Bochnia z dawnych lat - galeria

O historii, zabytkach, obiektach, zjawiskach i wszystkim co sprawia, że nasze miasteczko jest wyjątkowe
moonchild
Przechodzień
Posty: 7
Rejestracja: czwartek, 15 maja 2014, 12:37
Kontaktowanie:

Re: Bochnia z dawnych lat - galeria

Postautor: moonchild » piątek, 29 stycznia 2016, 22:14


Wojtek4815
Przechodzień
Posty: 8
Rejestracja: piątek, 11 września 2009, 10:40
Kontaktowanie:

Re: Bochnia z dawnych lat - galeria

Postautor: Wojtek4815 » sobota, 30 stycznia 2016, 18:11

Drodzy Bochnianie!
Pragnę zaprosić was na stronę facebook'ową "Bochnia na starych zdjęciach"
- https://www.facebook.com/BochniaNaStarychZdjeciach/. Głównym celem portalu jest utworzenie bazy archiwalnych zdjęć naszego miasta, skupionej w jednym miejscu, która byłaby łatwa do znalezienia w obecnych czasach dominacji facebooka. Przede wszystkim zależy mi na fotografiach, których w internecie nie ma, są natomiast w waszych albumach i kolekcjach. Przeniesienie ich na płaszczyznę cyfrową zapewni im swoistą długowieczność, a i więcej ludzi nacieszy nimi oczy. Na wasze skany czekam pod adresem bokkehmian@gmail.com, możecie pisać także w wiadomościach prywatnych na stronie facebook'owej (jeśli ktoś nie posiada skanera a chciałbym podzielić się swoimi znaleziskami, może przekazać je mi do zeskanowania). Każde zdjęcie staram się opisywać ze szczególnym uwzględnieniem źródła, w momencie kiedy nie jestem właścicielem obrazu. Inicjatywa ma charakter non profit, a jej głównym napędem jest moja miłość do porównywania tego co było kiedyś, z tym co jest teraz. Zdjęcia mogą ukazywać zabudowania, uroczystości, ludzi i wydarzenia. Wątek "Bochnia z dawnych lat" śledzę od jego powstania i bardzo cieszy mnie fakt istnienia sporej grupy osób zainteresowanej historią naszego miasta. Proponuję też wciągnąć do zabawy swoje rodziny i znajomych. :)
Dziękuję za uwagę i do zobaczenia!
Wojtek

mirco
Przechodzień
Posty: 6
Rejestracja: sobota, 22 sierpnia 2015, 12:02
Kontaktowanie:

Re: Bochnia z dawnych lat - galeria

Postautor: mirco » niedziela, 31 stycznia 2016, 20:12

Witam
12 stycznia br. zawarłem taki post na FB:
Witam wszystkich zainteresowanych historią ziemi bocheńskiej. Od wielu lat zbieram zdjęcia, widokówki, prasę dotyczącą historii naszego miasta i regionu. Widzę, że na FB jest wiele rozdrobionych osób i grup, które mają podobne zainteresowania. W naszym mieście jest wielu historyków z wykształceniem wyższym i stopniami naukowymi. Mimo tego historia przed I i II wojną światową jest baaaaaaaaardzo słaba opisana. Praktycznie nie ma napisanej porządnej historii naszego miasta. Ta co jest Bochnia, dzieje miasta i regionu skażona jest przeszłością. Prehistoria to 30% tej pozycji. Największe braki dotyczącą dziejów porozbiorowych I i II w. ś. O operacji limanowsko-łapanowskiej Bocheńszczyźnie napisał najwięcej Węgier Bator. Trzeba to zmienić. Jest mi po prostu wstyd, że tak jest. Co proponuję???. Otóż, tylko i wyłącznie bezinteresowne udostępnienie swoich zbiorów szeroko rozumianej ikonografii dotyczącej tego tematu: zdjęcia, widokówki, wycinki z gazet itp, w formie jednego wątku (szczegóły pozostawiam fachowcom, nie wiem czy to ma być grupa na FB czy inne formy np. na www. boch............pl. Obudźmy się i pozbądźmy swoich partykularnych interesów, typu ja mam - Ty nie masz- więc Ci nie pokaże. Zachowajmy swoje prawa autorskie i własnościowe. Proszę osoby mająces większe doświadczenie w tym zakresie o poprowadzenie sprawy.
Mirosław Mroczek.
P.S. Wszystkie swoje "dobra" udostępnię elektronicznie. Już to zacząłem robić na swojej stronie. Proszę udostępnijcie lub przekażcie ten post osobom, które mają tego typu zbiory.
Myślę, że gdy zgromadzimy pokaźne materiały, zawstydzimy co niektórych i umożliwimy napisanie książki pt. " Bochnia, w okresie rozbiorów" lub Bochnia w czasie I wojny światowej" lub "Bochnia w latach 1772-1945".https://www.facebook.com/profile.php?id ... 310076link.
Wychodzi na to, że to podobna inicjatywa. Ale cel jest jeden. Tylko trzeba uściślić formę i sposób, bo w różnych miejscach m.in. na tym portalu, na yt i w innym www. jest dużo materiału.

Awatar użytkownika
HenrykPek
Przechodzień
Posty: 10
Rejestracja: sobota, 25 lipca 2015, 08:09
Lokalizacja: Bochnia
Kontaktowanie:

Re: Bochnia z dawnych lat - galeria

Postautor: HenrykPek » czwartek, 7 kwietnia 2016, 19:15

Woow rewelacyjne te zdjęcia wcześniej nie miałem okazji widzieć jak nasza Bochnia wyglądała kiedyś, rewelacja.

anian1
Przechodzień
Posty: 2
Rejestracja: środa, 11 maja 2016, 12:42
Kontaktowanie:

Re: Bochnia z dawnych lat - galeria

Postautor: anian1 » środa, 11 maja 2016, 12:43

:D

Alicja40
Częsty gość
Posty: 51
Rejestracja: wtorek, 26 lipca 2016, 10:28
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Bochnia z dawnych lat - galeria

Postautor: Alicja40 » wtorek, 20 września 2016, 11:28

Piękne zdjęcia...

darrweek
Przechodzień
Posty: 5
Rejestracja: czwartek, 13 października 2016, 11:21
Kontaktowanie:

Re: Bochnia z dawnych lat - galeria

Postautor: darrweek » niedziela, 16 października 2016, 17:28

No naprawde świetne.

kannikku
Przechodzień
Posty: 5
Rejestracja: czwartek, 13 października 2016, 16:48
Kontaktowanie:

Re: Bochnia z dawnych lat - galeria

Postautor: kannikku » poniedziałek, 24 października 2016, 18:11

Ekstra zdjęcia, bochnia wyglądała świetnie.

kattarzyn2
Przechodzień
Posty: 5
Rejestracja: środa, 2 listopada 2016, 09:07
Kontaktowanie:

Re: Bochnia z dawnych lat - galeria

Postautor: kattarzyn2 » środa, 2 listopada 2016, 12:30

To fakt, jak tak patrze na bochnie to naprawde ślicznie wygląda.

Awatar użytkownika
rex
Częsty gość
Posty: 82
Rejestracja: środa, 14 lipca 2010, 20:56
Kontaktowanie:

Re: Bochnia z dawnych lat - galeria

Postautor: rex » wtorek, 3 stycznia 2017, 14:21

Muzeum im. prof. Stanisława Fischera w Bochni
zbiory dostępne on - line - 1763 zdjęcia
http://www.kultura.malopolska.pl/result ... nstitution
miedzy innymi takie:
Załączniki
mb-h__5891%23001_1440055110349.JPG
mb-h__5893%23001_1440055560289.JPG
mb-h__5688%23001_1441885980418.JPG

Krzysiek
Bardzo towarzyski
Posty: 207
Rejestracja: wtorek, 3 października 2006, 16:24
Lokalizacja: Bochnia
Kontaktowanie:

Re: Bochnia z dawnych lat - galeria

Postautor: Krzysiek » sobota, 28 stycznia 2017, 09:28

Z chęcią bym pooglądał fotografie, ale strona podana w linku nie działa.

mariuszko
Przechodzień
Posty: 27
Rejestracja: wtorek, 27 września 2016, 14:12
Kontaktowanie:

Re: Bochnia z dawnych lat - galeria

Postautor: mariuszko » wtorek, 25 kwietnia 2017, 12:20

Działa tylko trzeba wyszukać. ;)

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Wróć do „Dusza Solnego Grodu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość