Schetynówka 2017 Bochnia

Komentarze do bieżących wydarzeń oraz życia w Solnym Grodzie
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
intermat
Częsty gość
Posty: 35
Rejestracja: środa, 8 czerwca 2016, 10:47
Kontaktowanie:

Schetynówka 2017 Bochnia

Postautor: intermat » poniedziałek, 30 października 2017, 14:08

Na ogłoszony przetarg na modernizację Poniatowskiego , Leonarda , Solna Góra złożono dwie oferty : Strabag z kwotą ok.3 2000 000 zł z terminem realizacji 24.11.2017 i Konsorcjum PBC Nieruchomości z kwotą ok . 4 000 000 złotych z terminem realizacji 10.11.2017 . Miasto miało zagwarantowaną kwotę 3 500 000 złotych . Co robi Miasto - unieważnia tańszą ofertę Strabaga , dokłada ok. 500 000 złotych i podpisuje umowę z Konsorcjum za prawie 4 000 000 złotych . To nie koniec rewelacji , bowiem jeden z portali donosi dzisiaj , że firma która podpisała umowę ma termin wykonania 30.11.2017 .
Czy Szanowni Forumowicze rozumiecie coś z tego, a może UM Bochnia zabierze głos w tej sprawie :?: :?: :?:

SantCowHunter
Bardzo towarzyski
Posty: 201
Rejestracja: czwartek, 21 kwietnia 2011, 12:35
Kontaktowanie:

Re: Schetynówka 2017 Bochnia

Postautor: SantCowHunter » poniedziałek, 30 października 2017, 21:46

Bochnia wita i zaprasza turystów :) Ludzie ja takiego burdelu na ulicach w mieście to dawno nie widziałem jak na skrzyżowaniu Poniatowskiego - Św . Leonarda. Jak tak ma wyglądać wizytówka miasta Bochnia to życzę powodzenia :)

https://images81.fotosik.pl/880/4fa1c9c8d8d5d143med.jpg
https://images83.fotosik.pl/879/089d00794cb10bcd.jpg

Krzysiek
Bardzo towarzyski
Posty: 207
Rejestracja: wtorek, 3 października 2006, 16:24
Lokalizacja: Bochnia
Kontaktowanie:

Re: Schetynówka 2017 Bochnia

Postautor: Krzysiek » niedziela, 5 listopada 2017, 22:30

Oby śnieg nie spadł....

mixter
Uzależniony
Posty: 585
Rejestracja: poniedziałek, 6 czerwca 2005, 19:40
Kontaktowanie:

Re: Schetynówka 2017 Bochnia

Postautor: mixter » poniedziałek, 6 listopada 2017, 10:09

I zawsze będzie można zwalić na niekorzystne warunki ! Tylko, że podczas tych kadencji Burmistrza K. występują o tej porze tylko ,,niekorzystne warunki'' i to w każdym roku i opóźnione i spartolone roboty są tak usprawiedliwiane przez UM : :lol: :lol: :lol:

abc
Bardzo towarzyski
Posty: 418
Rejestracja: sobota, 15 kwietnia 2006, 17:01
Kontaktowanie:

Re: Schetynówka 2017 Bochnia

Postautor: abc » wtorek, 7 listopada 2017, 00:57

To co sie wyprawia na skrzyżowaniu ul.Poniatowskiego z Sw.Leonarda to jeden wielki skandal !!!!
Wykonawca w ramach oszczędności (?) nie reguluje ruchem wahadłowym . Efekt jest taki, że w godzinach pracy co kilka minut dochodzi tam do sytuacji kolizyjnych. To jest realne zagrożenie życia i zdrowia kierowców, szczególnie że w tym rejonie pracuje sprzęt ciężki - koparka macha łyżką koło przejedżających samochodów. Ponieważ nikt nie reguluje ruchem , nawet elektryczny sygnalizator, często samochody cofają się lub zbliżają na niebezpieczną odległość kilkunastu centymetrów od koparki.
Gdzie jest kierownik budowy ????!!!!
Gdzie jest inspektor nadzoru inwestorskiego ???!!!!
Gdzie jest inspekcja pracy ????!!!!!
Co na to policja ????????

mixter
Uzależniony
Posty: 585
Rejestracja: poniedziałek, 6 czerwca 2005, 19:40
Kontaktowanie:

Re: Schetynówka 2017 Bochnia

Postautor: mixter » wtorek, 7 listopada 2017, 08:31

Odpowiedź jest jedna - o którą należy zapytać ,,bocheńskich samorządowców '' , :P :P :P
Zatrudnianie ludzi miernych, biernych ale wiernych, musi przynosić takie skutki - zgubne dla was i szkodliwe dla Mieszkańców . Na szczęście wszystko kiedyś ma swój koniec - dla was to już niedługo !!!

mixter
Uzależniony
Posty: 585
Rejestracja: poniedziałek, 6 czerwca 2005, 19:40
Kontaktowanie:

Re: Schetynówka 2017 Bochnia

Postautor: mixter » środa, 15 listopada 2017, 15:16

[b]Biedny Urząd Miasta Bochnia Cytat: [/b]
,,[i]W odpowiedzi na interpelację zgłoszoną na Sesji Rady Miasta Bochnia w dniu26.10.2017r. w sprawie remontu chodnika przy ul. Konstytucji 3 Maja informuję, że w chwili obecnej brak jest środków finansowych w budżecie miasta na 2017 rok na realizację tej inwestycji.''[/i]
[u]A tak lekką ręka dokłada się setki tysięcy złotych do przetargów a tu brak kilku tysięcy na 15 metrów chodnika, na którym grozi złamanie nóg :!: :!: :![/u]:

Krzysiek
Bardzo towarzyski
Posty: 207
Rejestracja: wtorek, 3 października 2006, 16:24
Lokalizacja: Bochnia
Kontaktowanie:

Re: Schetynówka 2017 Bochnia

Postautor: Krzysiek » czwartek, 7 grudnia 2017, 22:41

Termin wykonania robót Poniatowskiego, Św. Leonarda, Solna Góra 30 listopada 2017 r.
Jest 7 grudnia, a panowie czwarty! raz w ciagu tygodnia wyrywają krawężnik ułożony poprzedniego dnia.
Ci sami panowie twierdzą ze „inżyniery” źle im sznurek za każdym razem układają i w oczekiwaniu na nowe pomiary wypoczywają opierając się o rożne sprzęty budowlane.

wiliam
Bardzo towarzyski
Posty: 338
Rejestracja: wtorek, 3 listopada 2009, 18:46
Kontaktowanie:

Re: Schetynówka 2017 Bochnia

Postautor: wiliam » piątek, 8 grudnia 2017, 08:07

Wygrywający przetarg deklarował w nim termin ukończenia robót 10 listopada 2017 roku :!:

Awatar użytkownika
kinatS
Stały bywalec
Posty: 167
Rejestracja: środa, 7 września 2005, 18:39
Kontaktowanie:

Re: Schetynówka 2017 Bochnia

Postautor: kinatS » piątek, 8 grudnia 2017, 21:44

Jest progres, co prawda wyluzowani pracownicy nie dali rady z krawężnikami, na części ulicy ich nie ma, ale za to asfalt właśnie kładą.
Wczoraj złożyłem wizytę w UM. Skierowałem się do osoby odpowiedzialnej za ten odcinek, pytając głównie o to, jak długo jeszcze mam czekać na możliwość "normalnego" wejścia na posesje (czyli nie przeskakiwanie przez rów który powstał po wytarganiu starych krawężników i pogłębieniu pod nowe), bo globalnie przez 7 dni byłem względnie spokojny, ale po mojemu, albo panowie targają i robią od kopa w kilka dni, albo zostawiają rozbebeszone, ale z prowizorycznymi nasypami, tak żeby zminimalizować ryzyko, że ktoś krzywdę sobie zrobi. Nie wspomnę o braku możliwości podjechania pod garaż i zabrania niezbędnych narzędzi do pracy.
Wyluzowany pracownik UM stwierdził, że nic nie może, na początku twierdził, że nie pamięta kiedy minął termin zakończenia prac, za chwilę jednak sobie przypomniał, że w sumie to miesiąc temu, wspomniał coś o karach, ewentualnie o niewypłaceniu całości za zlecenie, a kiedy zapytałem ile z tego "odpalą" mieszkańcom, ze względu na utrudnienia delikatnie mówiąc przedłużające się, święcie się oburzył, że co ja w ogóle insynuuje, a jak wytłumaczyłem, że chodzi o zadość uczynienie, stwierdził przy wtórującej "koleżance" z tego samego pokoju, że przesadzam i takie tam...
No i argument, że on też ma utrudnienia, bo mieszka na Orackiej i ma utrudniony dojazd...
No i wisienka na torcie na odchodne... dowiedziałem się, że znowu będzie tak, jak poprzednio, że najpierw ludzie przychodzili narzekać, że co to jest i w ogóle, "a później przychodzili dziękować, że tak super zrobione... "...

Szanowny Panie pracowniku UM. Podziękować chętnie bym przyszedł i pochwalić, gdyby było to zrobione w terminie lub przed, w odpowiedniej jakości, a nie w momencie, kiedy bez wyraźnej przyczyny, miesiąc po terminie, od dwóch tygodniu już prawie, nie mam możliwości bezpiecznie dostać się na swoją posesję, nie wspominając o dostępie do garażu... I tak jak wspominałem podczas wizyty, nie jestem pieniaczem któremu wszystko się nie podoba, przez ponad tydzień cierpliwie czekałem, skacząc za każdym razem przez wykop niezabezpieczony w żaden sposób, a ostatnimi dniami dodatkowo przez sznurek nad nim...
Dodatkowo Pan pracownik UM poinformował, że firma ma czas do 12 grudnia wg. najnowszych ustaleń, niestety powód opóźnień nie został zdradzony...

mark
Bardzo towarzyski
Posty: 464
Rejestracja: piątek, 27 czerwca 2008, 13:24
Kontaktowanie:

Re: Schetynówka 2017 Bochnia

Postautor: mark » piątek, 8 grudnia 2017, 22:40

Proszę o podanie personaliów tego wyluzowanego pracownika Urzędu Miasta i jego wtórującej "koleżanki", chętnie z nimi porozmawiam osobiście i gęsto będą się musieli tłumaczyć z brakiem nadzoru nad terminowością, jakością oraz utrudnieniami związanymi z wykonywanymi robotami. Gdzie jest policja, która przywołałaby do porządku wykonawcę, czyli szumnie nazwane "konsorcjum" dwóch firm P. Broszkiewicza? Skandalem jest pozostawienie drogi i nie zabezpieczenie studzienek na środku drogi Poniatowskiego wystających po 7cm! ?Jadąc w nocy można podwozie urwać!!!

Awatar użytkownika
kinatS
Stały bywalec
Posty: 167
Rejestracja: środa, 7 września 2005, 18:39
Kontaktowanie:

Re: Schetynówka 2017 Bochnia

Postautor: kinatS » sobota, 9 grudnia 2017, 03:54

niestety albo na szczęście nie mam pamięci do nazwisk, po prostu poszedłem do UM, w kasie zapytałem gdzie, skierowano mnie do budynku "obok", tam zapytałem o konkretny temat remontu i skierowano mnie od odpowiedniego pokoju, wskazując konkretne nazwisko osoby która ma nadzór konkretnie na tym odcinku... Wszystko spoko, tylko skoro pracownik UM stwierdza, że nic nie może... mimo woli zaczyna mi świtać myśl... więc po co tu jesteś? dla czego mam płacić ci pensję? (bo tak właśnie jest, wszyscy zrzucamy się w ten czy inny sposób na pensję urzędników..

mark
Bardzo towarzyski
Posty: 464
Rejestracja: piątek, 27 czerwca 2008, 13:24
Kontaktowanie:

Re: Schetynówka 2017 Bochnia

Postautor: mark » piątek, 15 grudnia 2017, 20:10

czy ktokolwiek w Urzędzie Miasta poniósł już konsekwencje za niegospodarność, nieterminowość i błędnie podjęte decyzje dot. remontu tych ulic?

boddekk
Bardzo towarzyski
Posty: 500
Rejestracja: poniedziałek, 29 lutego 2016, 17:37
Kontaktowanie:

Re: Schetynówka 2017 Bochnia

Postautor: boddekk » poniedziałek, 30 maja 2022, 18:38

Witam wszystkie osoby zainteresowane tematem sprzedazy nieruchomości. Jeżeli chcecie sprzedaż jaką kolwiek z Waszych nieruchomości, to polecam Wam sprawdzić stronę https://atrium-nieruchomosci.pl , gdzie znajdziecie oferte skupu nieruchomości ATRIUM.

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Wróć do „Na bieżąco”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości