ministranci i lektorzy z parafii św. Mikołaja

Komentarze do bieżących wydarzeń oraz życia w Solnym Grodzie
miedzianarurka
Przechodzień
Posty: 22
Rejestracja: sobota, 10 listopada 2012, 11:47
Kontaktowanie:

Re: ministranci i lektorzy z parafii św. Mikołaja

Postautor: miedzianarurka » wtorek, 4 sierpnia 2015, 10:28

jak na razie to ty zaśmiecasz, jeszcze piszesz podkreślając PO, czyli nie na temat, ochłoń, upały idą, ewentualnie wejdź do kościoła tam jest chłodniej.
Prawo do pisania ma każdy nawet ty, co się tak oburzasz.
Podatnik mądrze napisał, podzielam jego słowo.

Awatar użytkownika
RUSSELLK
Bardzo towarzyski
Posty: 305
Rejestracja: sobota, 16 stycznia 2010, 16:39
Lokalizacja: Bochnia
Kontaktowanie:

Re: ministranci i lektorzy z parafii św. Mikołaja

Postautor: RUSSELLK » środa, 5 sierpnia 2015, 20:51


majcamajca
Przechodzień
Posty: 8
Rejestracja: poniedziałek, 30 listopada 2009, 11:02
Kontaktowanie:

Re: ministranci i lektorzy z parafii św. Mikołaja

Postautor: majcamajca » sobota, 8 sierpnia 2015, 09:43

Nie wiem co się działo w Brzesku, ale w Bochni kolego kapitankutra raczej ciężko będzie Ci znaleźć ochotników (przynajmniej ja osobiście w to nie wierzę), wiem że to nie kwestia wiary tylko dowodów o których wspomniałeś. Mówisz że plotki zostały rozwiane - rozumiem przez to że są dowody. DOWODY a nie zeznania bo znaleźć osobę która pasuje do profilu i coś tam zezna pod przysięgą to w skrajnym przypadku można za przysłowiową skrzynkę wódki. W dzisiejszych czasach internetu telewizji itd. zniszczyć człowieka to żadna sztuka. Jeżeli więc takowe dowody są i Ty o nich wiesz (zakładam że w związku z tym to i my możemy wiedzieć) to proszę napisz o nich oświeć nas wszystkich. W przeciwieństwie do tego co napisałeś, zakładając ten wątek umotywuj jego założenie, "uświadom nas" bo bez tego jesteś tylko krzykaczem. Póki co to piszesz półsłówkami siejesz tzw. ferment i mówisz że inni wątek Ci zaśmiecają. Bez konkretów cały ten wątek jest jednym wielkim workiem na śmieci. Więc się nie dziw że niektórzy się do niego dorzucą. Bez jakiegokolwiek konkretu dla mnie temat jest po prostu do zamknięcia. Niedomówienia w mojej opinii świadczą tylko o zamierzeniu żeby o czymś mówiono - nieważne z sensem czy bez, ale byle mówiono.

W dalszej kolejności piszesz że wiesz iż tacy są - skąd wiesz? Wydaje mi się że co najwyżej przypuszczasz. Szukasz po omacku w nadziei że coś znajdziesz, niczym podróżnik wypatrujący oazy na pustyni. Nie mówię nie, może akurat Ci się uda...

Kolejna sprawa lektorzy... O ile mi wiadomo z racji wieku się nie łapią, więc śmiało możesz edytować temat posta :)

Kontynuując - W swoim mniemaniu przesądzasz sprawę odgrażasz się telewizją i gazetami, żyjemy w kraju w którym są odpowiednie instytucje które o tym zadecydują, podejrzewam że się do nich nie zaliczasz więc nie przesądzaj bo właśnie takim zachowaniem zrażasz do siebie ludzi takich jak np. ja.

Ja o tych bezgłośnych sprawach też nic nie wiem (ale przynajmniej nie oglądam stacji o której wspomniałeś) więc może jeżeli posiadasz jakieś tajemne źródełka o których się filozofom nie śniło to daj nam namiary chętnie się dowiemy. Udokumentuj choć w jednym punkcie te "prawdy" o których piszesz i o które walczysz. Jak dla mnie to jedyna koniunktura jaką zauważam jest skierowana przeciw KK i to właśnie w tzw. reżimowych mediach które wspomniałeś.

Gwoli wyjaśnienia nikogo tu nie biorę w obronę. Chodzi jedynie o zasady. Jak coś nie jest z klasą i klarowne to zawsze znajdą się przeciwnicy. Ja właśnie jestem na nie ze względów takich o których piszę.

Jeżeli wszystko o czym piszesz to rzeczywiście prawda to życzę powodzenia w sprawie, ale jakoś mnie ten luźny bełkot nie przekonuje, a wręcz przeciwnie.

wiliam
Bardzo towarzyski
Posty: 338
Rejestracja: wtorek, 3 listopada 2009, 18:46
Kontaktowanie:

Re: ministranci i lektorzy z parafii św. Mikołaja

Postautor: wiliam » sobota, 8 sierpnia 2015, 11:01

Brawo ,,majcamajca'' - Świetntny text adresowany do normalnych ludzi . Niestety musimy żyć w świecie również z takimi chorymi osobnikami jak ten założyciel wątku .Pozdrawiam .

kapitankutra
Przechodzień
Posty: 20
Rejestracja: środa, 13 maja 2015, 14:01
Kontaktowanie:

Re: ministranci i lektorzy z parafii św. Mikołaja

Postautor: kapitankutra » sobota, 8 sierpnia 2015, 18:46

@majcamajca
Wybacz, ale dowody przekazuje się zainteresowanym stronom - kuria i prokuratora, a nie publicznie gawiedzi typu np. osoba o nicku "william" bijąca publicznie pianę.
Ja mogę być dla Ciebie (niektórych Was) "krzykaczem" i mogę "siać ferment". Mnie to nie przeszkadza. Cieszę się, że pośród dwudziestu kilku odpowiedzi są i tacy, którzy wierzą w to i nie potrzeba im dowodów. Zresztą - nie taki był cel tego wątku, żeby przedstawiać publicznie dowody.

Co do "szukania po omacku" - nawet pana Wesołowskiego jak "zamknęli", to po czasie znaleźli w jego laptopie zdjęcia dzieciaków, którymi upajał się przez całe swoje życie. Tak więc nie neguj, że to co ktoś mógł lubić w przeszłości, nagle po przyjściu do przewielebnej Bochni zakończył. Nie wszystko zwykły człowiek może widzieć i wiedzieć, bo inaczej by oszalał.

Znowu się powtórzę - ten wątek nie ma na celu wywołania wojny z nikim. Sprawa taka jest, jest zgłoszona gdzie trzeba, jest potwierdzona (czyli nie zaprzeczona) przez właściwe władze i nikt już tu nic innego nie wymyśli.
Więc zupełnie nie wiem po teksty poddające wszystko w wątpliwość. Widać jesteście ludźmi małej wiary! Odwagi!

majcamajca
Przechodzień
Posty: 8
Rejestracja: poniedziałek, 30 listopada 2009, 11:02
Kontaktowanie:

Re: ministranci i lektorzy z parafii św. Mikołaja

Postautor: majcamajca » niedziela, 9 sierpnia 2015, 07:54

Ja nic nie zanegowałem, co najwyżej napisałem że w coś nie wierzę, może się mylę - nie wiem, nie mnie osądzać. Jest sprawa, poczekajmy jak się zakończy, to tyle. Założyłeś sobie wątek, fajnie. Póki co nie było odezwy, fajnie. Poczekamy, zobaczymy. Powtórzę - powodzenia (przestępców trzeba tępić w każdej postaci).

Po prostu pisanie w stylu są dowody, będzie wyrok, będzie w TV a nie napisanie konkretów jest nie w porządku, bo umówmy się wielu ludzi nie ma własnego zdania a Ty je im wyrabiasz takimi jak dla mnie niedomówieniami. Potem chodzą po mieście i to powtarzają. Poczekajmy, będzie oficjalne rozstrzygnięcie to sobie będziemy mówić, nawet w naszej najświętobliwszej Bochni. A Ty wg mnie szukasz taniej sensacji. Być może to prawda co piszesz, nie wiem, ale bez udokumentowania wg mnie zachowujesz się nie w porządku. Skąd mam wiedzieć że nie jesteś tylko wynajętym krzykaczem? Logicznie myślący, chłodno kalkulujący człowiek musi sobie wyrobić takie zdanie jak ja, bez dwóch zdań. To nie kwestia wiary jak już pisałem. Z wiary rodzą się tylko plotki, i póki udowadniasz mi coś "na wiarę" nie mogę traktować Cię poważnie.

Awatar użytkownika
szarotka
Przechodzień
Posty: 12
Rejestracja: czwartek, 6 sierpnia 2009, 10:37
Kontaktowanie:

Re: ministranci i lektorzy z parafii św. Mikołaja

Postautor: szarotka » niedziela, 9 sierpnia 2015, 19:13

Kapitanie powodzenia i wytrwałości. Odwagę już masz, jak sądzę.

kapitankutra
Przechodzień
Posty: 20
Rejestracja: środa, 13 maja 2015, 14:01
Kontaktowanie:

Re: ministranci i lektorzy z parafii św. Mikołaja

Postautor: kapitankutra » poniedziałek, 21 września 2015, 00:13

Kilka informacji, może komuś przydatnych:

1) wszelkie plotki, jakobyśmy na tym spisku chcieli "zarobić" nadal pozostają na dzień dzisiejszy tylko plotkami. Godne potępienia takie głosy...

2) ile trzeba mieć tupetu, obłudy, znajomości czyli tzw. pleców, a może i kasy, by spowodować że "białe jest czarne, a czarne jest białe". Papież Franciszek mówi i pisze całemu światu, że w KK w tej materii nie ma przedawnień, że w KK nie ma miejsca na pedofilię, pisze by nie kryć księży pedofilów...
A "piętro niżej" siedzące lobby robi co innego, przekazując oficjalnie wszystkim upokorzonym i poniżonym na całym świecie: mamy was w d..., wasze sprawy są przedawnione, możecie nas cmoknąć! Fałsz i obłuda widoczna choćby teraz przy panu (?) Wesołowskim. Obywatel Watykanu chowany w grobie w Polsce, niby pozbawiony godności, ale jednak abp, bo KK nie zechciał pisemnie uprawomocnić swej decyzji...

3) a'propos wydarzeń w sobotę, w Czorsztynie - Fundacja chciała zaprotestować:
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title, ... aid=115866
ale lobby jest silniejsze i protestu nie będzie...

A później dziwią się, że seminaria pustoszeją, a ludzie odchodzą od KK...

-- poniedziałek, 21 września 2015, 00:13 --

Każdy z nas otrzymał wreszcie oficjalne pismo z Kurii Tarnowskiej.
Jak można się było spodziewać - Kongregacja Nauki Wiary uznała sprawę za przedawnioną (ale nikt nie zaprzeczył faktom), co jest bardzo dziwne wobec słów Papieża: "Nie kryjcie księży pedofilów", "Zero tolerancji" oraz "W Kościele nie ma miejsca na pedofilię"
http://swiat.newsweek.pl/papiez-do-bisk ... 544,1.html
http://natemat.pl/98319,papiez-francisz ... ie-dziecmi
http://natemat.pl/103877,franciszek-ogl ... j-ofiarami
http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/ ... -pedofilie
Stanowisko to nas w zupełności nie dziwi, bo nie jesteśmy pierwszymi, którzy takie stanowisko otrzymali, przy czym należy stanowczo podkreślić: to nie jest stanowisko Papieża Franciszka, o czym doskonale wiemy.
Zatem nie pozostaje nam nic innego, jak zrobić to, co czynią inne osoby poszkodowane na całym świecie - wręczyć osobiście Papieżowi informację o całej sprawie i poprosić go, by w/w Kongregacja zaprzestała tuszować sprawy pedofilów.
Równolegle czynimy inne kroki zmierzające do sprawiedliwego wyroku.

Sprawca ohydnych zachowań, które ciągle pokutują w naszej świadomości, nie może czuć się bezpiecznie. Schowany na razie w bezpiecznym miejscu (wiemy gdzie) wiedzie życie spokojne i dostatnie.

Trzymajcie kciuki i... oglądajcie w niedługim czasie TV 8)

mixter
Uzależniony
Posty: 585
Rejestracja: poniedziałek, 6 czerwca 2005, 19:40
Kontaktowanie:

Re: ministranci i lektorzy z parafii św. Mikołaja

Postautor: mixter » poniedziałek, 21 września 2015, 13:38

Tak trzymam kciuki aby tacy jak Ty, nie mieli nigdy dostępu do mediów i nie budowali świadomości obywateli na podstawie TV - pytanie jeszcze jakiej !!! Dobrze radzę zamilcz . Bochnia ma ważniejsze sprawy do rozwiązania . Szukaj zajęcia i sensacji w Brzesku . Pzdr.

Awatar użytkownika
belzebub
Uzależniony
Posty: 1083
Rejestracja: sobota, 15 października 2011, 15:09
Kontaktowanie:

Re: ministranci i lektorzy z parafii św. Mikołaja

Postautor: belzebub » poniedziałek, 21 września 2015, 14:19

Dlaczego każesz mu milczec.?? A jesli to prawda to dlaczego ma noe pisac i nie nagłaśniać?

mixter
Uzależniony
Posty: 585
Rejestracja: poniedziałek, 6 czerwca 2005, 19:40
Kontaktowanie:

Re: ministranci i lektorzy z parafii św. Mikołaja

Postautor: mixter » poniedziałek, 21 września 2015, 16:04

Ponieważ, sprawa nie dotyczy okresu działalności w Bochni a wprost przeciwnie dyskredytuje Jego osiągnięcia . Zacietrzewienie ,,kapitankutra'' nie prowadzi do dobrych rozwiązań a wprost przeciwnie spotyka się ze zdecydowanym odporem w Bochni .

kapitankutra
Przechodzień
Posty: 20
Rejestracja: środa, 13 maja 2015, 14:01
Kontaktowanie:

Re: ministranci i lektorzy z parafii św. Mikołaja

Postautor: kapitankutra » poniedziałek, 21 września 2015, 17:50


Kazek1906
Przechodzień
Posty: 23
Rejestracja: piątek, 23 stycznia 2015, 14:58
Kontaktowanie:

Re: ministranci i lektorzy z parafii św. Mikołaja

Postautor: Kazek1906 » środa, 23 września 2015, 10:21

Przykra sprawa.

kapitankutra
Przechodzień
Posty: 20
Rejestracja: środa, 13 maja 2015, 14:01
Kontaktowanie:

Re: ministranci i lektorzy z parafii św. Mikołaja

Postautor: kapitankutra » sobota, 31 października 2015, 11:07

Dziś mija 507 dni od powiadomienia o całej sprawie Prymasa Polski pana abp Wojciecha Polaka.
Oczywiście jako Prymas Polski nie zrobił NIC w tej sprawie.
Również w tej sprawie NIC nie zrobił aktualny Nuncjusz Apostolski w Polsce pan Celestino Migliore.
Obydwaj o sprawie wiedzą wszystko, więc nie mogą zarzucić nikomu, że nie znają szczegółów.
O w/w sprawie powiadomione są również inne osoby publiczne mające lub mogące mieć wpływ na dalszy przebieg sprawy.

Główny cel - pozbawienie sprawcy tytułu godności i zaszczytu Infułata - do dziś nie został zrealizowany. Tak trudno to uczynić w polskim KK, bo o sprawie musiałby dowiedzieć się Papież Franciszek. Tylko on może zabrać tę godność. Podejście Papieża Franciszka do tych spraw napisałem powyżej, więc na rezultat nie musielibyśmy długo czekać. Dlaczego nie wie o tym Franciszek? Bo blokujący sprawę lobby pedofilskie jest potężne.

KK w Polsce woli siedzieć cicho, milczeć i czekać, aż poszkodowani dadzą sobie spokój. Problem dla nich taki, że bardzo się mylą w swych oczekiwaniach. Oj bardzo.

Jesteśmy po wstępnych przesłuchaniach w prokuraturze. Ciąg dalszy nastąpi...

ozzie
Częsty gość
Posty: 54
Rejestracja: czwartek, 4 kwietnia 2013, 11:29
Kontaktowanie:

Re: ministranci i lektorzy z parafii św. Mikołaja

Postautor: ozzie » sobota, 31 października 2015, 15:21

@kapitankutra
Bez zbędnego pisania - POWODZENIA - będzie Wam potrzebne. Opisuj rozwój sprawy.

mark
Bardzo towarzyski
Posty: 464
Rejestracja: piątek, 27 czerwca 2008, 13:24
Kontaktowanie:

Re: ministranci i lektorzy z parafii św. Mikołaja

Postautor: mark » sobota, 31 października 2015, 17:36


kapitankutra
Przechodzień
Posty: 20
Rejestracja: środa, 13 maja 2015, 14:01
Kontaktowanie:

Re: ministranci i lektorzy z parafii św. Mikołaja

Postautor: kapitankutra » sobota, 31 października 2015, 20:49

@mark
Nie jest to takie proste, bo przy Papieżu są non stop ludzie z jego obsługi, a widząc (czytając) treść informacji mogą tego Franciszkowi nie przekazać. I tak się często dzieje, że listy z niewygodnymi sprawami po prostu "giną". My nie jesteśmy pierwszymi z Polski ani ze świata z takimi tematami.

Nie mniej uruchomiliśmy i nadal uruchamiamy wszystkie możliwe kontakty, które pozwolą przekazać informację Papieżowi bezpośrednio z rąk do rąk. Informacja jest przygotowana w 4 językach - polski, włoski, angielski i hiszpański.

Z oczywistych względów nie mogę ujawnić którędy dostarczamy informacje.
W każdym razie w/w cel wcześniej czy później osiągniemy.

mark
Bardzo towarzyski
Posty: 464
Rejestracja: piątek, 27 czerwca 2008, 13:24
Kontaktowanie:

Re: ministranci i lektorzy z parafii św. Mikołaja

Postautor: mark » sobota, 31 października 2015, 22:24

w lipcu przyszłego roku Papież Franciszek będzie w Krakowie, więc nadarza się okazja umówić się na audiencję i osobiście przekazać mu materiał dowodowy

abc
Bardzo towarzyski
Posty: 418
Rejestracja: sobota, 15 kwietnia 2006, 17:01
Kontaktowanie:

Re: ministranci i lektorzy z parafii św. Mikołaja

Postautor: abc » niedziela, 1 listopada 2015, 12:00

Panowie z Brzeska(Ameryki ?)
Bawcie sie w te wasze opluwanki na brzeskich portalach.
Człowiek, ktorego publicznie oskarżacie, przez 25 lat pobytu i pracy w Bochni nie dał najmniejszych podstaw aby przypisywać mu niestosowne zachowania wobec młodzieży.
Wręcz przeciwnie, zawsze był taktowny . Poza tym był obiektywny i rozsądny , zarówno w relacjach z parafianami jak tez władzami i organizacjami społecznymi.
Miał poza wątpliwością wiele wad, które przysporzyły mu u w Bochni grupkę przeciwników , LECZ NIE WROGÓW !

Ale teraz wobec takiego ataku na Księdza , nawet oni przyznają że kapitankutra to cwaniak, ktory na fali rozliczeń w Kosciele Katolickim ( skądinąd bardzo, potrzebnych bo ewidentnych przykładów draństwa księży jest dużo) próbuje odegrać sie za swoje osobiste żale i jeszcze na tym skorzystać.

Ludzie w Bochni juz głośno mówią ze chodzi o wyłudzenie kasy i jest to bardzo prawdopodobne. Bo dlaczego autor oskarżeń wczesniej nie występował do organów ścigania , nawet z tzw. ostrożności procesowej przed przedawnieniem czynu. Przecież od wielu lat mamy demokratyczny ustrój i w miarę niezależne sądownictwo.
W dobie internetu zniszczyć człowieka jest bardzo łatwo. Znacznie trudniej przywrócić mu dobre imię. Na szczęście coraz więcej ludzi zdaje sobie z tego sprawę.

kapitankutra
Przechodzień
Posty: 20
Rejestracja: środa, 13 maja 2015, 14:01
Kontaktowanie:

Re: ministranci i lektorzy z parafii św. Mikołaja

Postautor: kapitankutra » niedziela, 1 listopada 2015, 21:21

Wypowiedziałeś się już w tym wątku 3 sierpnia, pomawiając mnie publicznie:
viewtopic.php?f=2&t=21783&sid=8e49a78298c33baa286adf23e77c3806#p177011

Zatem:
1) albo nie przeczytałeś mej odpowiedzi na Twój post:
viewtopic.php?f=2&t=21783&sid=8e49a78298c33baa286adf23e77c3806#p177012
2) albo chcesz wypowiadać się za połowę mieszkańców Bochni i okolic przekazując tutaj bazarowe slogany, ale kompletnie nie masz pojęcia czy naprawdę stoi za Twoim postem choć 10% tychże "ludzi z Bochni".

Co do meritum Twego drugiego postu i wyłudzania kasy wróć wyżej i przeczytaj to:
viewtopic.php?f=2&t=21783&sid=218bf7ce2a8ed2dd1c37d40fb66e2d13#p177006
oraz to:
viewtopic.php?f=2&t=21783&sid=b39fda98fc6ba4d7e349d4a265151bba#p177004

Nic nowego nie wnosisz swymi postami, ale dziękuję że podbijasz.

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Wróć do „Na bieżąco”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości