Opinie o studiach na WSE w Bochnii

Wszystko o edukacji, nauce, szkolnictwie. Przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazjalne, średnie i wyższe.
paula294
Przechodzień
Posty: 4
Rejestracja: czwartek, 18 lutego 2010, 13:30
Kontaktowanie:

Opinie o studiach na WSE w Bochnii

Postautor: paula294 » poniedziałek, 10 maja 2010, 10:48

Hej. Mam prośbę. Napiszcie swoje opinie na temat studiów na WSE w Bochni. Co o tym sądzicie, czy bardzo ciężko zalicza się egzaminy itp. mam zamiar się wybrać na kierunek rachunkowość i finanse.

kasiorek
Częsty gość
Posty: 65
Rejestracja: sobota, 9 stycznia 2010, 21:23
Kontaktowanie:

Re: Opinie o studiach na WSE w Bochnii

Postautor: kasiorek » poniedziałek, 10 maja 2010, 10:56

Studia w tej szkole zaczełam zaraz jak ją otworzyli więc było to kilka lat temu. Do dzis mam bardzo miłe wspomnienia z tego okresu. Wykladowcy byli bardzo mili i przychylnie na każdego patrzyli,egzaminy do strasznych nie należały aczkolwiek dla zasady nieraz trezba było jakiś powtórzyć:) Co do samej nauki a raczej sesji to bywało że trzeba było poswiecić chwilę na jakieś lepsze przygotowanie, ale nie umywa sie to do sesji np na UE w Krakowie. Zdecydowanie polecam.

Awatar użytkownika
Lenkaa
Przechodzień
Posty: 28
Rejestracja: sobota, 7 listopada 2009, 20:37
Kontaktowanie:

Re: Opinie o studiach na WSE w Bochnii

Postautor: Lenkaa » poniedziałek, 10 maja 2010, 19:43

Bochnia to jednak nie Kraków czy inne miasto studenckie...W Bochni nie masz już nawet dziennych studiów, bo nie ma chętnych...

normalna
Częsty gość
Posty: 35
Rejestracja: sobota, 14 listopada 2009, 16:42
Kontaktowanie:

Re: Opinie o studiach na WSE w Bochnii

Postautor: normalna » piątek, 27 sierpnia 2010, 19:24

słyszałam same dobre rzeczy polecam:)

Aryjec
Przechodzień
Posty: 8
Rejestracja: sobota, 3 listopada 2007, 10:11
Kontaktowanie:

Re: Opinie o studiach na WSE w Bochnii

Postautor: Aryjec » piątek, 27 sierpnia 2010, 19:48

I chyba jest kilku profesorów z renomowanych uczelni w Krakowie. Ponoć w Bochni wykłada pani Sz. - kobieta od prawa i moja była promotorka.

normalna
Częsty gość
Posty: 35
Rejestracja: sobota, 14 listopada 2009, 16:42
Kontaktowanie:

Re: Opinie o studiach na WSE w Bochnii

Postautor: normalna » sobota, 28 sierpnia 2010, 09:15

Chyba większość profesorów w WSE wykłada w Krakowie o ile nie wszyscy

paulkapp
Częsty gość
Posty: 35
Rejestracja: poniedziałek, 19 kwietnia 2010, 13:40
Kontaktowanie:

Re: Opinie o studiach na WSE w Bochnii

Postautor: paulkapp » czwartek, 16 września 2010, 15:34

Nawet jeżeli wykładowcy pracują jednocześnie w Bochni i w Krakowie to dla mnie żaden argument. Liczy się prestiż szkoły, zaplecze edukacyjne, szersze horyzonty, itp. Nigdy nie zrezygnowałabym ze studiów z Krakowie dla nauki w Bochni =]

qwerty207
Stały bywalec
Posty: 121
Rejestracja: czwartek, 9 lipca 2009, 06:43
Kontaktowanie:

Re: Opinie o studiach na WSE w Bochnii

Postautor: qwerty207 » piątek, 17 września 2010, 12:48

Niestty ale doczekaliśmy czasów co gdzie rozdają magistrów na prawo i lewo.Trzeba tutaj rozgraniczyć jedną rzecz: po co ktoś idzie na studia? Jeśli jest przykładowo wysyłany z pracy na tzw. podnoszenie kwalifikacji lub idzie tylko po to by zdobyć papierek albo poprostu z nudów, w końcu studia to doskonały sposób na zawarcie nowych znajomości wtedy oczywiście nie liczy się prestiż uczelni itp, bo poco męczyć sie kilka lat jak w sumie nie przyszłem tu czegoś się nauczyć. Jeżeli jednak ktoś myśli o karierze zawodowej, ma spore apiracje i wiąże przyszłość z danym zawodem to wtedy sory ale taki bocheński WSE czy większość krakowskich prywatnych uczelni to strata czasu i z takim dyplomem potem to troszke żal się pokazać na rynku pracy. Ilu to widzimy bezrobotnych z wyższym (kiepskim) wykształceniem??

Dla wybierających opcję pierwszą polecam uczelnie na filipa w krk, znam ludzi co studiowali tam na 3 roku i nie wiedzieli do końca co studiują :D

normalna
Częsty gość
Posty: 35
Rejestracja: sobota, 14 listopada 2009, 16:42
Kontaktowanie:

Re: Opinie o studiach na WSE w Bochnii

Postautor: normalna » piątek, 1 października 2010, 21:49

Nikt Ci nie każe rezygnować z Krakowa na rzecz studiów w Bochni. Ale chyba nie sądzisz że jest tak że Ci sami wykładowcy lepiej wyłożą w Krakowie a gorzej w Bochni bo niby dlaczego????

laferty
Przechodzień
Posty: 7
Rejestracja: piątek, 29 maja 2009, 20:35
Lokalizacja: Bochnia
Kontaktowanie:

Re: Opinie o studiach na WSE w Bochnii

Postautor: laferty » niedziela, 3 października 2010, 01:15

Ale jaką odniesiesz korzyść w życiu kończąc bocheńską WSE? Samorozwój?

Awatar użytkownika
tomuś123
Przechodzień
Posty: 18
Rejestracja: wtorek, 6 lipca 2010, 18:03
Kontaktowanie:

Re: Opinie o studiach na WSE w Bochnii

Postautor: tomuś123 » poniedziałek, 4 października 2010, 15:17

wcale to nie jest prawda!!!!!! studiuję tam i mogę powiedzieć że wcale ocen i zaliczeń nikt nie daje za darmo!!!!! widze ze tu się wypowiadają same obiboki które nawet nie studiują tam i nie mają pojęcia jak tam jest tylko psują opinię tej szkole!! więc jak nie wiecie to się nie odzywajcie!! studiuję tam drugi rok i mogę powiedzieć że wcale nie jest tak łatwo!! normalnie się musisz uczyć nic nie ma za darmo a tym bardziej jak ktoś jeszcze pracuje tak jak ja to jest napprawdę ciężko żeby to pogodzic.. i pytanie dla tych cwaniaków którzy twierdzą że tam się nic nie trzeba uczyć : po jakiego grzyba mam jeździć do krakowa i się męczyć jak mogę mieć tu to samo a później magisterkę i tak zrobię w krakowie! wiecie co jak nie macie pojęcia to się nie odzywajcie bo teraz tak naprawdę to mało kto patrzy skąd masz jakiś dyplom ważne jest doświadczenie zawodowe!!!!!!!!

lukasz131a
Przechodzień
Posty: 4
Rejestracja: czwartek, 23 kwietnia 2009, 19:12
Kontaktowanie:

Re: Opinie o studiach na WSE w Bochnii

Postautor: lukasz131a » wtorek, 5 października 2010, 07:46

qwerty207 nie lubię jak ktoś, komu udało się dostać na wyższą uczelnię w Krakowie wyśmiewa się z innych. Owszem prestiż ptrestiżem, ale jak ktoś chce się uczyć to i tak się nauczy nie ważne w jakiej szkole. A swoją drogą sam nie nalezysz chyba do bystrzachów, cytat: "Niestty ale doczekaliśmy czasów co gdzie rozdają magistrów na prawo i lewo" oraz ", "...bo poco męczyć sie kilka lat jak w sumie nie przyszłem tu czegoś się nauczyć..." Czy takiego poziomu wypowiedzi nauczyli Cię w wyższej szkole w Krakowie? Jeśli tak, to ja jednak wybiorę tę w Bochni...

Awatar użytkownika
tomuś123
Przechodzień
Posty: 18
Rejestracja: wtorek, 6 lipca 2010, 18:03
Kontaktowanie:

Re: Opinie o studiach na WSE w Bochnii

Postautor: tomuś123 » wtorek, 5 października 2010, 19:59

lukasz131a zgadzam się z tobą. wkurza mnie to że wypowiadają się tu same nieuki a teraz zgrywają inteligencików bo studiują w krakowie!! oni nie dorośli do studiowania i bycia studentem i powtarzam drugi raz w krakowie czy w bochni nikt ci nie da zaliczenia za piękne oczy!!! zrozumcie to w końcu..

mark
Bardzo towarzyski
Posty: 464
Rejestracja: piątek, 27 czerwca 2008, 13:24
Kontaktowanie:

Re: Opinie o studiach na WSE w Bochnii

Postautor: mark » wtorek, 5 października 2010, 23:06

jak można studiować w tej wiejskiej budzie do której moga startować wszyscy, którzy są tylko w stanie zapłacić krakowskim profesorom haracz w postaci czesnego. Niezły sposób na biznes zresztą wymyślili sobie ci "uczeni" z krakowskiego uniwersytetu sprzedawać za duże pieniądze ochłapy wiedzy bocheńskiej młodzieży...
widać to było po jednej pani "dr", która na weekendowe wykłady do Bochni przyjeżdżała z pieskiem na smyczy jak na wieś do cioci na imieniny, żenada!

Awatar użytkownika
smerfik
Częsty gość
Posty: 86
Rejestracja: wtorek, 5 maja 2009, 12:35
Lokalizacja: to tu to tam
Kontaktowanie:

Re: Opinie o studiach na WSE w Bochnii

Postautor: smerfik » środa, 6 października 2010, 01:28

pies o niczym nie świadczy ... u mnie na UJ profesorka przychodzi z bialą suczka labradora i dr z jamniczką......no tak psy maja tylko dr i profesorki z przypadku....

qwerty207
Stały bywalec
Posty: 121
Rejestracja: czwartek, 9 lipca 2009, 06:43
Kontaktowanie:

Re: Opinie o studiach na WSE w Bochnii

Postautor: qwerty207 » środa, 6 października 2010, 12:30

Łukasz131a - masz racje, polonistą nie jestem, pozatym jak pisze coś na szybkiego to właśnie tego typu kwiatuszki się zdarzają. Co do WSE to kasiorek napisała że "dla zasady nieraz trzeba było jakiś egzamin powtórzyć", słuchaj u nas to się nieraz dla zasady jakiś zdawało :P, 7-10 termin to był standard dla niektórych przedmiotów, oczywiście jeśli wcześniej Cie do tego czasu nie skreślili. Dalej podtrzymuję że te studia to strata czasu i przede wszystkim pieniędzy. Podam znowu ten sam przykład: po państwowej dobrej uczelni, student który ma poukładane w głowie, wie czego chce - bez problemu znajdzie prace nawet w tej naszej (bez obrazy) zapyziałej Polsce i to bez znajomości. Natomiast po tych wszystkich prywatnych pseudouczelniach, dość że zostajesz goły bez kasy to najczęściej lądujesz w UP na zasiłku albo jedziesz robić parówki za granice. Bez obrazy jeszcze raz ale mam sporo kumpli i mam porównanie, to jest niestety prawda. No ale masz papierek, zaspokoiłeś wygórowane ambicje rodziców, poznałeś fajne towarzystwo i w końcu mogą do Ciebie mówić mgr inż.

normalna
Częsty gość
Posty: 35
Rejestracja: sobota, 14 listopada 2009, 16:42
Kontaktowanie:

Re: Opinie o studiach na WSE w Bochnii

Postautor: normalna » piątek, 8 października 2010, 18:38

Znam paru takich po UJ czy AGH co bardzo długo szukali pracy i do tej pory szukają nie wystarczył im tytuł mgr krakowskiej uczelni

Awatar użytkownika
legion
Przechodzień
Posty: 22
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2005, 18:02
Lokalizacja: from the Galaxy far, far, Away... :-)
Kontaktowanie:

Re: Opinie o studiach na WSE w Bochnii

Postautor: legion » niedziela, 10 października 2010, 20:57

witam
Może i ja sie w takim razie wypowiem jako absolwent tejże uczelni, wbrew powszechnej opini nie tak "hop-siup" skończyc tę uczelnie owszem zapisać sie może każdy, ale pytanie brzmi ilu kończy i dlaczego tylko tylu zostało ?? profesorowie w większości to ci sami co wykładają na UE bo nie raz i nie dwa na kolejny(e) terminy jeździło sie właśnie tam, raz nawet usłyszałem od prof. żeby mi sie nie wydawalo że jako student zaoczny bedzie obowiązywał mnie mniejszy zakres niż studenta dziennego
dużym plusem tej uczelni jest to że jest na miejscu i jeżeli ktoś pracuje to łatwiej jest mu pogodzić prace z nauką

bochni23
Przechodzień
Posty: 3
Rejestracja: wtorek, 2 listopada 2010, 20:17
Kontaktowanie:

Re: Opinie o studiach na WSE w Bochnii

Postautor: bochni23 » poniedziałek, 8 listopada 2010, 19:57

Bardzo niski poziom,szkoła przyjmuje osoby bez specjalnych wymagań...taka szkółkę może każdy skończyć bez problemu...Pytanie czy ma się po niej faktycznie wykształcenie, czy tylko papierek...-nie polecam-

kasiorek
Częsty gość
Posty: 65
Rejestracja: sobota, 9 stycznia 2010, 21:23
Kontaktowanie:

Re: Opinie o studiach na WSE w Bochnii

Postautor: kasiorek » poniedziałek, 8 listopada 2010, 20:17

bochni23 - studiowałeś/ałaś tam że tak mówisz ?? Widzisz teraz mało kto patrzy na papierek z jakiej masz uczelni tylko na to czy go wogóle masz. W 100% popieram legiona że wcale łatwo tam nie jest i prawdą jest że nie sposób się tam dostać ale utrzymać. A ty bochni23 pewnie jesteś z tych co tej szkoły nie ukończyli nawet tak jak piszesz z bardzo niskim poziomem.

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Wróć do „Edukacja i szkolnictwo”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości