CAW Borek- Opłaca się?

O historii, zabytkach, obiektach, zjawiskach i wszystkim co sprawia, że nasze miasteczko jest wyjątkowe
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Pewex
Przechodzień
Posty: 3
Rejestracja: środa, 30 kwietnia 2014, 11:38
Kontaktowanie:

CAW Borek- Opłaca się?

Postautor: Pewex » środa, 30 kwietnia 2014, 11:49

Witam
Mam zamiar wraz z rodziną odwiedzić Wasze urocze strony. Zastanawiam się nad tygodniowym wakacyjnym pobytem w CAW Borek. Mało jest jednak opinii o tym ośrodku w necie. Jak tam jest? :D

Jedziemy ja, żona i synowie, 3,5 latek i 0,5 roku. Zależy nam by się za bardzo nie ruszać z ośrodka, a kusi deklarowane przez ośrodek zaplecze dla niemowlaka (przewijak, wanienka, łóżeczko itp.) oraz widoczny na zdjęciach plac zabaw i miejsce do kąpieli. Czy w okolicach jest co robić gdyby przez tydzień padało :lol: ? Czy w ośrodku, który jak czytam jest znany z wesel, da radę odpocząć?

Proszę pomóżcie swoimi opiniami

Pewex z rodzinką :-)

falcon030
Stały bywalec
Posty: 105
Rejestracja: wtorek, 8 grudnia 2009, 08:00
Kontaktowanie:

Re: CAW Borek- Opłaca się?

Postautor: falcon030 » środa, 30 kwietnia 2014, 21:52

Nie wiem, czy moja opinia będzie pomocna, bo znam ośrodek od strony imprez masowych (zakład pracy; około 400 osób), ale:
- organizacyjnie było zawsze bez zarzutu
- super zaplecze medyczne (był obecny cały czas ratownik ze sprzętem)
- super warunki dla higieny maluszka (my byliśmy z roczną córką, potem 2 i 3 letnią), przewijak, wanienka, miejsca do karmienia, były nawet prysznice do dyspozycji - jednym słowem BEZ ZARZUTU
- na terenie ośrodka m.in. duża sala do zabaw (pamiętam, że był spory basen z kulkami, klocki różnego rodzaju - także ogromne dmuchane bloki, jakieś puzzle, układanki, kręgle, rowerki) - także bez zastrzeżeń
- ośrodek jest ogromny (zakładam, że zamierzcie wypoczywać w domkach a nie w głównym kompleksie), więc IMHO nawet ew. odbywająca się impreza nie będzie uciążliwa
- na terenie ośrodka duży basen/staw/kąpielisko
- sporo drewnianych baszt/warowni stylizowanych na średniowieczne z drabinkami, linami, podestami do wspinaczki - 3,5 latek będzie wniebowzięty
- w centralnej części "warowni" jest system podziemnych tuneli - z wieloma wejściami - nasza 3 latka biegała tam bez wytchnienia
- na terenie kilka boisk, mini stadnina koni
- miejsca na wszelkie formy aktywności (można zapalić ognisko, grila itp - także w zadaszonych obiektach)
- spore parkingi, całość ogrodzona
Podsumowując, w przypadku pogody jest co robić, dla dziecka lubiącego ruch - miejsce jak z bajki. W razie niepogody jest się czym poratować.

W najbliższej okolicy, to za bogato z atrakcjami dla 3,5 latka nie jest, ale jakby czasem pogoda nie rozpieszczała, proponuję rozważyć:

BRZESKO, około 7 km:
- http://www.lililand.pl/galeria
baseny z kulkami, zjeżdżalnie, rynny, ściany wspinaczkowe, armatki pneumatyczne; ogromna sala; ceny rozsądne (mają karnety, rozliczanie minutowe itp, także np. suszarki do włosów dla spoconych milusińskich), uwaga: ciężko wyjść! :-)

BOCHNIA, około 7km:
- to samo co powyżej, ale 10x mniejsze i skromniejsze, na terenie galerii Rondo (I p.)
http://www.swiaturwisa.com/galeria.html

KOPALNIA SOLI
np. http://www.dzieciakiwplecaki.pl/atrakcj ... li-bochnia
Fajny jest podziemny tramwaj, długa ślizgawka/pochylnia, plac zabaw, boiska, wycieczka gondolami przez podziemne korytarze ...

OSADA VI ORACZY
To dla troszkę większych dzieci, ale można pooglądać np. łuczników w akcji:
http://www.kopalniasoli.pl/oferty-specj ... nicze.html

PARK UZBORNIA:
http://www.czasbochenski.pl/stale-rubry ... konczeniu/
i sporo zdjęć na portalu bochnianin.pl też znajdziesz

Jeśli w grę wchodzą większe odległości (40-50km) to mogę coś podpowiedzieć z okolic Tarnowa, Krakowa itp.

Pozdrawiam,
T.

chrombek
Bardzo towarzyski
Posty: 240
Rejestracja: poniedziałek, 7 lutego 2011, 19:43
Lokalizacja: bochnia
Kontaktowanie:

Re: CAW Borek- Opłaca się?

Postautor: chrombek » czwartek, 1 maja 2014, 17:43

prawdopodobnie ta sama osoba zapytala co udzielila odpowiedzi ja twierdze nic nadzwyczajnego a szefowa wstyd ze tacy ludzie istnieja

Pewex
Przechodzień
Posty: 3
Rejestracja: środa, 30 kwietnia 2014, 11:38
Kontaktowanie:

Re: CAW Borek- Opłaca się?

Postautor: Pewex » sobota, 3 maja 2014, 07:30

Nie wiem kto odpowiadał, ale pytał ktoś kto nigdy w Bochni nie był :D czyli Ja :lol:

Jesteśmy z Nysy i szukamy miejsca na niewyczerpujące nas (rodziców) tygodniowe wakacje pobytowe blisko A4, z maleńkim dzieckiem i bardzo aktywnym 3 latkiem (szkodnik nie chce bajek oglądać na DVD -co z tej młodzieży wyrośnie :-P )

Jeśli CHROMBEK uważasz, że tam nie jest tak jak FALCON pisał, to napisz co jest nie tak.

Wasze opinie są dla mnie i żony bardzo istotne, nie chcemy wtopić tego jednego tygodnia w kanał, bo na kolejny nie mamy ani kasy ani czasu :-)

Przy okazji zapraszam do Nysy, też urocze miejsce Górskie pojezierze

Pozdro
P

falcon030
Stały bywalec
Posty: 105
Rejestracja: wtorek, 8 grudnia 2009, 08:00
Kontaktowanie:

Re: CAW Borek- Opłaca się?

Postautor: falcon030 » poniedziałek, 5 maja 2014, 10:01

Ja za to w życiu nie byłem w Nysie (znaczy tylko przejazdem w drodze do Kamieńca Z.), więc poproszę kolegę chrombek o źródło tej rewolucyjnej dedukcji ...

Szefowej nie poznałem (bo i po co), więc się nie odniosę, a, skoro lubisz (chrombek) się bawić w tym klimacie, to napiszę, że "prawdopodobnie chrombek jest z konkurencyjnego ośrodka" i go zazdrość zżera o klientów :-)
Mam alergię na takich dyletantów: "ja twierdze nic nadzwyczajnego". Może trochę więcej konkretów? Rozumiem, że jeśli się spodziewałeś, że wyląduje tam UFO lub przywali meteoryt albo będzie w tym okresie nocował Sting to możesz się czuć oszukany ...
Pytanie było o rozrywki dla dzieciaków w konkretnym wieku. Możesz wypunktować co (Twoim zdaniem) z mojej wypowiedzi jest nieprawdziwe w tym kontekście?! Byłeś tam w ogóle z dziećmi?
Ja nie napisałem, że to najlepszy ośrodek na świecie, ale pytanie nie brzmiało: "co wybrać w okolicy" tylko o to konkretne miejsce!
Poza tym nie kojarzę w promieniu 50km (nie twierdzę, że nie ma - ja nie znam) nic na zbliżonym poziomie atrakcyjności dla maluszków jeśli chodzi o dłuższy pobyt i dogodny dojazd (zjazd/wjazd z A4 w Bochni i w Brzesku, duży teren, różnorodne atrakcje "na zmęczenie" pociechy, alternatywa w przypadku deszczowej pogody) ...

@Pewex:
- skoro "zdradziłeś", że z Nysy i przy A4, to zakładam, że będziesz autem, więc lista atrakcji się znacznie rozszerza :-)
Tak na szybko (póki chrombek się nie dowie :-) atrakcje, które polecam (NIE MAM OD TEGO ŻADNEJ PROWIZJI!!!):

KRAKÓW (dojazd A4, ~50km, ~25 minut):
- ZOO: mają b. fajne podejście do dzieci, można się "załapać" na karmienie zwierząt, mają wydzieloną część dla maluchów - MINIZOO, gzie za "cołaska" można o każdej porze dnia karmić/głaskać łagodne zwierzątka (osiołki, małe koniki, króliki, świnki morskie i inne). W tygodniu można podjechać praktycznie pod bramę.
- http://www.parkwodny.pl/ - nie wiem jak obecnie, ale jak otwierali to był to największy park wodny w Polsce!

RABKA (dojazd A4, potem Zakopianka, ~100km, ~ 1h):
- http://www.rabkoland.pl/main/mapa_dojazd.html
Duży park rozrywki dla dzieci (taki stacjonarne wesołe miasteczko - my wstępujemy przy każdej okazji jak jesteśmy w pobliżu a 3 latka słowo Rabka umie odmienić przez wszystkie przypadki).

CHABÓWKA: kilka km od Rabki, w sumie "po drodze" z Zakopianki:
- http://www.parowozy.pl/
Jeśli jesteście na etapie "Tomek i przyjaciele" to koniecznie :-)

INWAŁD (dojazd A4, potem Zakopianka, potem w stronę Wadowic ~100km, ~1h):
http://www.parkminiatur.com/
http://www.dinolandia.pl/
W parku miniatur były też obiekty dla najmłodszych (pamiętam m.in. duży labirynt z żywopłotu - rodzice powyżej na drewnianej rampie - kupa śmiechu i fajnej zabawy połączonej z bieganiem w labiryncie; jakieś karuzele, huśtawki; na terenie parku były rozstawione małe tory i jeździły miniaturowe pociągi)

Więcej nie piszę bo się boję kolejnych pomówień :-)

Jakby co pisz na priv to coś po/do/radzimy.

ozzie
Częsty gość
Posty: 54
Rejestracja: czwartek, 4 kwietnia 2013, 11:29
Kontaktowanie:

Re: CAW Borek- Opłaca się?

Postautor: ozzie » poniedziałek, 5 maja 2014, 10:40

@Pewex - falcon030 dobrze radzi, no chyba że ja też mam w tym jakiś interes :?
@falcon030 - Labirynt w Parku Miniatur niejednego dorosłego nieźle zamotał :lol:

Awatar użytkownika
Ukasss
Uzależniony
Posty: 812
Rejestracja: poniedziałek, 23 czerwca 2008, 18:42
Kontaktowanie:

Re: CAW Borek- Opłaca się?

Postautor: Ukasss » poniedziałek, 5 maja 2014, 20:23

Nie przejmuj się ktoś kto tu coś pochwali od razu musi mieć w tym interes Kim ja już tu nie byłem na tym forum nawet Burmistrzem :D

falcon030 dobrze radzi...

Jak mogę doradzić to tak zorganizuj sobie czas aby koniecznie odwiedzić naszą kopalnię Naprawdę warto


Można ją zwiedzić bilet rodzinny jest, więc nie sa to aż takie wielkie koszta Można też zaszaleć i na noc zostać po zwiedzaniu.

Tu masz link do strony naszej kopalni
http://www.kopalniasoli.pl/

sprinter
Przechodzień
Posty: 12
Rejestracja: poniedziałek, 2 stycznia 2012, 17:22
Kontaktowanie:

Re: CAW Borek- Opłaca się?

Postautor: sprinter » środa, 7 maja 2014, 18:58

Byłem, widziałem i zachęcam bo warto. Dla dzieci to istny raj na ziemi :) Centrum Aktywnego Wypoczynku łączy w jednym miejscu tyle atrakcji że naprawdę nawet najbardziej wybredni ludzie znajdą coś dla siebie. Miłośnicy moto atrakcji mogą pojeździć na gokartach ( przez jakiś czas miałem rekord toru :D ) a także na quadach. Można się wspinać, przejść park linowy, zjechać kolejką tyrolską nad wodą a także pojeździć konno. Ja ostatnio stałem się miłośnikiem mini golfa a mój maluszek kucyka o imieniu ADZIA :). Byliśmy w wielu miejscach ale nigdzie nie jest tak fajnie jak w BORKU

Awatar użytkownika
kushek
Częsty gość
Posty: 79
Rejestracja: środa, 8 grudnia 2010, 09:19
Kontaktowanie:

Re: CAW Borek- Opłaca się?

Postautor: kushek » sobota, 5 lipca 2014, 00:49

I nigdzie po nocach takiego halasu od wesel i innych rykowisk. Zachęcać musial ktoś z marketingu chyba...

falcon030
Stały bywalec
Posty: 105
Rejestracja: wtorek, 8 grudnia 2009, 08:00
Kontaktowanie:

Re: CAW Borek- Opłaca się?

Postautor: falcon030 » niedziela, 6 lipca 2014, 15:06

A tak bardziej w naszym ojczystym języku można prosić?

Byłeś/byłaś? Widziałeś/widziałaś?

Znowu Cię głośni sąsiedzi męczą?

Akurat mieszkam "w okolicy" nie pracuję w żadnym marketingu a najbliższe rykowisko to kojarzę w okolicy leśniczówki Rudy-Rysie (tam mają Łosie).

ooona
Częsty gość
Posty: 39
Rejestracja: czwartek, 3 lipca 2014, 08:04
Kontaktowanie:

Re: CAW Borek- Opłaca się?

Postautor: ooona » wtorek, 8 lipca 2014, 08:00

Nie trzeba być geniuszem, żeby się domyślić, że chodzi o (jeden przykład a jest ich więcej) stado motocyklistów, który "umilali" życie przez cały weekend nie tylko ludziom mieszkającym obok CAW ale wszystkich którzy mieszkają przy drodze z Borku do Bochni. Kiedy kolejny "cichy" zlot??

falcon030
Stały bywalec
Posty: 105
Rejestracja: wtorek, 8 grudnia 2009, 08:00
Kontaktowanie:

Re: CAW Borek- Opłaca się?

Postautor: falcon030 » wtorek, 8 lipca 2014, 12:26

Ale przecież ten zlot jest organizowany raz w roku ...

Bez przesady.

ooona
Częsty gość
Posty: 39
Rejestracja: czwartek, 3 lipca 2014, 08:04
Kontaktowanie:

Re: CAW Borek- Opłaca się?

Postautor: ooona » wtorek, 8 lipca 2014, 13:52

to chyba musiał trwać tydzień, bo motory jeździły dwa weekendy z rzędu...

Awatar użytkownika
kushek
Częsty gość
Posty: 79
Rejestracja: środa, 8 grudnia 2010, 09:19
Kontaktowanie:

Re: CAW Borek- Opłaca się?

Postautor: kushek » wtorek, 8 lipca 2014, 14:53

Jakbys nie byl z marketingu, to mialbys gdzies opinie innych przypadkowych ludzi, a cos za duzo bronisz, i czytasz widze moje posty. Teraz mam pewnosc, ze to byl tekst reklamowy ;)

Zlotów bylo dwa, poki co <trzydniowy halas slyszalny w okolicy 5 km>, co tydzien wesela <soboty> i kolonie z piatkowymi dyskotekami do 2 w nocy. I akurat wesela maja bardzo w porzadku - nie halasuja, widocznie da sie to zrobic kulturalnie i w klimatyzowanej sali.

chrombek
Bardzo towarzyski
Posty: 240
Rejestracja: poniedziałek, 7 lutego 2011, 19:43
Lokalizacja: bochnia
Kontaktowanie:

Re: CAW Borek- Opłaca się?

Postautor: chrombek » środa, 9 lipca 2014, 20:03

moze i jestem dyletantem ale nie jestem obłudnikiem i oszustem napisz mi czemu sie nie odbyl zlot harleyowcow jak tak wszytko wiesz? a tak wogole to czemu nie zareklamujesz alp przeciez tak blisko? moze jeszcze gory sowie bieszczady ja powiem tak [cenzura] wiesz a sie odzywasz najlepiej przemilcz chowaj tego trzy latka jak bedzie starszy to dostaniesz w pale od niego i sie zapyta "stary gdzie Ty mnie zawiozles?" z oszustami nie gadam

-- środa, 9 lipca 2014, 19:03 --

i powiedz mi jelopie czy znasz jakies inne osrodki tego typu czy sobie tak tylko mowisz zeby mowic?????

falcon030
Stały bywalec
Posty: 105
Rejestracja: wtorek, 8 grudnia 2009, 08:00
Kontaktowanie:

Re: CAW Borek- Opłaca się?

Postautor: falcon030 » piątek, 11 lipca 2014, 12:27

@chrombek
Jeśli piszesz do mnie osobowo (trudno wyczuć z Twojego posta), to:
1. Nie jestem harleyowcem, co ma odwołanie jakiegos zlotu do tematu o wczasach?!
2. O co Ci chodzi z tymi Alpami i Górami Sowimi?!
3. Publiczne nazywanie KOGOKOLWIEK "oszustem" jest karalne (halo, czy na sali jest jakiś admin)
4. Podobnie jak używanie innych słów obraźliwych (jw.)

Co do moich związków z CAW Borek to łatwo sprawdzić, że pisałem też "w obronie" m.in. Kasztelu, więc gdzie tu logika skoro "popieram" rzekomą konkurencję? Nie udowodnię, że nie jestem wielbłądem, ale nie lubię jak ktoś głupoty wypisuje.
Ktoś pytał KONKRETNIE o ten ośrodek. Ja podałem MOJE zdanie na ten temat, a dla przypomnienia, tematem tego wątku jest wypoczynek z dziećmi w ośrodku CAW Borek.

" powiedz mi jelopie czy znasz jakies inne osrodki tego typu czy sobie tak tylko mowisz zeby mowic?????"
Możesz oświecić wszystkich ciemnych i podać listę podobnych ośrodków, powiedzmy w promieniu 20km? Będziemy NIEZMIERNIE wdzięczni ...

A od siebie mogę jedynie polecić: http://szukaj.sluzbazdrowia.pl/Poradnia ... 53030.html
i od razu przyznaję się: nie wiem czy są inne ośrodki tego typu w okolicy :-)

Pewex
Przechodzień
Posty: 3
Rejestracja: środa, 30 kwietnia 2014, 11:38
Kontaktowanie:

Re: CAW Borek- Opłaca się?

Postautor: Pewex » wtorek, 2 września 2014, 14:44

Ależ gorąco się zrobiło :-) Mam nadzieję że tak ciepło będzie w sierpniu w ośrodku, bo już zapłacone i zarezerwowane.

Obiecuję, (zupełnie subiektywne) moje odczucia z pobytu w Waszym powiecie opisać tu na forum. Nigdy tu nie byłem (chyba, że lecąc A4 :-) więc nie mam ani sentymentów ani uprzedzeń.

Do znających temat prośba i pytanie, czy w 2 tyg sierpnia 10-16 dzieje się coś kulturalnego, festyn, zawody, koncert w okolicach Bochni???

Dzięki za wszystkie wpisy za i przeciw :-)
P z rodzinką

-- wtorek, 2 września 2014, 13:44 --

Więc tak: Opłaca się :-)
Byliśmy przez tydzień, moje i żony wrażenia to:
PLUSY:
+dobre i duże posiłki (dla 3latka do wyboru inne dania jeśli były mało dziecięce :-p)
+ośrodek spory ale nie za duży (do ogarnięcia)
+wszystko tak jak w ofercie, quady, gokarty, basen, grota solna, mini golf w cenie oferty
+obsługa recepcji kompetentna
+++dla kelnerek, dbały o nas i chuchały i dmuchały
++ za lody i kawę w deszczowy dzień
+++ za to że w pokoju było wszystko o co prosiliśmy dla małego dziecka (wanienka, przewijak, łóżeczko z pościelą, podgrzewacz, czajnik) a sam domek na uboczu w ciszy i spokoju
+ za to że tylko 7km od autostrady, choć to pewnie nie sam ośrodek decydował :-P
+za pomysłowość placu zabaw

MINUSY
-przydało by się dosypać piasku na plaży bo wyłazi takie plastikowe coś do trzymania piasku
-lepiej wykoszone pole minigolfa i okolica mini zoo (bo mi się 3latek mało nie zapodział w trawie :-p)
-ciut dłużej czynny bufet (2x się przed 21 odbiłem od klamki)

Wniosek, za 2, 3 lata wracamy, mniejszy synek coś skorzysta a starszy będzie w raju :-)


A dla samej Bochni
+ za ciekawe malownicze miasteczko
+ogólnodostępne muzeum z maszyną parową w samej kopalni
++ że pod kopalnią parking za free a ceny w ogródku nie z kosmosu (jak w Wieliczce)

PiK z synkami z Nysy

chrombek
Bardzo towarzyski
Posty: 240
Rejestracja: poniedziałek, 7 lutego 2011, 19:43
Lokalizacja: bochnia
Kontaktowanie:

Re: CAW Borek- Opłaca się?

Postautor: chrombek » poniedziałek, 15 września 2014, 22:45


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Wróć do „Dusza Solnego Grodu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość