Która podstawówka

Wszystko o edukacji, nauce, szkolnictwie. Przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazjalne, średnie i wyższe.
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
ziemus
Przechodzień
Posty: 3
Rejestracja: środa, 25 lipca 2012, 14:12
Kontaktowanie:

Która podstawówka

Postautor: ziemus » czwartek, 26 lipca 2012, 06:19

Witam!
Niedługo, za parę miesięcy będziemy musieli wybrać SP dla syna.
Mamy do wyboru 5 i 7 ( z racji odległości). Którą byście polecili i jacy nauczyciele klas 1-3 są wg Was najlepsi.

ninakik
Przechodzień
Posty: 2
Rejestracja: czwartek, 26 lipca 2012, 12:56
Kontaktowanie:

Re: Która podstawówka

Postautor: ninakik » czwartek, 26 lipca 2012, 13:12

Ani jedna ani druga.

sorge
Częsty gość
Posty: 56
Rejestracja: piątek, 25 czerwca 2010, 15:27
Kontaktowanie:

Re: Która podstawówka

Postautor: sorge » czwartek, 26 lipca 2012, 17:18

Byle nie jedynka, jako nauczyciel wiem, co mówię

terenia
Przechodzień
Posty: 2
Rejestracja: piątek, 11 lutego 2011, 08:58
Kontaktowanie:

Re: Która podstawówka

Postautor: terenia » piątek, 27 lipca 2012, 09:34

Wszystkie szkoły podstawowe w Bochni są super :D

Awatar użytkownika
pionka
Uzależniony
Posty: 508
Rejestracja: poniedziałek, 6 czerwca 2005, 11:44
Lokalizacja: 49° 59' N 20° 26' E
Kontaktowanie:

Re: Która podstawówka

Postautor: pionka » wtorek, 15 kwietnia 2014, 16:42

A co zrobić jeżeli bocheński system edukacji nie przewiduje miejsca w szkole dla pięciolatka? Nawet w szkole z tzw. rejonu? Złożyłem podania w dwóch szkołach nr 1 (bo to mój rejon) i 2 o przyjęcie do oddziału przedszkolnego i w obydwóch szkołach syn znalazł się w piątce dzieci niezakwalifikowanych. Co dalej?
Najpierw ktoś wymyśla obowiązkową zerówkę dla pięciolatka a potem nie ma dla niego miejsca w szkole?

daraja_wahusz
Bardzo towarzyski
Posty: 217
Rejestracja: niedziela, 7 marca 2010, 08:51
Kontaktowanie:

Re: Która podstawówka

Postautor: daraja_wahusz » wtorek, 15 kwietnia 2014, 18:11

mój syn chodził do 1 ,byłem zadowolony , młodszy chodzi do 5 i nie mam powodów do narzekań .

Awatar użytkownika
Agi
Site Admin
Posty: 212
Rejestracja: środa, 17 maja 2006, 13:08
Kontaktowanie:

Re: Która podstawówka

Postautor: Agi » środa, 23 kwietnia 2014, 11:43

Ja osobiście nie wysłałabym 5-latka do szkoły. Takie dziecko powinno być w przedszkolu, jeść 3 posiłki w spokoju i wśród rówieśników, wyjść na podwórko i pobawić się w piaskownicy. W szkole nie ma na to szansy. Nie dość że pozabierano uczniom podwórka bo musiały powstać place zabaw, to z dostępem do stołówki też jest duży problem. W przedszkolu są panie które pomagają dzieciom jeść. Tu jest jedna pani na całą grupę i zjedzenie obiadu przez jedną grupę przedszkolną blokuje stołówkę na dłuższy czas, a co dopiero jak są 2 grupy przedszkolne...
Miejsce 5-6 latków jest w przedszkolu. Tam mają odpowiednie warunki i odpowiednią opiekę.
A co do szkoły, to ja wybrałabym PSP 1, dobra sprawdzona szkoła.

Awatar użytkownika
pionka
Uzależniony
Posty: 508
Rejestracja: poniedziałek, 6 czerwca 2005, 11:44
Lokalizacja: 49° 59' N 20° 26' E
Kontaktowanie:

Re: Która podstawówka

Postautor: pionka » środa, 23 kwietnia 2014, 20:20

Mój syn chodzi do przedszkola prywatnego (bo w publicznym rodzice nie mają znajomej sprzątaczki, kucharki ani tym bardziej dyrektorki i nigdzie się nie zmieścił) więc nie będę go przerzucał z przedszkola do przedszkola a potem za rok z przedszkola do szkoły. Wystarczy mu jedna zmiana środowiska na nowe i nieznane a potem już do 6 klasy niech pociągnie z jednym towarzystwem. O całą resztę się nie boję.

Awatar użytkownika
Agi
Site Admin
Posty: 212
Rejestracja: środa, 17 maja 2006, 13:08
Kontaktowanie:

Re: Która podstawówka

Postautor: Agi » środa, 23 kwietnia 2014, 21:43

Jeśli masz na myśli że będzie chodził z tymi samymi dziećmi przez 7 lat, to się raczej mylisz. Nie wiem czy tak jest we wszystkich szkołach, ale w większości zerówka to inne towarzystwo, 1-3 to inne towarzystwo, a klasy 4-6 to znowu inny skład. Teraz dzieci nie zdążą się zaprzyjaźnić, tak jak my gdy chodziliśmy przez 8 lat razem do jednej klasy.

Awatar użytkownika
pionka
Uzależniony
Posty: 508
Rejestracja: poniedziałek, 6 czerwca 2005, 11:44
Lokalizacja: 49° 59' N 20° 26' E
Kontaktowanie:

Re: Która podstawówka

Postautor: pionka » czwartek, 24 kwietnia 2014, 08:17

Ale na pewno skład klasy nie wymienia się w 100% tylko zdecydowana większość idzie razem. Poza tym ten sam budynek, te same panie, to samo otoczenie.

pelagia
Przechodzień
Posty: 1
Rejestracja: środa, 24 września 2014, 16:41
Kontaktowanie:

Re: Która podstawówka

Postautor: pelagia » środa, 24 września 2014, 16:47

Mialam ten sam problem , która szkola będzie lepsza dla mojego dziecka . Jestem mieszkanką z okolic Warszawy . Jest niby duży wybór szkól , ale jak coś to ciężko się zdecydować . Dopiero moja znajoma powiedziala mi o jednej szkole ,
Jest to Akademia Bystrzak to placówka na Ursynowie i w Piasecznie , w której dzieci i młodzież rozwijają swoje umiejetności i wyobraźnie, nie tylko matematyczna i polonistyczną, ale rownież artystyczną, są warsztaty teatralne, lekcje tańca, rysunku ,w zależności od grupy wiekowej. A nauczyciele są naprawdę dobrze wykształceni i z podejsciem dobrym do młodzieży i dzieci ..I syn jest naprawdę bardzo zadowolony z wyboru tej szkoły .

Awatar użytkownika
Ru
Przechodzień
Posty: 21
Rejestracja: niedziela, 11 czerwca 2006, 12:17
Kontaktowanie:

Re: Która podstawówka

Postautor: Ru » środa, 24 września 2014, 17:14

no to problem ziemus rozwiązany! Piaseczno albo Ursynów!
a internat mają? :?

skopas
Przechodzień
Posty: 28
Rejestracja: piątek, 28 sierpnia 2009, 17:58
Kontaktowanie:

Re: Która podstawówka

Postautor: skopas » środa, 24 września 2014, 17:54

przecież to reklama, ta akademia Bystrzak otwiera się w Bochni

ooona
Częsty gość
Posty: 39
Rejestracja: czwartek, 3 lipca 2014, 08:04
Kontaktowanie:

Re: Która podstawówka

Postautor: ooona » czwartek, 25 września 2014, 10:01

już kiedyś ktoś tak zrobił więc to powtórzę :D Do pelagia http://www.bochnianin.pl/p/8/oferta-i-cennik

ishtar
Przechodzień
Posty: 7
Rejestracja: wtorek, 31 maja 2011, 11:42
Kontaktowanie:

Re: Która podstawówka

Postautor: ishtar » piątek, 26 września 2014, 09:48

Ostatnio w szkole córki była Pani z tej cudownej akademii zajęcia co 2 tygodnie po 45 minut koszt 150zl za miesiąc (czyt. 2 lekcje)

-- piątek, 26 września 2014, 08:48 --

do Agi:

To szczerze powiem dziwnie jest w tej "jedynce" ze co 3 lata nowy sklad klasy....

Moja córka chodzi do "dwójki" jako 6 latek poszła do zerówki potem całą grupą i z tą samą Panią zaczęli od pierwszej klasy teraz jest w czwartej i dalej skład się nie zmienił....

Szkoła jak szkoła każda ma wady ale tu przynajmniej dzieci mają duże boiska bezpieczny plac zabaw i kawałek parku do którego wychodzą z Panią na lekcji... w porównaniu do jedynki która ma jedynie plac zabaw przy ulicy :shock:

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Wróć do „Edukacja i szkolnictwo”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości