni, to ceny są takie same więc po co jechać do Krk specjalnie? :?:

szarak
Stały bywalec
Posty: 133
Rejestracja: sobota, 13 maja 2006, 11:20
Kontaktowanie:

Re: wolne lokale w centrum

Postautor: szarak » poniedziałek, 13 sierpnia 2012, 18:46


Awatar użytkownika
Zyla
Częsty gość
Posty: 82
Rejestracja: niedziela, 12 czerwca 2005, 09:40
Kontaktowanie:

Re: wolne lokale w centrum

Postautor: Zyla » poniedziałek, 13 sierpnia 2012, 20:24


Awatar użytkownika
belzebub
Uzależniony
Posty: 1083
Rejestracja: sobota, 15 października 2011, 15:09
Kontaktowanie:

Re: wolne lokale w centrum

Postautor: belzebub » poniedziałek, 13 sierpnia 2012, 21:37


rownychop
Przechodzień
Posty: 5
Rejestracja: czwartek, 27 stycznia 2011, 19:49
Kontaktowanie:

Re: wolne lokale w centrum

Postautor: rownychop » poniedziałek, 13 sierpnia 2012, 23:20


prawda
Częsty gość
Posty: 33
Rejestracja: czwartek, 16 października 2008, 12:11
Kontaktowanie:

Re: wolne lokale w centrum

Postautor: prawda » wtorek, 14 sierpnia 2012, 12:26


bochninka
Przechodzień
Posty: 28
Rejestracja: niedziela, 29 sierpnia 2010, 21:21
Kontaktowanie:

Re: wolne lokale w centrum

Postautor: bochninka » środa, 15 sierpnia 2012, 14:09

Nie wiedziałam , że tam można. Spróbuję w niedzielę, dziękuję za informację:)

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Wróć do „Dusza Solnego Grodu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości