Chodniki normalny skandal

Komentarze do bieżących wydarzeń oraz życia w Solnym Grodzie
monika1985
Przechodzień
Posty: 9
Rejestracja: środa, 7 lipca 2010, 21:11
Kontaktowanie:

Chodniki normalny skandal

Postautor: monika1985 » czwartek, 18 sierpnia 2011, 14:17

Po powrocie z wakcji wybrałam się do miasta i tu przeżyłam szok idąc w stronę miasta ulicą Brzeską napotkałam Panów kładących kostkę ( czytaj stojących , podpierających mury) położenie kostki koszmar nie równo jedna wyżej 2 niżej, dziury między kostkami, na skrajach chodników nie docięte kostki zostawione takie dziury że idzie nogi połamać , przy studzienkach podobnie. Dziś idąc kostka została zasypana piaskiem co pewnie oznacza zakończenie ciężkiej pracy tych Panów ? ja się pytam kto odbiera taką robotę gdzie dziecko z podstawówki zrobiło by to lepiej ??

cod
Bardzo towarzyski
Posty: 463
Rejestracja: poniedziałek, 8 marca 2010, 18:28
Kontaktowanie:

Re: Chodniki normalny skandal

Postautor: cod » czwartek, 18 sierpnia 2011, 15:22


dziewczynka
Przechodzień
Posty: 28
Rejestracja: poniedziałek, 13 grudnia 2010, 21:27
Kontaktowanie:

Re: Chodniki normalny skandal

Postautor: dziewczynka » czwartek, 18 sierpnia 2011, 16:09

to może by się tak samemu zabrać do pracy? :P sorry ale wydaje mi się, że jest to szukanie problemów ile ludzi tyle problemów, cieszmy się, że wogóle coś robią.

a tak à propos mnie się nie podobają usychające kwiaty na plantach i jak na złość nikogo kto by to podlał nie widziałam :D

Mieszczanin
Częsty gość
Posty: 68
Rejestracja: sobota, 27 stycznia 2007, 17:38
Kontaktowanie:

Re: Chodniki normalny skandal

Postautor: Mieszczanin » czwartek, 18 sierpnia 2011, 16:33

Są odpowiednie służby od tego - zgłoś swoje wątpliwości do nich a na forum najwyżej napisz, że taka sytuacja miała miejsce, podjęłaś takie a nie inne obywatelskie kroki i... napisz po wszystkim jak poszło a nie zawracaj gitary, że gdzieś ho ho i jeszcze dalej (czyt. Brzeska) kostka źle leży.

Choć tyle, że to "normalny skandal" a nie "nienormalny" - to by dopiero było!!! :mrgreen:

bochniak1
Częsty gość
Posty: 87
Rejestracja: niedziela, 19 października 2008, 22:13
Lokalizacja: Bochnia, Polska
Kontaktowanie:

Re: Chodniki normalny skandal

Postautor: bochniak1 » piątek, 19 sierpnia 2011, 00:49

a może czekali na ten sprzęt co "wtłukuje" kostki by były równo ?? :D

mixter
Uzależniony
Posty: 585
Rejestracja: poniedziałek, 6 czerwca 2005, 19:40
Kontaktowanie:

Re: Chodniki normalny skandal

Postautor: mixter » piątek, 19 sierpnia 2011, 09:22

Poziom dyskusji świadczy w większości o wieku wypowiadających się .Każda zasadna krytyka ma swój oddźwięk w rzeczywistości i zmusza fuszerów do zastanowienia się co oni reprezentują a kontrolujących ostrzega przed nimi . Popieram ,, Monikę 1985''.Pzdr.

niepoprawna
Przechodzień
Posty: 29
Rejestracja: środa, 22 czerwca 2011, 10:17
Kontaktowanie:

Re: Chodniki normalny skandal

Postautor: niepoprawna » piątek, 19 sierpnia 2011, 10:58


Awatar użytkownika
RUSSELLK
Bardzo towarzyski
Posty: 305
Rejestracja: sobota, 16 stycznia 2010, 16:39
Lokalizacja: Bochnia
Kontaktowanie:

Re: Chodniki normalny skandal

Postautor: RUSSELLK » piątek, 19 sierpnia 2011, 13:54


gemba
Częsty gość
Posty: 68
Rejestracja: czwartek, 9 grudnia 2010, 11:42
Kontaktowanie:

Re: Chodniki normalny skandal

Postautor: gemba » piątek, 19 sierpnia 2011, 18:30

1. Chodzi o jakość tych prac. Proszę spojrzeć na czym jest układana kostka - piasek i jakieś śladowe ilości kamienia. Kostka zasypana piaskiem żółtym /ziemnym/ - po kilku latach kostka przerośnie trawą. Co za pomysł?
2. Czy na te prace był przetarg? Jeśli nie to raczej nie obowiązuje ich jakiś konkretny termin. Jeśli nie ma przetargu, to dlaczego nie ma?... Przecież mogą to robić za każde pieniądze, zawyżone stawki, nie wiąże ich gwarancja, nie obowiązuje termin, nie obowiązuje specyfikacja techniczna. Totalna samowola. Robota wygląda na duże zadanie. Czy to nie kwalifikuje się pod przetarg? Nie znam przepisów przetargowych proszę wtajemniczonych o odpowiedź w jaki sposób BZUK mógł otrzymać takie zlecenie?
3. Dlaczego w ogóle BZUK zajmuje się pracami drogowymi? Czy ta instytucja nie została powołana do innych zadań? Przecież powszechną jest opinia, że każdą taką robotę partaczą. Dlaczego więc nadal to robią? Jest to ta sama sytuacja, kiedy nasz EMPEC sypał drogi klińcem - totalna samowola, brak przetargu, brak wykwalifikowanej kadry i sprzętu. Nie mówię w ciemno - robili to pod moim domem. Droga posypana świeżym kamieniem, luźnym, bez zagęszczenia zmieniła się na lepsze na kilka tygodni, po czym samochody rozjeździły drogę tak samo jak przed posypaniem. Żadnego zagęszczenia tam nie widziałam. To tak powinno się wydawać moje/nasze pieniądze? Faceci z EMPECu połowę dniówki przesiedzieli. Czy byli rozliczeni za godziny? Ale to tak przy okazji mi się nasunęło. Według mnie to nie są instytucje, które powinny zajmować się drogami. To prawie tak, jak szewc nagle zaczął sprzedawać tabletki w aptece. :/

Widziałam już kilka prac wykonanych przez nasz wspaniały BZUK. Wnioskuję, że najlepiej wychodzi im zbiórka śmieci..

Mieszczanin
Częsty gość
Posty: 68
Rejestracja: sobota, 27 stycznia 2007, 17:38
Kontaktowanie:

Re: Chodniki normalny skandal

Postautor: Mieszczanin » piątek, 19 sierpnia 2011, 21:46

niepoprawna i inni "interwencyjni" - fajnie, że ktoś zauważył problem ale forum to nie miejsce na zgłaszanie reklamacji na poziom usług firmy kamieniarskiej.

To dopiero lanie żółci. Idź... zareaguj - a nie napisz posta na forum i poczuj się Obywatelem, że ho ho.

milusinka
Przechodzień
Posty: 1
Rejestracja: sobota, 20 sierpnia 2011, 17:22
Kontaktowanie:

Re: Chodniki normalny skandal

Postautor: milusinka » sobota, 20 sierpnia 2011, 18:59

Dziś miałam okazje iść wspomnianym chodnikiem oto co zobaczyłam pozostawię to bez komentarza :shock: Jak tak ma wyglądać gotowa "odebrana" przez kogoś kostka to lepiej niech w naszym mieście nie robi się nic :x
Załączniki
20110820011.jpg
20110820011.jpg (36.56 KiB) Przejrzano 16538 razy
20110820012.jpg
20110820012.jpg (27.33 KiB) Przejrzano 16538 razy
20110820013.jpg
20110820013.jpg (28.69 KiB) Przejrzano 16538 razy

mixter
Uzależniony
Posty: 585
Rejestracja: poniedziałek, 6 czerwca 2005, 19:40
Kontaktowanie:

Re: Chodniki normalny skandal

Postautor: mixter » sobota, 20 sierpnia 2011, 20:40

Brawo odpowiedzialni Forumowicze!!! Tak trzeba napiętnować przy każdej okazji partaczy.A urzędnicy opłacani przez mieszkańców muszą czuć ,że opinia publiczna również patrzy na ich dzialania i mogą ponieść przykre konsekwencje w świetle nowej ustawy!!! Pzdr.

Awatar użytkownika
anonimowy
Częsty gość
Posty: 88
Rejestracja: poniedziałek, 23 marca 2009, 21:26
Lokalizacja: Bochnia
Kontaktowanie:

Re: Chodniki normalny skandal

Postautor: anonimowy » sobota, 20 sierpnia 2011, 23:47

Bo to Polska a nie elegancja Francja :D

ajajaj
Częsty gość
Posty: 94
Rejestracja: niedziela, 15 maja 2011, 08:00
Kontaktowanie:

Re: Chodniki normalny skandal

Postautor: ajajaj » niedziela, 21 sierpnia 2011, 07:04

Zgadzam się z tymi którzy szkalują partactwo jakie ma miejsce podczas remontów chodników,przeciesz to są pieniadze podatników,a chodniki to jest też po części wizytówka bochni,na ulicy brzeskiej spaprali robote bo to dość daleko od centrum, i co ztego że ten chodnik jest może mało uczęszczany,mimo wszystko powinno być zrobione jak bóg przykazał.

Awatar użytkownika
greg83
Stały bywalec
Posty: 161
Rejestracja: poniedziałek, 6 czerwca 2005, 12:02
Lokalizacja: z baru na­przeciw­ko
Kontaktowanie:

Re: Chodniki normalny skandal

Postautor: greg83 » niedziela, 21 sierpnia 2011, 11:43

Gwoli ścisłości - chodnik jest przy ul. Trudnej, a nie Brzeskiej, która zaczyna się kawałek dalej ; )
Kostka zapadła się tam w jednym miejscu jeszcze bardziej, niż widać na zdjęciu. Ale przecież o to chodzi, znów będzie robota przy poprawianiu i tak w kółko...

Awatar użytkownika
Ridge
Częsty gość
Posty: 59
Rejestracja: poniedziałek, 6 grudnia 2010, 22:48
Kontaktowanie:

Re: Chodniki normalny skandal

Postautor: Ridge » niedziela, 21 sierpnia 2011, 15:51

Jak poinformował kiedyś robotnik "gdyby było zrobione porządnie to byśmy nie mieli co poprawiać" w myśl tej zasady kładą również asfalt który nigdy nie schodzi się z poziomem studzienki, a następnie wycina się je i robi łatki z asfaltu który kruszy się po pierwszym przymrozku... Kto jest za to odpowiedzialny.

Awatar użytkownika
greg83
Stały bywalec
Posty: 161
Rejestracja: poniedziałek, 6 czerwca 2005, 12:02
Lokalizacja: z baru na­przeciw­ko
Kontaktowanie:

Re: Chodniki normalny skandal

Postautor: greg83 » niedziela, 21 sierpnia 2011, 22:02

Mnie zastanawia, jak ktoś może odebrać taką gównianą robotę, bo inaczej tego nazwać nie można. Jeśli coś ma być robione z pieniędzy podatników w imię zasady - nieważne jak, byle było, to ja już wolę żeby nie robili nic. Publiczne pieniądze się łatwo wydaje. Na własnym podwórku nikt by nie pozwolił na taką fuszerę.

Awatar użytkownika
łyli
Częsty gość
Posty: 46
Rejestracja: niedziela, 28 września 2008, 09:29
Lokalizacja: bochnia
Kontaktowanie:

Re: Chodniki normalny skandal

Postautor: łyli » niedziela, 21 sierpnia 2011, 22:25

Mnie zastanawia tylko jedna sprawa,remontuje się chodnik akurat teraz na ul Trudnej,jest już prawie skończona zatoczka parkingowa i prace posuwają się w stronę centrum,otóz ten odcinek prawie do przejścia naprzeciw banku jest pomimo zakazu parkowania zawsze zajęty przez samochody,wydaje mi się że chodnik jest w tym miejscu na tyle szroki żeby zrobić tam legalne miejsca parkingowe kosztem własnie chodnika.Jaki ma sens zrobienie zrobienie szerokiego na kilka metrów chodnika który po kilku miesiącach parkowania tam będzie wyglądał jak po trzęsieniu ziemi.
Takich miejsc w Bochni jest więcej,chodniki szerokie na kilka metrów i obwarowane zakazami parkowania,powinno się wykorzystać te miejsca ,usunąć bezsensowne znaki bo i tak ludzie tam parkują narażając się na mandaty

Atrakcyjna... ;)
Częsty gość
Posty: 38
Rejestracja: niedziela, 7 czerwca 2009, 09:58
Kontaktowanie:

Re: Chodniki normalny skandal

Postautor: Atrakcyjna... ;) » poniedziałek, 22 sierpnia 2011, 10:11

A mi sie wydaje że narzekanie tutaj w tej sprawie i tak nic nie da.tylko nam ulzy,kiedy się wygadamy.

ajajaj
Częsty gość
Posty: 94
Rejestracja: niedziela, 15 maja 2011, 08:00
Kontaktowanie:

Re: Chodniki normalny skandal

Postautor: ajajaj » środa, 24 sierpnia 2011, 07:09

Owszem może nic nie da ale ktoś odpowiedzialny może przeczyta te dyskusje na swój temat i przynajmniej zrobi się mu trochę głupio.

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Wróć do „Na bieżąco”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości