WOŚP OWSIAK czyli w d.pie mam rozliczenia

Komentarze do bieżących wydarzeń oraz życia w Solnym Grodzie
Awatar użytkownika
Champi
Bardzo towarzyski
Posty: 477
Rejestracja: piątek, 18 stycznia 2008, 21:44
Lokalizacja: Raz tu, raz tam.
Kontaktowanie:

Re: WOŚP OWSIAK czyli w d.pie mam rozliczenia

Postautor: Champi » piątek, 9 stycznia 2015, 22:01


Awatar użytkownika
RUSSELLK
Bardzo towarzyski
Posty: 305
Rejestracja: sobota, 16 stycznia 2010, 16:39
Lokalizacja: Bochnia
Kontaktowanie:

Re: WOŚP OWSIAK czyli w d.pie mam rozliczenia

Postautor: RUSSELLK » sobota, 10 stycznia 2015, 19:28


Tak dla porównania pomówmy może o uczciwości Caritasu -czyli dlaczego nie dawać na WOŚP




" Na ich konto można również wysyłać 1 procent odliczenia od podatku PIT. Taka działalność wymaga jednak rozliczania się z dotacji, czyli składania odpowiednich sprawozdań finansowych. I Caritas to robi, a dokładnie... jeden oddział Caritasu! Pozostałe 25 ma gdzieś polskie prawo, którego zresztą nikt nie śmie od nich egzekwować."-już wiecie skąd się bierze te 99% dla potrzebujących

-- sobota, 10 stycznia 2015, 20:24 --

-na rozliczenie pieniędzy zebranych w ubiegłym roku , podczas WOŚP musisz poczekać panie popik do czerwca. Nie bądź sknera ,wrzuć do puszki chociaż 10 zł może w przyszłości Tobie lub komuś z twojej rodziny będzie dane skorzystać z urządzeń zafundowanych ze zbiórki WOŚP

muza
Stały bywalec
Posty: 143
Rejestracja: czwartek, 17 stycznia 2013, 13:35
Kontaktowanie:

Re: WOŚP OWSIAK czyli w d.pie mam rozliczenia

Postautor: muza » sobota, 10 stycznia 2015, 21:06

25 lat po siermiężnym i biednym PRL-u i 22 orkiestrach to już chyba szpitale są całkiem dobrze wyposażone. Na starszych ludzi najlepiej dawać bezpośrednio do hospicjum(chociaż tam sa również dzieci i ludzie młodzi), a na dzieci tak jak np. w Bochni, czyli konkretnym osobom. Ja tak robię, i to systematycznie. Zresztą w naszym mieście też działała fundacja dla szpitala i sporo ludzi ją wspierało...W ten sposób można uniknąć machlojek i przekrętów. Owsiakowi trzeba powiedzieć pas!, bo czarno na białym widać jego butę. Dopóki brał dla siebie łyżeczkami to pół biedy, ale kiedy już łopatą zagarnia to przyzwolenia społecznego być nie powinno. Szef Ministerstwa Żebractwa, który chodzi z obstawą, wyrzuca dziennikarza z konferencji prasowej, wytacza blogerowi proces, a kiedy go przegrywa zamyka jedną podejrzaną spółkę i zaraz zakłada następną. Nietykalny bożek, wygodny dla władz, ale...te zaczynają sondować społeczne nastroje. Na Onecie już się takowa pokazała.
Zresztą - róbta co chceta! :P

Awatar użytkownika
pytajnik
Częsty gość
Posty: 34
Rejestracja: poniedziałek, 6 czerwca 2005, 18:22
Lokalizacja: Bochnia
Kontaktowanie:

Re: WOŚP OWSIAK czyli w d.pie mam rozliczenia

Postautor: pytajnik » niedziela, 11 stycznia 2015, 11:48

Nie wiem, czy jeszcze pamiętacie, że jednym z pierwszych, którzy przejrzeli Owsiaka był burmistrz Cholewa. Już przed wieloma laty zauważył to, co dopiero dziś dostrzega większość. W zamian został jednak przez Jurasa publicznie na ekranie telewizyjnym poniżony i wyszydzony, zaś Juras kazał Bochnię i jej burmistrza odtąd wytykać palcami. Tak mi się tylko przypomniało w związku z tym, co przetacza się dziś przez portale na temat WOŚP i jej szefa... :?

Awatar użytkownika
Ukasss
Uzależniony
Posty: 812
Rejestracja: poniedziałek, 23 czerwca 2008, 18:42
Kontaktowanie:

Re: WOŚP OWSIAK czyli w d.pie mam rozliczenia

Postautor: Ukasss » niedziela, 11 stycznia 2015, 12:03

I co by było gdyby nie było w szpitalach tego sprzętu? Czym leczyli by nasze dzieci? Odpowiecie mi?

Awatar użytkownika
popik
Bardzo towarzyski
Posty: 232
Rejestracja: środa, 2 lipca 2008, 17:38
Lokalizacja: Bochnia
Kontaktowanie:

Re: WOŚP OWSIAK czyli w d.pie mam rozliczenia

Postautor: popik » niedziela, 11 stycznia 2015, 13:26

[url][/url]



Polak
Przechodzień
Posty: 6
Rejestracja: czwartek, 2 października 2014, 18:35
Kontaktowanie:

Re: WOŚP OWSIAK czyli w d.pie mam rozliczenia

Postautor: Polak » niedziela, 11 stycznia 2015, 14:30

Ktoś kto nie pomaga wycisza sobie sumienie krytykując innych co pomagają!!!

Awatar użytkownika
Ukasss
Uzależniony
Posty: 812
Rejestracja: poniedziałek, 23 czerwca 2008, 18:42
Kontaktowanie:

Re: WOŚP OWSIAK czyli w d.pie mam rozliczenia

Postautor: Ukasss » niedziela, 11 stycznia 2015, 16:57

[quote="popik"][url][/url]



Pozwól "Janko" "popik" czy "matko kurka" że Ci odpowiem Nie musisz zachwyć się "Światem według Kiepskich" aby twoja córka mogła leżeć na tych łóżkach Ale widząc to powinieneś mieć szacunek do fundacji i do osób co na to dały!!!

A ty się zachowujesz tak: Krzyczysz w szpitalu że PEWNIE Solorz ukradł z tego łóżka prześcieradło Wywalasz pomyje na niego a jak przyszło co do czego to pierwszy wyciągasz łapy po ten sprzęt!!!

Awatar użytkownika
RUSSELLK
Bardzo towarzyski
Posty: 305
Rejestracja: sobota, 16 stycznia 2010, 16:39
Lokalizacja: Bochnia
Kontaktowanie:

Re: WOŚP OWSIAK czyli w d.pie mam rozliczenia

Postautor: RUSSELLK » niedziela, 11 stycznia 2015, 17:20

-o tym jak Matka Kurka niszczy p.Owsiaka

Awatar użytkownika
Ukasss
Uzależniony
Posty: 812
Rejestracja: poniedziałek, 23 czerwca 2008, 18:42
Kontaktowanie:

Re: WOŚP OWSIAK czyli w d.pie mam rozliczenia

Postautor: Ukasss » niedziela, 11 stycznia 2015, 19:17


Awatar użytkownika
popik
Bardzo towarzyski
Posty: 232
Rejestracja: środa, 2 lipca 2008, 17:38
Lokalizacja: Bochnia
Kontaktowanie:

Re: WOŚP OWSIAK czyli w d.pie mam rozliczenia

Postautor: popik » niedziela, 11 stycznia 2015, 22:59

a oto fakty a nie kolorowanki-demoty:







Awatar użytkownika
Champi
Bardzo towarzyski
Posty: 477
Rejestracja: piątek, 18 stycznia 2008, 21:44
Lokalizacja: Raz tu, raz tam.
Kontaktowanie:

Re: WOŚP OWSIAK czyli w d.pie mam rozliczenia

Postautor: Champi » poniedziałek, 12 stycznia 2015, 04:13


Awatar użytkownika
sosnek
Częsty gość
Posty: 89
Rejestracja: niedziela, 7 grudnia 2008, 22:06
Lokalizacja: BOCHNIA
Kontaktowanie:

Re: WOŚP OWSIAK czyli w d.pie mam rozliczenia

Postautor: sosnek » poniedziałek, 12 stycznia 2015, 09:56

" popik" biedny jesteś z tą twoją żółcią , która wypływa z Ciebie . Normalnie zastanawiam się skąd tyle zajadłości. Może to nasza polska natura narzekać ,nic nie robić i krytykować. Tyle instytucji każdy utrzymuje i nic z tego nie ma a na orkiestrę możesz nie dawać .

Awatar użytkownika
belzebub
Uzależniony
Posty: 1083
Rejestracja: sobota, 15 października 2011, 15:09
Kontaktowanie:

Re: WOŚP OWSIAK czyli w d.pie mam rozliczenia

Postautor: belzebub » poniedziałek, 12 stycznia 2015, 11:00

Popik pamietaj ze karma do człowieka wraca. Żeby czasem kiedyś nie nadszedł czas że sprzęt z serduszkiem bedzie ratował życie twoje lub twoich najbliższych a ty będziesz musiał powiedzieć że rezygnujesz z leczenia sprzętem od złodzieja

muza
Stały bywalec
Posty: 143
Rejestracja: czwartek, 17 stycznia 2013, 13:35
Kontaktowanie:

Re: WOŚP OWSIAK czyli w d.pie mam rozliczenia

Postautor: muza » poniedziałek, 12 stycznia 2015, 18:48

Ale o co chodzi? Ludzie mają prawo wiedzieć, co się dzieje z ich pieniędzmi danymi na fundację. To nie żółć i kwasy, tylko za sa dy! Popik zamieszcza informacje, bo wielu ludzi jest zupełnie nieświadomych, a teraz przynajmniej nikt nie będzie oszukany. Jeśli ktoś nadal będzie wspierał WOŚP, to z pełną świadomością ile, komu, na co, gdzie i kiedy. Jednym to pasuje, a drugim nie. A nawet jeśli komuś nie pasuje, to może ma taki sentyment do Orkiestry, że żadne argumenty nie zmienią jego zachowań. I ja to rozumiem – może właśnie komuś ten sprzęt uratował życie, może sam jest dzieckiem z inkubatora lat 90-tych, albo chodził z puszką na takim mrozie, że ta przymarzła mu do ręki tak, że do dziś ją czuje…

Szkoda tylko, że media oficjalnie i dawno nie podały tego do publicznej wiadomości. Nie byłoby afery. Oczywiście ani rzadzący, ani Owsiak nie byli tym zainteresowani. Jakoś tak wzajemnie się wspierają, że nawet na scenie Woodstocku pokazują się razem. Komuś z widowni nie bardzo się to spodobało, ale wtedy został prawie zmieciony przez Owsiaka.
Nie mam kompletnie zaufania do jego czystych intencji pomagania innym, czego dowodem jest spławienie śp.M. Kotańskiego chętnego do pomocy narkomanom na Woodstocku. Przecież narkomania i alkoholizm to jednostki chorobowe, a szerzą się tam na potęgę. Dlaczego Owsiak to toleruje? Najpierw ratuje życie noworodkom, a potem po latach być może tych samych ocalonych naraża na kontakt z uzależnionymi. Dla mnie jest to niepojęte i czyni go w moich oczach niewiarygodnym. Chce pomagać chorym ale w sposób spektakularny, a cicha pomoc, bez rozgłosu już go nie interesuje. A przecież „Kiedy zaś ty dajesz jałmużnę, niech nie wie lewa twoja ręka, co czyni prawa…”Musi być widoczny, z absolutną władzą i to jest dla niego najważniejsze.

A wracając jeszcze do dawania na Orkiestrę. Wszyscy dajemy – czy chcemy, czy nie, ponieważ z naszych podatków zaangażowane są w nią państwowe służby, więc korzystanie ze sprzętu należy się wszystkim Polakom. To tak nawiasem mówiąc, bo ten wątek uważam za żenujący.
Naszej służbie zdrowia nie potrzeba tak naprawdę sprzętu z Orkiestry (marny procent przy miliardowych zasobach NFZ) tylko porządnego zarządzania i odpowiedzialności ministrów. Marnotrawstwa pieniędzy nie trzeba daleko szukać:
http://www.bochnianin.pl/n/wydarzenia/1 ... tawy-o-prm
Kulą u nogi jest też rozrost machiny urzędniczej, o czym w niedawnym wywiadzie wspomniał L. Węgrzyn. A tu świeża sprawa z naszym szpitalem i kłotnią - jakby nie było właśnie urzedników państwowych. Nic dodać nic ująć
http://www.bochnianin.pl/n/wydarzenia/1 ... ie-naduzyc
Chory system ze zidiociałymi przepisami – kto ma do czynienia z ośrodkami zdrowia i szpitalami, to wie o czym piszę.
Rozpisałam się, ale mam nadzieję, że w słusznej sprawie.

Awatar użytkownika
Ukasss
Uzależniony
Posty: 812
Rejestracja: poniedziałek, 23 czerwca 2008, 18:42
Kontaktowanie:

Re: WOŚP OWSIAK czyli w d.pie mam rozliczenia

Postautor: Ukasss » poniedziałek, 12 stycznia 2015, 19:11

"Champi" ale w zasadzie wiadomo skąd bierze "popik" te wycinanki... Ja jestem też katolikiem i to praktykującym często się zgadzam z prawicowymi mediami ale w tym temacie mam odmienne zdanie...

Masz "muza" i "popik" link gdzie już rok temu Wasze "fakty" zamieniły się w brednie...

http://www.wykop.pl/i/artykul/1819096/z ... z-faktami/


Tak muza to co wkleiłem też powinno być w mediach nagłaśniane ale tez to co odpowiadał w sądzie ten pożal się bloger... Czytałaś? Odnieś się do tego!

I co "muza" że NFZ powinien? Skoro jak przyszło co do czego potrzebny był sprzęt WOŚP? Co z tego że płacę podatki? Ty naprawdę myślisz że byłby ten sprzęt w Bocheńskim szpitalu? Naprawdę czekam na Wasze odpowiedzi a nie tylko jazda po WOŚP!!!

Ja nie mam nic przeciwko aby ktoś kto nie daje na WOŚP korzystał z tego sprzętu ale jeśli ktoś publicznie na to pluje jadem oooo tu już sytuacja się zmienia...

A to lista z dn. 14 Stycznia 2014 Sprzęt za prawie 1 mln zł który nam służy Nie wieże że mimo wszystko takie osoby jak "popik" z niego nie skorzystają Nie będą mieć wyjścia ale sumienie da im znać...

A przez 22 lata grania WOŚP do Bochni trafił taki sprzęt:

Oddział Dziecięcy w szpitalu powiatowym - 287.407,14 zł

- Glukometr , SmartScan
- Inhalator , Pari Junior Boy
- Ciśnieniomierz , Heine G-7
- Pulsoksymetr , N-395-1
- Monitor nieinwazyjny , C3
- Pompa strzykawkowa , PILOT A
- Spirometr pediatryczny Lungtest , 1000S
- Aparat USG , ENVISOR
- Respirator uniwersalny dziecięcy , NPB840
Oddział Noworodków w szpitalu powiatowym - 436.974,22 zł

- Inkubator podstawowy , V 85 MC
- Pulsoksymetr , 520 A
- Infuzyjna pompa strzykawkowa , Duet
- Urządzenie do przesiewowych badań słuchu metodą otoemisji akustycznych EROSCAN
- Wiertarka chirurgiczna z tunelem przelotowym , 5100-088-000
- Wkładki uszne
- Końcówki do sondy zewnętrznej Eroscanu
- Inkubator ATOM 2100G , A
- Zestaw nCPAP , Infant Flow SiPAP Comprehensive
- Ruchome stanowisko do nieinwazyjnego wspomagania oddychania noworodka, SiPAP
- Urządzenie do screeningowego badania słuchu OTOREAD , Screener
- Terminal do przesyłania danych
- Respirator , Servo-i
- Aparat USG , Acuson X300

Komenda Państwowej Straży Pożarnej - 5.849,56 zł

- Defibrylator AED z pakietem szkoleniowym Demopack , SAMARITAN PAD
- Defibrylator szkoleniowy LIFEPAK , CR+

Stowarzyszenie Maltańska Służba Medyczna - oddział Bochnia - 1893,82 zł

- Defibrylator szkoleniowy LIFEPAK , CR+

Stacja Pogotowia Ratunkowego - 6.812,43 zł

- Resuscytator mechaniczny i Ssak Twin Pump
- Deska ortopedyczna - 2szt, Unieruchomienie głowy - 2 szt. Nosze - 1 szt. Unieruchomienie pediatryczne - 2sz.
- 2 zestawy kołnierzy ortopedycznych z torbą
- Laryngoskop z kompletem łyżek , McIntosh

Wojewódzka Kolumna Transportu Sanitarnego - oddział Bochnia - 99.899,99 zł

- Kardiomonitor nieinwazyjny z pulsoksymetrem , PC Scout

Oddział Chirurgii Ogólnej i Urazowej w szpitalu powiatowym - 96.127,83 zł

- Aparat USG , MyLab25
- 4 x Pompa strzykawkowa , Agilia
- Stacja dokująca


Teraz czas na Was pokarzcie co potraficie zrobić po za hejtowaniem Owsiaka i nie są to wycinanki jak to ty robisz "popik" ale konkrety

Zamiast czytać bzdury jakiegoś gościa co daje sobie kretyński nick "matka kura"i chce tylko się wylansować to poczytajcie taki blog OJCA i mi odpiszcie wreszcie co o tym myślicie

http://hantek.blox.pl/html#BoxSlotIMT

A moje wykrzykniki są po to abyście odpowiedzieli mi na pytania które się zaczynają powtarzać bo brak na nie odpowiedzi!!!






.

muza
Stały bywalec
Posty: 143
Rejestracja: czwartek, 17 stycznia 2013, 13:35
Kontaktowanie:

Re: WOŚP OWSIAK czyli w d.pie mam rozliczenia

Postautor: muza » poniedziałek, 12 stycznia 2015, 19:18

Ukasss - chyba czegoś nie rozumiesz. Ja nie mam zamiaru odnosić się do starych faktów, kiedy są nowe, aktualne i niepodważalne (wyrokiem sądu). Masz nieświeże dan(i)e :lol:
Przypomnę jeszcze raz: Ludzie mają prawo wiedzieć, co się dzieje z ich pieniędzmi danymi na fundację.Jeśli ktoś nadal będzie wspierał WOŚP, to z pełną świadomością ile, komu, na co, gdzie i kiedy. Jednym to pasuje, a drugim nie.
To jest sedno mojej wypowiedzi, a nie wdawanie się w kolejny narodowy spór.

Awatar użytkownika
Ukasss
Uzależniony
Posty: 812
Rejestracja: poniedziałek, 23 czerwca 2008, 18:42
Kontaktowanie:

Re: WOŚP OWSIAK czyli w d.pie mam rozliczenia

Postautor: Ukasss » poniedziałek, 12 stycznia 2015, 20:03

Z tego co wiem to fakty są takie że

Wyrok jest nie prawomocny... Nie za wcześnie na wydawanie wyroków?


Mówimy o procesie w którym tak oto odpowiadał pożal się bloger

http://24legnica.pl/mecenas-owsiaka-roz ... -w-sadzie/

Wiem nie odniesiesz się do tego...

Aktualne fakty są tez takie

http://www.wprost.pl/ar/432289/Kwiatkow ... idlowosci/

http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiado ... 90527.html

http://wpolityce.pl/polityka/183084-kwi ... trole-wosp


Wiem na ten temat tez nie odpowiesz


Trzeba poczekać na te kontrole na razie te co były nie wykazały nadużyć i to są też aktualne fakty! Tak ja tez na nie czekam żeby nie było... Ale też nie popadam w histerie jak co poniektórzy... Pewnie z orkiestrą będę do końca jak by nie było bo mi pomogła i mam za co dziękować


W Polsce sądy są jakie są Daj nam swoje zdjęcie ubierzemy Cię w czapkę SS powyzywamy od złodziei zobaczysz jak się poczujesz a sąd Ci powie że w zasadzie to nic się nie stało...

halucyn
Częsty gość
Posty: 67
Rejestracja: sobota, 2 lipca 2011, 21:00
Kontaktowanie:

Re: WOŚP OWSIAK czyli w d.pie mam rozliczenia

Postautor: halucyn » poniedziałek, 12 stycznia 2015, 21:25

orkiestra ,orkiestrą,to nie zmienia faktu ,że owsik ,to gnida.

-- poniedziałek, 12 stycznia 2015, 21:25 --

orkiestra ,orkiestrą,to nie zmienia faktu ,że owsik ,to gnida.

Awatar użytkownika
Ukasss
Uzależniony
Posty: 812
Rejestracja: poniedziałek, 23 czerwca 2008, 18:42
Kontaktowanie:

Re: WOŚP OWSIAK czyli w d.pie mam rozliczenia

Postautor: Ukasss » poniedziałek, 12 stycznia 2015, 21:32


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Wróć do „Na bieżąco”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości