Akwizycja w kościele

Komentarze do bieżących wydarzeń oraz życia w Solnym Grodzie
mark
Bardzo towarzyski
Posty: 464
Rejestracja: piątek, 27 czerwca 2008, 13:24
Kontaktowanie:

Akwizycja w kościele

Postautor: mark » poniedziałek, 27 marca 2017, 19:11

Witam, chciałem zapytać czy to nowa tradycja, że przyjeżdżają teraz do kościołów jacyś szamani z gadżetami, którzy zbierają datki na budowę kościołów, klasztorów, etc.
Wczoraj bylem w kościele św. Pawła i mszę prowadził jakiś ksiądz-magik, który przyjechał na żebry z kieleckiego agitować w sprawie budowy swojego klasztoru. Chciałem zapytać kto go zaprosił i dał mu na taką akwizycję zgodę, skoro tuż obok Bochni trwa budowa Kościoła w Proszówkach i wg mnie jeśli już to powinniśmy wspierać powstanie świątyni na naszym terenie, a nie gdzieś w Polsce?

Poza tym podczas głoszonej "homilli" ów szaman był dziwnie pobudzony, podejrzewam że badanie krwi mogłoby pokazać ciekawe dane analityczne.
Oczywiście zachwalał jakim to on jest czarodziejem i jak zapobiega rozwodom jeżdżąc do małżeństw, które zamierzają się rozwieść i jak to on potrafi scalać takie związki wizytując kilkukrotnie takie pary. Reklamował też jakąś swoją książkę, którą można było nabyć w ramach cegiełki. Zauważyłem, że niektórzy parafianie byli mocno zniesmaczeni zachowaniem tego jegomościa i w trakcie kazania zaczęli opuszczać kościół, bo nie miało to nic wspólnego z niedzielną mszą świętą.

Dodam jeszcze, że na dziedzińcu kościoła stał jakiś odpustowy kram z płytami do nabycia. Niby niedziela, a handel kwitnie nawet w kościołach, a z ambony słyszymy jak to należy dzień święty święcić...

Awatar użytkownika
Foox
Częsty gość
Posty: 78
Rejestracja: wtorek, 12 lipca 2005, 13:10
Kontaktowanie:

Re: Akwizycja w kościele

Postautor: Foox » wtorek, 28 marca 2017, 11:44

Czy ty aby na pewno byłeś na Mszy w KRK? Bo Kościół Katolicki nie ma jak to nazwałeś szamanów. Po drugie poczytaj czym jest homilia i zastanów się czy rzeczywiście to była homilia. Po trzecie to zakonnik z Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów z Kielc. To tak na początek.

Teraz co samej wypowiedzi. Zgodzę się w jednym, że wygłoszone kazanie było delikatnie mówiąc dziwne. Niby miało sens i przesłanie, ale przytoczone przykłady i chaos wypowiedzi jakoś skutecznie je rozmyły. Starałem się słuchać uważnie, ale było to trudne.

Jeszcze jedna sprawa. Nie wierzysz w możliwość duchowego naprawienia małżeństwa? Ojciec Kapucyn podawał przykłady z swojej posługi, ale skoro nie wierzysz w takie rzeczy to co w ogóle robisz w Kościele?

Odnośnie "akwizycji". Cegiełki były sprzedawane za dobrowolną ofiarą przed kościołem. Tak zachęcał i pokazywał książkę, ale co w tym złego? Jasno było określone, że zbierają na wykończenie klasztoru. Kto chciał mógł weprzeć, kto nie to nie. Jeśli wolisz dołożyć się do budowy kościoła w Prosówkach to nic nie stoi na przeszkodzie by to zrobić.

Awatar użytkownika
belzebub
Uzależniony
Posty: 1083
Rejestracja: sobota, 15 października 2011, 15:09
Kontaktowanie:

Re: Akwizycja w kościele

Postautor: belzebub » wtorek, 28 marca 2017, 13:18

Ja jestem ciekaw kiedy wreszcie opodatkują tą zakłamaną instytucję .

kkk
Przechodzień
Posty: 15
Rejestracja: czwartek, 31 grudnia 2009, 10:06
Kontaktowanie:

Re: Akwizycja w kościele

Postautor: kkk » wtorek, 28 marca 2017, 18:43

Po pierwsze
artykuł 196 kodeksu karnego: "Kto obraża uczucia religijne innych osób, znieważając publicznie przedmiot czci religijnej lub miejsce przeznaczone do publicznego wykonywania obrzędów religijnych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2"
Po drugie
Prawidłowa forma to "tę" a nie "tą"
Po trzecie
Czy Chrystus - a On jak zapewne wiesz jest założycielem Kościoła, zrobił ci coś złego, abyś Ty Kościół Chrystusowy obrażał? czyżbyś chciał się przyłączyć do Judasza i innych, którzy biczowali Jezusa i pluli Mu w twarz by w końcu Go ukrzyżować - Jak Judasz skończył żywot? Jaką krzywdę Kościół Ci wyrządził, że tak Piszesz? Chrystus nikogo na siłę nie nawraca, dał nam wolną wolę abyśmy sami dokonali wyboru, ale wiedz jedno, że za Ciebie też umarł na krzyżu, chociaż ani ja ani Ty na to nie zasłużyliśmy

kriss
Stały bywalec
Posty: 174
Rejestracja: środa, 24 grudnia 2008, 13:04
Kontaktowanie:

Re: Akwizycja w kościele

Postautor: kriss » wtorek, 28 marca 2017, 20:06

Nikt nikogo nie zmusza do płacenia/ofiarowania datków. Nie chcesz to nie dawaj/rzucaj. Widzisz jakie to może być proste.

moskey
Częsty gość
Posty: 48
Rejestracja: środa, 28 grudnia 2011, 08:36
Kontaktowanie:

Re: Akwizycja w kościele

Postautor: moskey » środa, 29 marca 2017, 17:55


kkk
Przechodzień
Posty: 15
Rejestracja: czwartek, 31 grudnia 2009, 10:06
Kontaktowanie:

Re: Akwizycja w kościele

Postautor: kkk » piątek, 31 marca 2017, 23:27

Zarówno Chrzest Św. jak i pierwsza Komunia Św nie jest obowiązkowa, rodzice lub prawni opiekunowie decydują czy ochrzcić dziecko czy nie, podobnie jak o wielu innych sprawach przed uzyskaniem pełnoletności przez dziecko, po osiagnięciu pełnoletności można samemu zdecydować, którą drogą iść, więc nie rozumiem o co chodzi;

Chodziło mi o dwa słowa "zakłamany Kościół"

Przetłumacze słowo zakłamany wg słownika: zakłamany «oparty na kłamstwie»
zakłamać — zakłamywać «świadomie wypaczyć prawdę o czymś»
teraz słowo Kościół wg katechizmu dla dzieci żeby było prościej:
"Ciało Mistyczne Chrystusa, czyli żywy organizm, którego Głową jest Chrystus, członkami są ludzie ochrzczeni, połączeni z Nim życiem Bożym, wzajemnie odpowiedzialni za siebie"

Czy widać teraz co znaczy "zakłamany Kościół" czyli to co przez ponad 2000 lat trwa i jest największym autortetem i Świętością dla milionów Polaków mówicie, że jest oparte na kłamstwie, czyli podważacie całą istotę chrześcijaństwa, wobec czego nie można zajmować obojętnego stanowiska, obrona kościoła jest obowiązkiem każdego katolika - Podejrzewam że również jesteście członkami Kościoła więc o sobie również mówicie ...

Sróbujcie tak powiedzieć na temat np. muzułmanów to zobaczycie jaka będzie reakcja, a ludziom się wydaje, że Kościół można dowolnie szkalować, obrażać znieważać itd. otóż nie wolno, chociaż sądy do tej pory były dosyć pobłażliwe, to myślę że pomału się to zmienia i bedziemy więcej szacunku okazywać i ludziom i przekonaniom religijnym

Zbliża się 200 lecie objawień Fatimiskich zachęcam do posłuchania wykładu ks. Prof Tadeusza Guza, http://www.naszdziennik.pl/galeria/1781 ... a-nas.html

moskey
Częsty gość
Posty: 48
Rejestracja: środa, 28 grudnia 2011, 08:36
Kontaktowanie:

Re: Akwizycja w kościele

Postautor: moskey » sobota, 1 kwietnia 2017, 20:31


Awatar użytkownika
belzebub
Uzależniony
Posty: 1083
Rejestracja: sobota, 15 października 2011, 15:09
Kontaktowanie:

Re: Akwizycja w kościele

Postautor: belzebub » sobota, 1 kwietnia 2017, 23:23

moskey widzę że jesteś rozumnym z otwartym umysłem i oczyma ,potrafisz odróżnić wiarę od biznesu. Z KKK nie warto wdawać się w dyskusję bo jest nawiedzony A takiego nie przegadasz. Ps .KKK -bardzo wymowny Nick jak na katola:)

kkk
Przechodzień
Posty: 15
Rejestracja: czwartek, 31 grudnia 2009, 10:06
Kontaktowanie:

Re: Akwizycja w kościele

Postautor: kkk » niedziela, 2 kwietnia 2017, 00:20

Dziekuję za sprostowanie, faktycznie pomyliłem się będziemy miec 100 lecie Objawień Fatimiskich

Tak sądy sa pobłażliwe, np. sprawa Nergala, który publicznie zbeszcześcił Biblię - został uniewinniony!

Nie wiem jak innych, ale mnie te słowa Belzebuba i równiez Twoje bardzo dotknęły osobiście, wypowiedziane publicznie - zapytam w odpowiednich instytucjach czy nastapiła obraza moich uczuć religijnych,

Nie można rozdzielić instytucji kościelnej od samego Kościoła - bez chierarhi Kościół nie mógłby funkcjonować, wiec niezaleznie czy atakuje się instytucję czy wspólnotę dla mnie poprostu atakuje się Kościół - to że ludzie zarządzający Kościołem się mylą i popełniaja błędy jest chyba normalne, wszyscy jesteśmy grzesznikami i dążymy ku doskonałości - nie zauważasz postępu, również w Kościele w tej kwestii? jeżeli macie uwagi co do funkcjonowania Kościoła to można podejść, napisać do Proboszcza, Biskupa, przedstawić swoje racje, a nie publicznie bez sądu stawiać wyrok! (podobnie postąpili z Chrystusem) A może widzicie jakies pozytywy "instytucji" Kościelnej - może się podzielicie publicznie :)

Również Papiez Benedykt XVI mówił o tym iż Kościół nie jest zwykłą ludzką instytucją:

"To tu, w Kościele, doświadczamy najpełniej, że Bóg nas kocha. Nie jesteśmy owocem przypadku czy nieracjonalności, ale u początków naszego istnienia znajduje się plan miłości Boga.
Nie dostosowujcie się do czegoś, co jest mniejsze od Prawdy i Miłości, nie dostosowujcie się do kogoś, kto jest mniejszy od Chrystusa.
Za Jezusem nie można pójść samemu. Potrzebny jest Kościół. Temu, kto ulega pokusie, by pójść „na własną rękę” lub żyć wiarą według dominującej w społeczeństwie mentalności indywidualistycznej, grozi to, że nigdy nie spotka Jezusa Chrystusa lub że skończy, idąc za fałszywym Jego obrazem.
Tak, Kościół jako instytucja naznaczony jest grzechem, słabością. Ale Kościół nie jest zwykłą ludzką instytucją, jak każda inna – jest ściśle zjednoczony z Bogiem.
Kościół nie żyje sam z siebie, ale z Pana. Jest On obecny w nim i daje mu życie, pokarm i siły.
Proszę was, drodzy przyjaciele, abyście kochali Kościół, który zrodził was do wiary, który wam dopomógł w lepszym poznaniu Chrystusa, który pozwolił wam odkryć piękno Jego miłości. Świat potrzebuje świadectwa waszej wiary, z pewnością potrzebuje Boga".

Benedykt XVI w Kolonii

Awatar użytkownika
belzebub
Uzależniony
Posty: 1083
Rejestracja: sobota, 15 października 2011, 15:09
Kontaktowanie:

Re: Akwizycja w kościele

Postautor: belzebub » niedziela, 2 kwietnia 2017, 07:50


kkk
Przechodzień
Posty: 15
Rejestracja: czwartek, 31 grudnia 2009, 10:06
Kontaktowanie:

Re: Akwizycja w kościele

Postautor: kkk » niedziela, 2 kwietnia 2017, 13:17

Jak do tego doszedłeś - gratulacje! chyba muszę skapitulować :(

mariuszko
Przechodzień
Posty: 27
Rejestracja: wtorek, 27 września 2016, 14:12
Kontaktowanie:

Re: Akwizycja w kościele

Postautor: mariuszko » środa, 5 kwietnia 2017, 14:03

Najłatwiej sprzedać takie usługi w miejscach gdzie jest najwięcej ciemnoty

kompas
Stały bywalec
Posty: 105
Rejestracja: piątek, 19 marca 2010, 09:01
Kontaktowanie:

Re: Akwizycja w kościele

Postautor: kompas » środa, 5 kwietnia 2017, 16:27


kkk
Przechodzień
Posty: 15
Rejestracja: czwartek, 31 grudnia 2009, 10:06
Kontaktowanie:

Re: Akwizycja w kościele

Postautor: kkk » piątek, 7 kwietnia 2017, 00:13

wiadomo o co chodzi - nie będe więcej tłumaczył; sądowne natomiast stwierdzenie, że doszło do obrazy uczuć religijnych, miałoby na celu aby więcej nie pisać w ten sposób na forach internetowych, które czyta wiele osób, młodszych i starszych i które mogą w ten sposób błędnie interpretować istotę Kościoła - mówiąc krótko pisząc w ten sposób bierzecie na siebie odpowiedzialność za tych, których gorszycie
cyt. z Bibli: "Lecz kto by się stał powodem grzechu dla jednego z tych małych, którzy wierzą we Mnie, temu byłoby lepiej kamień młyński zawiesić u szyi i utopić go w głębi morza. Biada światu z powodu zgorszeń! Muszą wprawdzie przyjść zgorszenia, lecz biada człowiekowi, przez którego dokonuje się zgorszenie". Lepiej sie dwa razy zastanowić zanim się coś napisze czy powie.

Zbliżają się Swięta Zmartwychwstania Pana Jezusa więc wszystkim życzę Wesołych Świąt i błogosławieństwa od Zmartwychwstałego Chrystusa.

Polecam również https://www.youtube.com/watch?v=gFFg5kExSxg

Awatar użytkownika
RUSSELLK
Bardzo towarzyski
Posty: 305
Rejestracja: sobota, 16 stycznia 2010, 16:39
Lokalizacja: Bochnia
Kontaktowanie:

Re: Akwizycja w kościele

Postautor: RUSSELLK » piątek, 7 kwietnia 2017, 13:44

Mam nadzieję że jako katolik,bierzesz odpowiedzialność za wymordowanie w imię wiary przez Twoją sektę milionów istnień ludzkich...
Polecam również :
Chociaż może tego nie czytaj,bo znów dojdzie do obrazy Twoich uczuć religijnych ...(na szczęście to nie mój artykuł ,żebyś mnie straszył sądami)

kkk
Przechodzień
Posty: 15
Rejestracja: czwartek, 31 grudnia 2009, 10:06
Kontaktowanie:

Re: Akwizycja w kościele

Postautor: kkk » sobota, 8 kwietnia 2017, 16:18

Proszę bardzo cała prawda o inkwizycji:
http://www.fronda.pl/blogi/cala-prawde- ... ,3639.html

lub http://www.opoka.org.pl/biblioteka/T/TH ... zycja.html
cyt z ww. strony
"Inkwizycja, indeks ksiąg zakazanych, stosy, nawracanie heretyków - to brzmi groźnie. Inkwizycja stała się głównym argumentem lewaków w walce z Kościołem Katolickim i do dziś nawet katolicy tłumaczą z jej działalności. Czy słusznie? Rafał A. Ziemkiewicz pisał: „Obraz Świętej Inkwizycji pokutujący w potocznej świadomości ma tyle wspólnego z historyczną prawdą, ile Księstwo Mołdawii z serialu „Dynastia” z prawidziwą Mołdawią”

Stanowisk na różne kwestie jest zawsze wiele - ja nikogo nie obrażam, wasz język, styl wypowiedzi niestety wiele pozostawia do życzenia, pisanie: sekta, ciemnota, zakłamana instytucja itp. dziwię się, że admin "przepuszcza" takie jawne obrażanie Kościoła? czy naprawdę nie można tak sformuować zdania aby nikogo nie obrażać?

moskey
Częsty gość
Posty: 48
Rejestracja: środa, 28 grudnia 2011, 08:36
Kontaktowanie:

Re: Akwizycja w kościele

Postautor: moskey » sobota, 8 kwietnia 2017, 19:21


Awatar użytkownika
RUSSELLK
Bardzo towarzyski
Posty: 305
Rejestracja: sobota, 16 stycznia 2010, 16:39
Lokalizacja: Bochnia
Kontaktowanie:

Re: Akwizycja w kościele

Postautor: RUSSELLK » niedziela, 9 kwietnia 2017, 10:29

Chcesz ludziom zamydlić oczy przytaczając bzdury ze stron katolickich,Fronda ,Opoka- nie ośmieszaj się ...

kkk
Przechodzień
Posty: 15
Rejestracja: czwartek, 31 grudnia 2009, 10:06
Kontaktowanie:

Re: Akwizycja w kościele

Postautor: kkk » niedziela, 9 kwietnia 2017, 12:03

Zapoznałem się z artykułem, piszesz o hipokryzji i zakłamaniu otóż stanowisko Kościoła w tej kwestii było takie: "Wobec zaistniałych, nowych okoliczności, Arcybiskup Poznański, zgodnie z przepisami prawa kościelnego, przedstawi prośbę do Stolicy Apostolskiej o przeniesienie ad statum laicalem (przeniesienie do stanu świeckiego – przyp. red.). Do czasu ostatecznego wyjaśnienia sprawy, ks. Mariusz G. – w porozumieniu z arcybiskupem, metropolitą Lwowskim – zostanie zawieszony w czynnościach kapłańskich" http://www.tvn24.pl/poznan,43/porod-na- ... 01407.html, Kościół również bada sprawy i podejmuje decyzje może nie sa one natychmiastowe ale są podejmowane po dokładnym zbadaniu sprawy, zapewne ta sprawa nie przynosi chluby Kościołowi, ale w Kościele są grzesznicy i pytanie jest, czy ktoś trwa w grzechu czy postanawia się poprawić, już nawet Pan Jezus powiedział do Św. Piotra zejdź mi z oczu szatanie bo myślisz o tym co ludzkie a nie o tym co Boskie, oprócz tego Św. Piotr zaparł się 3 razy, równiez Sw. Paweł uopominał Św. Piotra, że źle postępuje, pomimo to Pan Jezus ustanowił go głową Kościoła. Podobnie Św. Augystyn przed nawróceniem prowadził grzeszne życie by potem całkowicie je zmienić. Co do pobłażliwości sądów, jest to moja opinia, być moża błędna nie upieram się przy tym stanowisku - nie jestem prawnikiem i nie znam szczegółów spraw, też osobiście uważam że ww. sprawa powinna miec inny koniec w sądzie, jak równiez sprawa Nergala - nie jest to jednak istota moich postów. Dziekuje za zwrócenie uwagi dot. pisowni, teraz widzę że ortografia nie jest tutaj kluczowa i niepowininem był zwracać na to wczesniej uwagi za co przepraszam Bezlebuba. Głównym przesłaniem moich postów jest obrona Kościoła Katolickiego i Katolików bo wiele tutaj padło oskarżeń bez nalezytej oceny sytuacji, można się odnosić do pojedynczych przypadków niewierności Chrystusowi przez katolików, za co zapewne odpowiedzą przed Bogiem, ale nie można generalizować, że Kościół i Katolicy są źli, bo jeżeli wykażecie chociaż trochę chęci to znajdziecie wiele poztywów w działalności Kościoła. Każda droga odrzucająca Chrystusa wiedzie na manowce, pewnie niektórzy z nas się o tym przekonali.
Idą Święta, mam prośbę, przynajmniej na tydzień przestańcie źle mówić o Kościele, który przecież Chrystus założył i czeka na kazdego z nas ze swoim miłosierdziem do końca życia, bo przecież za nas oddał zycie.
https://www.youtube.com/watch?v=ymnS6NoIpIo

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Wróć do „Na bieżąco”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości