Przedszkole dla 2,5-latka

Wszystko o edukacji, nauce, szkolnictwie. Przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazjalne, średnie i wyższe.
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
miesinia87
Przechodzień
Posty: 13
Rejestracja: poniedziałek, 19 marca 2012, 11:53
Kontaktowanie:

Przedszkole dla 2,5-latka

Postautor: miesinia87 » piątek, 12 kwietnia 2013, 12:32

Witam

Chciałabym się dowiedzieć, czy którekolwiek z przedszkoli bocheńskich jest w stanie przyjąć 2,5-latka do grupy? Oczywiście zakładając, że w owym przedszkolu jest tak dużo miejsc, że starczyło dla wszystkich 3-latków i jeszcze zostało ;) - nierealne wiem. Ale jak to jest z naszymi przedszkolami?

Przy okazji powiedzcie mi, czy posyłając dziecko do przedszkola mogę to zrobić do którego mam ochotę? w sensie czy istnieje jakaś rejonizacja. Czy odmówiliby mi przyjęcia dziecka np. na Niepodległości pomimo posiadanych wolnych miejsc, tylko dlatego, że dziecko mieszka na Kolejowej?

Airacobra
Stały bywalec
Posty: 160
Rejestracja: piątek, 27 lutego 2009, 17:34
Lokalizacja: Bochnia
Kontaktowanie:

Re: Przedszkole dla 2,5-latka

Postautor: Airacobra » piątek, 12 kwietnia 2013, 13:39

Przychodzą mi do głowy dwa przedszkola: Na Kolejowej - porowadzi grupę takich maluszków, oraz prywatne prowadzone przez P. Ulę Golińską w Chodenicach - dawna remiza. To drugie chyba jest w stanie najszybciej przyjąć, a i opłaty ponoć nie różnią się wiele od miejskich przeedszkoli. Proponuję zacząć od przedszkola w Chodenicach, potem kolejowa ewentualnie inne przedszkole - wystarczy porozmawiać z P. Dyrektorkami z każdego przedszkola - powinny udzielić wyczerpujących informacji.
Jest jeszcze ochronka sióstr na Orackiej - tam też można popytać.

Pzdr

kazik
Przechodzień
Posty: 29
Rejestracja: piątek, 15 stycznia 2010, 23:49
Kontaktowanie:

Re: Przedszkole dla 2,5-latka

Postautor: kazik » piątek, 12 kwietnia 2013, 14:29

przedszkole na kolejowej ma zlikwidować tą grupe najmłodszych tak że raczej tam nie ma szans.

Airacobra
Stały bywalec
Posty: 160
Rejestracja: piątek, 27 lutego 2009, 17:34
Lokalizacja: Bochnia
Kontaktowanie:

Re: Przedszkole dla 2,5-latka

Postautor: Airacobra » piątek, 12 kwietnia 2013, 15:23

O tym, że likwidują ten oddział nie wiedziałem. Tak więc zostaje ochronka, przedszkole w CHodenicach i błaganie w innych przedszkolach czy wyrażą zgodę. Moja córka poszła do przedszkola nr 6 mając 2 lata i 9 m-cy udało się uprosić P. Dyrektor (Bardzo pozdrawiam) i została przyjęta. Spróbowałbym napisać podanie do upatrzonego przedszkola, jak dobrze umotywujesz może przyjmą maluszka o ile będzie w miarę samodzielny. Proponuję osobistą rozmowę z dyrekcją. Moje dzieci chodziły do 3 różnych przedszkoli (6,2,3) i z rozmów z Paniami Dyrektorkami mam same pozytywne wrażenia.

madziorka
Przechodzień
Posty: 7
Rejestracja: środa, 16 listopada 2011, 12:04
Kontaktowanie:

Re: Przedszkole dla 2,5-latka

Postautor: madziorka » piątek, 12 kwietnia 2013, 16:34

Przedszkole prowadzone przez Urszule Golinska nie znajduje się w Chodenicach tylko na os. Niepodległości na ul.Serugi.
http://przedszkole.fundacjafriend.pl/idea-przedszkola/

miesinia87
Przechodzień
Posty: 13
Rejestracja: poniedziałek, 19 marca 2012, 11:53
Kontaktowanie:

Re: Przedszkole dla 2,5-latka

Postautor: miesinia87 » wtorek, 16 kwietnia 2013, 12:52

Na kolejowej P.Dyrektor wogóle nie chciała z nami rozmawiać :? trochę moim zdaniem nie bardzo, a do Małego Odkrywcy uderzamy chyba dzisiaj :) mam nadzieje, że uda się coś załatwić. O Siostrach nawet nie myślałam...btw brakuje bardzo takich miejsc w Bochni, prawda?

pepsi
Częsty gość
Posty: 34
Rejestracja: wtorek, 2 listopada 2010, 13:36
Kontaktowanie:

Re: Przedszkole dla 2,5-latka

Postautor: pepsi » wtorek, 16 kwietnia 2013, 15:24

Napisz jak u Małego Odkrywcy. Też chciałabym zapisać syna (2,5l) do przedszkola ale jeszcze nie miałam czasu tam podjechać

Airacobra
Stały bywalec
Posty: 160
Rejestracja: piątek, 27 lutego 2009, 17:34
Lokalizacja: Bochnia
Kontaktowanie:

Re: Przedszkole dla 2,5-latka

Postautor: Airacobra » wtorek, 16 kwietnia 2013, 17:09

DOdatkowo do 15 kwietnia była rekrutacja, więc teraz po zamknięciu list ciężko będzie coś wskurać. Jeśli potrzebujesz tego przedszkola (na już) to zostaje Ci "mały odkrywca" lub ochronka u sióstr (pismo polecające od proboszcza może tam pomóc). Mój brat i bratanica uczęszczali jakiś czas do ochronki u sióstr i było ok.

miesinia87
Przechodzień
Posty: 13
Rejestracja: poniedziałek, 19 marca 2012, 11:53
Kontaktowanie:

Re: Przedszkole dla 2,5-latka

Postautor: miesinia87 » poniedziałek, 22 kwietnia 2013, 18:04

U Małego odkrywcy super, pani Ula wywarła na mnie b.pozytywne wrażenie, nie ma tam żadnego terminu ostatecznego jeśli chodzi o składanie podań, chociaż już ostatni dzwonek bo podobno zaczynają rozpatrywanie. Wniosek, który dostałam wypełniłam, oddałam i czekam grzecznie na telefon. Jak byłam to dzieci czekały na montaż placu zabaw- były bardzo podekscytowane :) Aha no i przyjmują twardo od 2,5 roku- wcześniej nie.

Co do ochronki u Sióstr- w rodzinie dzieci miały dosyć przykre doświadczenia stamtąd i tak jakoś czuje lekką niechęć :?

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Wróć do „Edukacja i szkolnictwo”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości