Parking pod Okulickim

Komentarze do bieżących wydarzeń oraz życia w Solnym Grodzie
Awatar użytkownika
Saeria
Stały bywalec
Posty: 151
Rejestracja: poniedziałek, 13 listopada 2006, 18:14
Kontaktowanie:

Parking pod Okulickim

Postautor: Saeria » środa, 27 sierpnia 2014, 08:41

Słowem wstępu. Obecnie kończy się zbieranie głosów za zorganizowaniem referendum w sprawie budowy parkingu pod pomnikiem Okulickiego. Pierwszy taki zryw demokratyczny w Bochni wywołuje wiele kontrowersji. Z jednej strony zasadność budowania parkingów, z drugiej prywatne interesy "pracodawców", którzy zapomnieli o miejscach parkingowych w pobliskich kamienicach. Z jednej strony podpisujący się w liczbie mnogiej klub "Bochniaków", z drugiej równie bezimienny Związek Pracodawców. Z jednej Kobiela z drugiej Sitko etc.

Osobiście sam zastanawiam sie czy zasadne jest zabieranie glosu przez którąkolwiek ze stron w momencie kiedy nie ma ani projektu parkingu ani żadnych konkretnych odpowiedzi jak miałby funkcjonować parking,ile samochodów pomieściłby, czy byłyby miejsca zarezerwowane dla klientów etc.

Postawione ogólne pytanie czy jest Pan/Pani za budową parkingu pod placem Okulickiego jest zbyt mało precyzyjne, żeby w odpowiedzialny sposób odpowiedzieć tak lub nie. Martwi mnie fakt, że Związek pracodawców zamiast przedstawić rzeczową analizę ruchu, pokazać plany, skupia się na wykupowaniu ogloszeń, pozywaniu bezosobowych związków.

Ponieważ do dyskusji włączył się miejscowy Kościół Katolicki (ogłoszenia mszalne za głosowaniem) osobiście jestem przeciwko stawieniu się na tego typu inicjatywie, a szkoda bo jak wspomniałem to pierwszy tak demokratyczny zryw. Być może kiedyś uda sie oddzielic politykę od Kościoła ale na to chyba za wcześnie.

Awatar użytkownika
Ukasss
Uzależniony
Posty: 812
Rejestracja: poniedziałek, 23 czerwca 2008, 18:42
Kontaktowanie:

Re: Parking pod Okulickim

Postautor: Ukasss » środa, 27 sierpnia 2014, 11:54

Wiadomo inwestycja ma plusy i minusy. Według mnie plusów jest więcej więc jestem na tak

moonchild
Przechodzień
Posty: 7
Rejestracja: czwartek, 15 maja 2014, 12:37
Kontaktowanie:

Re: Parking pod Okulickim

Postautor: moonchild » środa, 27 sierpnia 2014, 11:59

Złe miejsce na parking, złe miejsce na galerię.
Tyle w temacie, nie będę się rozpisywał, tam będzie komunikacyjne piekło.

Awatar użytkownika
bumarc
Przechodzień
Posty: 21
Rejestracja: niedziela, 26 sierpnia 2012, 20:33
Lokalizacja: Bochnia
Kontaktowanie:

Re: Parking pod Okulickim

Postautor: bumarc » środa, 27 sierpnia 2014, 12:39


mixter
Uzależniony
Posty: 585
Rejestracja: poniedziałek, 6 czerwca 2005, 19:40
Kontaktowanie:

Re: Parking pod Okulickim

Postautor: mixter » środa, 27 sierpnia 2014, 13:29

Jestem za budową parkingów w tym na Placu Okulickiego.Prywatna inicjatywa gwarantuje szybką realizację w przeciwieństwie gdyby inwestorem był UM .Jeżeli faktycznie zabiega o to Właściciel Galerii Solna to dziwić musi fakt dlaczego nie odstąpił 2 metrów dla poszerzenia ulicy Szewskiej .Miałoby to kapitalne znaczenie dla płynności ruchu i byloby argumentem, że komuś bezinteresownie zależy na tym.Pzdr.

moonchild
Przechodzień
Posty: 7
Rejestracja: czwartek, 15 maja 2014, 12:37
Kontaktowanie:

Re: Parking pod Okulickim

Postautor: moonchild » środa, 27 sierpnia 2014, 13:55

Rozkręci się festiwal wypowiedzi różnych forumowych znawców tematu.
Jak będzie parking, to ścisłe centrum miasta będzie skazane na motoryzacyjny horror.
Wpłynie to na jakość uzdrowiskowego powietrza, bezpieczeństwo spacerowiczów, poziom hałasu itd. itp.
Patrząc na uliczne parkingi w centrum miasta, od Plant i Solnej Góry po ul. Rzeźnicką to widać że są zastawione w dni "robocze" i w godzinach urzędowych, przez Bocheńskie Słoiki które dojeżdżają do pracy w Bochni z okolicznych wiosek.
Centrum miasta powinno być wolne od motoryzacyjnego terroru, wzorem np. Krakowa.

mixter
Uzależniony
Posty: 585
Rejestracja: poniedziałek, 6 czerwca 2005, 19:40
Kontaktowanie:

Re: Parking pod Okulickim

Postautor: mixter » środa, 27 sierpnia 2014, 14:21

,,Centrum miasta powinno być wolne od motoryzacyjnego terroru, wzorem np. Krakowa''.
Popatrz na to Centrum trzeźwym okiem a dojdziesz do wniosku, że to tylko Rynek a reszta w większości to zapyziałe uliczki z budynkami do remontu, którego nikt nie wykonuje !!!

Awatar użytkownika
sosnek
Częsty gość
Posty: 89
Rejestracja: niedziela, 7 grudnia 2008, 22:06
Lokalizacja: BOCHNIA
Kontaktowanie:

Re: Parking pod Okulickim

Postautor: sosnek » środa, 27 sierpnia 2014, 15:27

Do "mixter" - przecież przy budowie kamienicy były warunki konserwatorów. Myślę , że parking to dobra rzecz tylko tak jak już ktoś napisał- musi być pas dla wjeżdżających i wyjeżdżających .

mixter
Uzależniony
Posty: 585
Rejestracja: poniedziałek, 6 czerwca 2005, 19:40
Kontaktowanie:

Re: Parking pod Okulickim

Postautor: mixter » środa, 27 sierpnia 2014, 15:58

Piłeczkę zawsze można odbijać i zwalać na konserwatora . Nam trzeba kierować się rozsądkiem podobnie jak uczyniono po drugiej stronie Szewskiej budując arkady w miejscu restauracji ,,U Miśka'' . Czyli można .Pzdr.

lopatolog
Przechodzień
Posty: 26
Rejestracja: niedziela, 15 kwietnia 2012, 05:58
Kontaktowanie:

Re: Parking pod Okulickim

Postautor: lopatolog » środa, 27 sierpnia 2014, 18:13


mixter
Uzależniony
Posty: 585
Rejestracja: poniedziałek, 6 czerwca 2005, 19:40
Kontaktowanie:

Re: Parking pod Okulickim

Postautor: mixter » środa, 27 sierpnia 2014, 20:08

Do lopatolog - ,,Ty mówisz o przesunięciu kamienicy o 2 metry, czyli zmianie całego zagospodarowania wizualnego obejmującego rynek, bazylike, itp.'' - w którym momencie .Proszę czytać ze zrozumieniem .Pzdr.

jason
Przechodzień
Posty: 23
Rejestracja: niedziela, 16 stycznia 2011, 08:50
Lokalizacja: Osiedle
Kontaktowanie:

Re: Parking pod Okulickim

Postautor: jason » środa, 27 sierpnia 2014, 20:49

Ja generalnie jestem ZA budową tego parkingu.
Jak dla mnie może tam być parking i pomnik na dachu. Nie ma problemu.
Problemem będą jedynie korki. Tam generalnie jest ciasno i auta się wloką. Trzeba by przemyśleć jak zorganizować tam ruch kołowy.

Ponadto uważam za bezsensowny argument, że bazylice coś zagraża z tego tytułu!! jak potrafili wybudować kamienicę w głębokim wykopie kilka metrów od bazyliki no to sorry.

Ja się zastanawiałem nad takim projektem:
Jakby pod płytą rynku zrobić parking? Można by płytę lekko podnieść, wypoziomować.
Wjazd widziałbym od wieśniaka a wyjazd na dole w kierunku Awiteksu.

Takie moje science fiction :)

Awatar użytkownika
smerfik
Częsty gość
Posty: 86
Rejestracja: wtorek, 5 maja 2009, 12:35
Lokalizacja: to tu to tam
Kontaktowanie:

Re: Parking pod Okulickim

Postautor: smerfik » środa, 27 sierpnia 2014, 21:18

pewne jest jedno- parking z prawdziwego zdarzenia jest w Bochni potrzebny.
Pytanie tylko czy plac Okulickiego to dobre miejsce i czy sam projekt parkingu też jest sensowny.

nie jestem znawcą ale może dwa mniejsze parkingi tez byłyby dobrym pomysłem ?
pierwszy np. koło Floris jest pusty plac targowy ( można by te budki z ubraniami właczyć do częsci parkingu) a drugi nad przychodnią Floris lub koło hali targowej są miejsca parkingowe i tam coś pomyślec ? albo jakiś konkretny parking koło dworca zrobić ?
trzeba szukać alternatywy jeśli plac Okulickiego to zły pomysł. Poza tym kto ma przyjśc do Galerii Solnej czy jak ona sie tam zwie to przyjdzie bez względu na to czy zaparkuje 100 metrów czy 800 metrow od budynku.

Awatar użytkownika
Kiyomi
Stały bywalec
Posty: 156
Rejestracja: niedziela, 29 listopada 2009, 21:25
Kontaktowanie:

Re: Parking pod Okulickim

Postautor: Kiyomi » czwartek, 28 sierpnia 2014, 08:48

A ja jestem na nie. Nie rozpisując się: zła lokalizacja, za ciasne uliczki na taki ruch, niebezpieczeństwo dla pieszych, smród, hałas... Tyle w dodatku. Polecam zapoznać się z artykułem:
http://echobochni.pl/dzisiaj-otwarcie-g ... w-parking/ , gdzie znajduje się reszta argumentów na nie, z którymi się zgadzam. Jak ktoś wyżej napisał: złe miejsce na parking i złe miejsce na galerię.

Awatar użytkownika
Ukasss
Uzależniony
Posty: 812
Rejestracja: poniedziałek, 23 czerwca 2008, 18:42
Kontaktowanie:

Re: Parking pod Okulickim

Postautor: Ukasss » czwartek, 28 sierpnia 2014, 12:13


helga
Częsty gość
Posty: 46
Rejestracja: piątek, 18 października 2013, 13:13
Kontaktowanie:

Re: Parking pod Okulickim

Postautor: helga » czwartek, 28 sierpnia 2014, 14:10

Ukasss, odnośnie remontów wiaduktów to właśnie robią to etapami, bo na początku chcieli od razu zamknąć Wygodę i Krzeczowską. Poza tym pewnie nie widziałeś jakie czasami są jaja na Krzeczowskiej jak zamknął przejazd. Jakie są korki z jednej i z drugiej strony torów. Rozumiem, że każdy remont niesie za sobą niedogodności, ale z drugiej strony nie pisz, że jest wszystko cacy.
Co do parkingów, to z twojej wypowiedzi można wywnioskować, że aby Bochnia się rozwijała i Brzesko i Niepołomice nam zazdrościli, to trzeba budować mnóstwo parkingów. Sorki, ale ja tutaj sensu nie widzę. Myślę, że inni będą patrzeć z zazdrością na Bochnię jeśli powstanie kilka zakładów pracy w strefie, które dadzą zatrudnienie DUŻEJ LICZBIE mieszkańców miasta, jak w końcu powstanie łącznik z autostradą, etc.
Nie dziw się, że zawsze, kiedy ma powstać jakaś inwestycja, ludzie protestują - szczególnie sąsiedzi, bo to oni będą odczuwać skutki danej inwestycji. Np. patrząc na kwestie parkingu przy dworcu PKP jestem za, ale trzeba zrozumieć też obawy ludzi którzy mieszkają w blokach przy Poniatowskiego, że nagle wyrośnie im przed oknami kilkupiętrowy obiekt, który na pewno pogorszy ich poziom życia. Jestem pewna, że gdyby koło twojego domu/mieszkania ktoś chciał wybudować apartamentowiec lub stację paliw, też nie byłbyś zadowolony.

Co do sedna to jestem przeciwna parkingowi W TEJ LOKALIZACJI (żeby była jasność, a nie w ogóle). Ciekawe tezy zawarte są tutaj http://echobochni.pl/dzisiaj-otwarcie-g ... w-parking/

Awatar użytkownika
Ukasss
Uzależniony
Posty: 812
Rejestracja: poniedziałek, 23 czerwca 2008, 18:42
Kontaktowanie:

Re: Parking pod Okulickim

Postautor: Ukasss » czwartek, 28 sierpnia 2014, 14:49


helga
Częsty gość
Posty: 46
Rejestracja: piątek, 18 października 2013, 13:13
Kontaktowanie:

Re: Parking pod Okulickim

Postautor: helga » czwartek, 28 sierpnia 2014, 16:04

Coca-Cola to jest temat na osobny rozdział i o sprawę trzeba by było zapytać ówczesnego burmistrza Bochni T. Wojciechowskiego dlaczego tak się stało. Wtedy decyzje zapadały chyba na szczeblu samorządowym a mieszkańcy o wszystkim dowiedzieli się po fakcie. Może dlatego Wojciechowski nie został wybrany na kolejną kadencję? Chociaż po drodze była przecież jeszcze kompostownia, ślimacząca się budowa basenu, etc.

KN2 już dawno powinna być dokończona - jeszcze za Cholewy, bo wtedy koszty społeczne inwestycji nie były tak ogromne. Niestety, urząd wydał od tamtego czasu trochę pozwoleń na budowę w tym rejonie i zrobił się kłopot.

Co do łącznika to nie będę się wypowiadała, bo temat jest świeży i co chwilę wypływa. Powiem tylko krótko - koncepcja zarówno Lysego jak i Pająka ma swoje wady i zalety. Teraz karta jest po stronie starosty. Ktoś powie, że Lysy blokuje - ano tak, bo ma do tego święte prawo. Bo w dokumentacji złożonej przez starostwo urząd gminy Bochnia występuje jako strona. Dlaczego tak błyskotliwy starosta nie dopatrzył takiego szczegółu? Specjalnie? Może dlatego, żeby mieć jakiegoś "kozła ofiarnego", bo na razie kasy na łącznik nie ma (są owszem zapewnienia działaczy - ale to nie to samo!)

Moim zdaniem tematu budowy parkingu na pl. Okulickiego pewnie by nie było, gdyby udało się kiedyś wybudować tzw. drogę śródmiejską. (oczywiście oprotestowaną). Może warto wrócić do tej sprawy, bo po pierwsze rozwiąże to trochę problem niedoboru miejsc parkingowych w mieście (jak się nie mylę wzdłuż drogi miało powstać ok. 200-300 miejsc - proszę ewentualnie o korektę), a poza tym ruch samochodowy wyprowadzony byłby ze ścisłego centrum, bo droga kończyłaby się na ul. Fischera i dalej przy hali Gazaris.

Polecam jednak artykuł w echobochni, bo niektóre argumenty są druzgocące dla pomysłodawców budowy parkingu. Czekam z niecierpliwością jaka będzie ich odpowiedź.

SantCowHunter
Bardzo towarzyski
Posty: 201
Rejestracja: czwartek, 21 kwietnia 2011, 12:35
Kontaktowanie:

Re: Parking pod Okulickim

Postautor: SantCowHunter » piątek, 29 sierpnia 2014, 09:03

Jak by zrobili nowoczesny parking automatyczny z windami, coś takiego http://www.pateh.com.pl/index.php?optio ... Itemid=258 to ja się podpisuję dwoma rękami.

kalimata
Stały bywalec
Posty: 110
Rejestracja: czwartek, 2 grudnia 2010, 18:18
Kontaktowanie:

Re: Parking pod Okulickim

Postautor: kalimata » piątek, 29 sierpnia 2014, 22:58

Jakaś banda gamoni protestuje że chcą jakikolwiek parking tam zrobić, to jakby coś takiego zrobili by się chyba pobeczeli :D

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Wróć do „Na bieżąco”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości