LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH

Wszystko o edukacji, nauce, szkolnictwie. Przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazjalne, średnie i wyższe.
Lider
Przechodzień
Posty: 9
Rejestracja: piątek, 18 maja 2012, 14:23
Kontaktowanie:

Re: LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH

Postautor: Lider » czwartek, 7 czerwca 2012, 21:58

mając wykszt. średnie możesz zrobić 1 lub 2 a czasami 3 kursy kwalifikacyjne zdać egzamin w OKE i automatem otrzymujesz tytuł technika w zawodzie w skład którego te dwie kwalifikacje wchodzą np. aby być technikiem żywienia i org. usług gastronomicznych to trzeba "zrobić" dwie kwalifikacje 1. Sporządzanie potraw
i napojów i 2. Organizacja żywienia i usług gastronomicznych.
tylko raczej nie rób tego e-lernigowo( jak zostać budowlańcem ? e-lerningowo ? "MINECRAFT" ?) i w placówkach które nie mają odpowiednich pracowni. Zresztą tyczy się to każdego zawodu.
Jak kursy kwalifikacyjne to tylko w odpowiednich placówkach najlepiej i najpewniej w szkołach , które od lat kształcą w danym zawodzie.

agdan
Przechodzień
Posty: 3
Rejestracja: środa, 23 maja 2012, 16:42
Kontaktowanie:

Re: LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH

Postautor: agdan » piątek, 8 czerwca 2012, 07:48

tytuł technika najprędzej dorobisz na Orackiej. Tam mają różne kierunki.

krzychurm
Przechodzień
Posty: 1
Rejestracja: niedziela, 28 października 2007, 20:57
Lokalizacja: Bochnia
Kontaktowanie:

Re: LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH

Postautor: krzychurm » sobota, 9 czerwca 2012, 10:21

Witam wszystkich...
Chciałem spytać co z osobami które nie ukończyły swoich szkół tak jak ja...zakończyłem edukacje na poziomie 3 klasy technikum i oczywiscie teraz załuje że nie dane mi było ukończyć szkoły średniej...
I własnie tutaj dowiedzieć sie co z takimi osobami jak ja czy sa przyjmowani do np. klasy 2 LO czy tez jest mozliwosc ukończenia danego kierunku...

Dodam tez ze taka inicjatywa bardzo mi sie podoba ponieważ nie kazdego stać na szkołe prywatna by naprawic swoje błedy z czasów młodzieżowych ,a jak dla mnie szkoła taka jaką chce utworzyć "ekonomik" jest dla kazdego kto chce ukończyć edukacje a nie dla osób co nie chciało sie im nic w życiu i dalej nie chce ale mamusia i tatuś zapłacą za prywatną szkołe i tak o ich syn czy córeczka uzyskują wykształcenie.....

Ja jak najbardziej jestem zainteresowany własnie dzieki tej nowej szkole ukończeniem mojej edukacji ...
Licze na odpowiedz na moje pytanie...

pozdrawiam

Lider
Przechodzień
Posty: 9
Rejestracja: piątek, 18 maja 2012, 14:23
Kontaktowanie:

Re: LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH

Postautor: Lider » sobota, 9 czerwca 2012, 20:53

OCZYWIŚCIE, ŻE MOŻESZ UKOŃCZYĆ NASZE LO, ALE NIESTETY MUSISZ ZACZĄĆ OD 1 KLASY. POZDRAWIAM.
P.S.KLASA II JEST TYLKO DKA OSÓB PO ZSZ. TY JESTEŚ TZN., UKOŃCZYŁEŚ ETAP EDUKACYJNY - GIMNAZJUM I KOLEJNY ETAP SZKOŁA ŚREDNIA JEST DLA CIEBIE W CAŁOSCI CZYLI 3 LATA.

po prostu ja
Częsty gość
Posty: 80
Rejestracja: piątek, 16 kwietnia 2010, 00:09
Kontaktowanie:

Re: LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH

Postautor: po prostu ja » sobota, 9 czerwca 2012, 21:58

Nie wiem, jak jest w tej, ale będąc po liceum możesz zostać technikiem...:
- rozpoczynając od nowa naukę w technikum dla dorosłych (trzy lata),
- ucząc się w studium (zazwyczaj dwa lata, choć może się skończyć na 2-3 semestrach).
Musisz zaliczyć egzamin zawodowy.

Sprawdź, czy nie wystarczy uczestniczyć w kursach przygotowujących do egzaminu zawodowego i oczywiście zdać egzamin, bo coś mi się zdaje... Ale może tylko mi się wydaje.

Pozdrawiam :)

-- sobota, 9 czerwca 2012, 21:58 --

do KRZYCHURM

Na Orackiej możesz kontynuować naukę. Wiem, że tam możesz zniwelować różnice programowe i ukończyć szkołę nie zaczynając od nowa. Będziesz musiał zaliczyć różnice programowe, no i niestety nauka jest odpłatna. Ale poszukaj, a znajdziesz z pewnością szkołę, w której będziesz mógł dokończyć to, co zacząłeś bezpłatnie i niekoniecznie od kl. I.

:)

nckkei
Przechodzień
Posty: 5
Rejestracja: środa, 6 czerwca 2012, 13:42
Kontaktowanie:

Re: LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH

Postautor: nckkei » poniedziałek, 11 czerwca 2012, 10:23

Witaj,
Jak najbardziej NA ORACKIEJ w Niepublicznym Centrum Kształcenia spokojnie zaliczysz wszystkie przedmioty i wejdziesz do KLASY TRZECIEJ. U nas nie musisz wszystkiego zaczynać od nowa. Maturę masz na wyciągnięcie ręki, a jak będziesz chciał dorobić technikum, to też nie ma większych problemów. Zapraszam. I to co też ważne uczęszczasz tylko 2 razy w tyg na zajęcia popołudniami i będziesz miał tylko polski, matematykę i angielski. Jak więc widać nie trzeba się przemęczać. :D A świadectwo ukończenia szkoły dostajesz takie samo jak w szkole dziennej.

martini
Stały bywalec
Posty: 186
Rejestracja: niedziela, 8 maja 2011, 22:12
Kontaktowanie:

Re: LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH

Postautor: martini » poniedziałek, 11 czerwca 2012, 22:19

Może Oracka powinna sama sobie założyć wątek? Jak słyszę te przechwałki jak to cudownie na tej Orackiej to mam dość, wiec co ? może nie trzeba wogole chodzić do szkoły tylko płacić i mieć maturę od reki? Gratuluje ale postoje, oprócz papierka chciałbym jeszcze zdobyć jakaś wiedzę.
Właśnie się zapisałem do LO w Ekonomiku i jest tylu chętnych ze będą dwie klasy :)
Do zobaczeniu w wrześniu :)

Awatar użytkownika
belzebub
Uzależniony
Posty: 1083
Rejestracja: sobota, 15 października 2011, 15:09
Kontaktowanie:

Re: LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH

Postautor: belzebub » wtorek, 12 czerwca 2012, 07:33


martini
Stały bywalec
Posty: 186
Rejestracja: niedziela, 8 maja 2011, 22:12
Kontaktowanie:

Re: LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH

Postautor: martini » wtorek, 12 czerwca 2012, 10:14

Belzebub 10/10
Dokładnie tak, czasy cwaniactwa skończyły się dawno temu.

karmelek
mod samo zło
Posty: 824
Rejestracja: sobota, 4 czerwca 2005, 20:31
Lokalizacja: Bochnia
Kontaktowanie:

Re: LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH

Postautor: karmelek » wtorek, 12 czerwca 2012, 18:24


qwerty207
Stały bywalec
Posty: 121
Rejestracja: czwartek, 9 lipca 2009, 06:43
Kontaktowanie:

Re: LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH

Postautor: qwerty207 » środa, 13 czerwca 2012, 09:30

Młodzież dąży aby za młodu się nie przemęczać, oby było jak najłatwiej w szkole, a potem będą Ci wszyscy mówić jak Ferdek Kiepski wracający z pośredniaka, "bo z moim wykształceniem to niema żadnej pracy" :D

nckkei
Przechodzień
Posty: 5
Rejestracja: środa, 6 czerwca 2012, 13:42
Kontaktowanie:

Re: LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH

Postautor: nckkei » środa, 13 czerwca 2012, 13:17

szkoda tylko że nie dociera do ciebie to,że matura jest ogólnopolska i cwaniactwo w żadnej szkole nie przejdzie. Na Orackiej dostajesz dobre przygotowanie do matury. A to że na ostatnim roku są tylko 3 przedmioty (zresztą te, które są obowiązkowe na maturze) pomaga tylko w lepszym opanowaniu materiału. Dodatkowo prowadzone są zajęcia dodatkowe, żeby jeszcze lepiej przygotować tych, którzy maturę traktują serio. Na resztę przedmiotów po prostu się nie rozdrabniasz. A jak ktoś twierdzi że chce zdobyć gruntowną wiedzę z pozostałych przedmiotów, to prosze niech mnie nie rozśmiesza. W szkołach dla dorosłych liczba godzina na poszczególne przedmioty z wyj. polskiego, matematyki i j. obcego to ok. 30 godzin. Jak chciałeś mieć super wykształcenie trzeba było od razu iść do dziennego ogólniaka a nie zaocznego. Prywatne szkoły mają o tyle przewagę nad publicznymi, że nawet przy małej ilości chętnych kierunek ruszy. W dziennych - jeśli liczba uczniów spadnie to nawet na wyższych latach muszą klasę rozwiązać. I to co ważne. Ekonomik dopiero rusza, nie ma więc możliwości przyjmowania do klasy drugiej, bo jej najzwyczajnej w świecie nie ma.

kj
Bardzo towarzyski
Posty: 225
Rejestracja: czwartek, 14 czerwca 2007, 21:42
Kontaktowanie:

Re: LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH

Postautor: kj » środa, 13 czerwca 2012, 17:06


qwerty207
Stały bywalec
Posty: 121
Rejestracja: czwartek, 9 lipca 2009, 06:43
Kontaktowanie:

Re: LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH

Postautor: qwerty207 » czwartek, 14 czerwca 2012, 07:06

Dla kolegi "nckkei" wykształcenie średnie polega tylko i wyłącznie na zdaniu matury. Jak sam napisał po co zawracać sobie głowę pozostałymi przedmiotami. Potem takich mamy "średnio wykształconych" że aby pokazać stolice Polski na mapie muszą się chwile zastanowić a w jednym prostym zdaniu robi kilka błędów:). Przepraszam za mocne słowa ale kiedy w końcu ta "tępa" młodzież zrozumie że nie papierek jest ważny, ale wiedza i prestiż szkoły, no dobra masz tą maturę z 3 przedmiotów i gdzie pójdziesz dalej, na agh? hehe no jak ty pojęcia nie masz z chemii czy fizyki. Może na UJ?? hehe tyle samo wiesz o biologii czy geografii. Pójdziesz najwyżej na coś podobnego niepublicznego prywatnego 2 razy w miesiącu etc, etc gdzie po skończeniu szczytem marzeń będzie robienie parówek w Anglii.

A najgorsze że tacy jak Wy właśnie zaniżają poziom, że teraz byle jaka sprzątaczka musi mieć średnie!!!

Druga sprawa dlaczego teraz dopiero medycyna odkryła takie coś jak "dysleksja, dysgrafia..." Za moich czasów to był po prostu matoł. I nóż się w kieszeni otwiera jak u mojego dziecka w szkole wychowawczyni mówi "załatwcie już teraz dziecku dysleksje to później będzie mu łatwiej"....wrrrrr zagotowałem.

martini
Stały bywalec
Posty: 186
Rejestracja: niedziela, 8 maja 2011, 22:12
Kontaktowanie:

Re: LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH

Postautor: martini » czwartek, 14 czerwca 2012, 08:14

Do nckkei e Ekonomiku jest druga klasa do niej zresztą zostałem przyjęty, co więcej będzie ich dwie bo jest tylu zainteresowanych.
Masz jakieś nieświeże info.

Lider
Przechodzień
Posty: 9
Rejestracja: piątek, 18 maja 2012, 14:23
Kontaktowanie:

Re: LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH

Postautor: Lider » wtorek, 1 lipca 2014, 22:52

LO dla dorosłych oczywiście rusza od września 2012 i wszyscy absolwenci ZSZ przedkładając świadectwo ukończenia ZSZ przyjmowani są do klasy II liceum ogólnokształcącego. Pzdr.

-- wtorek, 1 lipca 2014, 22:52 --

Do 20 sierpnia 2014 r. można składać podania do LO dla dorosłych w Zespole Szkół nr 3 w Bochni "EKONOMIK". :D

PODANIA MOGĄ SKŁADAĆ WSZYSCY - BEZ WZGLĘDU NA WIEK, KTÓRZY UKOŃCZYLI OŚMIOLETNIĄ SZKOŁĘ PODSTAWOWĄ, GIMNAZJUM LUB ZASADNICZĄ SZKOŁĘ ZAWODOWĄ.

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE TO MOŻLIWOŚĆ UZYSKANIA WYKSZTAŁCENIA ŚREDNIEGO I ZDANIA MATURY.
Absolwenci ZSZ przyjmowani są do klasy II.

DLA ABSOLWENTÓW WSZYSTKICH ZASADNICZYCH SZKÓŁ ZAWODOWYCH TO SZANSA NA WYKSZTAŁCENIE ŚREDNIE, KTÓRE W POŁĄCZENIU Z KURSEM KWALIFIKACYJNYM ORGANIZOWANYM NAJCZĘŚCIEJ W MACIERZYSTEJ SZKOLE DAJE AUTOMATYCZNIE TYTUŁ TECHNIKA W DANYM ZAWODZIE.
NAUKA W SZKOLE JEST BEZPŁATNA. ZAJĘCIA CO 2 TYGODNIE(PIĄTEK I SOBOTA) :)

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Wróć do „Edukacja i szkolnictwo”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości