Budżet Obywatelski 2017- farsa ?

Komentarze do bieżących wydarzeń oraz życia w Solnym Grodzie
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
petent
Bardzo towarzyski
Posty: 228
Rejestracja: środa, 30 marca 2011, 16:17
Kontaktowanie:

Budżet Obywatelski 2017- farsa ?

Postautor: petent » piątek, 23 września 2016, 09:20

Trwa internetowe głosowanie na projekty zaproponowane w Budżecie Obywatelskim 2017 roku.W sobotę i niedzielę odbędzie się głosowanie w lokalach .
Porażający dla zgłaszających jest sposób prezentacji wniosków . Kto z UM jest odpowiedzialny za dopuszczenie wniosków napisanych na kolanie i to przez Radnych , bez obowiązujących danych zg. z regulaminem . Niech się później Samorządowcy nie dziwią, że tak sknocone inicjatywy są ,,olewane'' przez mieszkańców . A może o to chodzi UM ? Pzdr.

abc
Bardzo towarzyski
Posty: 418
Rejestracja: sobota, 15 kwietnia 2006, 17:01
Kontaktowanie:

Re: Budżet Obywatelski 2017- farsa ?

Postautor: abc » piątek, 23 września 2016, 19:33

Już kiedyś pisałem że tzw. budżet obywatelski to wielka lipa !!!!
To jest kit, który obywatelom wciska urzędująca władza samorządowa, aby mieli oni przekonanie, że mają wpływ na wydatkowanie publicznych pieniędzy przez burmistrza i radę miejską.
Ale władza proponuje, aby ludzie w Bochni głosowali nad 1 % ze 100-milionowego budżetu miasta !!!!!
I niech myślą, że demokratycznie zarządzają miejską kasą.

Tymczasem , tak naprawdę wbrew opinii publicznej, burmistrz Kolawiński wydaje setki tysięcy złotych na rzeczy całkiem niepotrzebne dla miasta jak np samochód terenowy dla UM albo własne podróże służbowe do USA. I nikogo nie pyta o zdanie, nawet radnych, którzy na początku roku uchwalają kwoty na sprzęt i delegacje, bez określenia szczegółów.

A spolegliwi lub przekupieni stanowiskami ( i innymi profitami) radni akceptują to post factum !!!!
I jeszcze mydlą wyborcom oczy namawiając ich do aktywnej dyskusji o tzw. budżecie obywatelskim.
Ale to przecież radni powinni wiedzieć co jest najpilniejsze do zrobienia w ich okręgach wyborczych oraz walczyć o realizację tych zadań. Biorą za to niemałe diety.Poza tym mają do pomocy komitety osiedlowe, których szefowie też biorą kasę - ryczałty.

Najwyższy czas, aby zakończyć te pozorowane działania. Poważne tematy "leżą" bo burmistrz (pensja miesięczna 12 500 zł !!!) i jego ekipa jest niekompetentna. Gdzie jest ciąg dalszy KN2, łącznik do A4, rewitalizacja Plant i Rynku, parkingi w centrum - tak jak obiecywał Kolawiński przed ostatnimi i poprzednimi(!) wyborami ?

Ludzie, nie dajcie się nabrać na dyskusje czy kupić huśtawkę za 1500 zł czy ławkę za 2000 zł !!!
Trzeba przerwać marazm panujący w Bochni od 7 lat !!!
I to jest najważniejszy dziś problem miasta. Można go rozwiązać wyłącznie przy aktywnym udziale obywateli naszego miasta.

karola_thomas
Częsty gość
Posty: 45
Rejestracja: poniedziałek, 19 kwietnia 2010, 16:41
Kontaktowanie:

Re: Budżet Obywatelski 2017- farsa ?

Postautor: karola_thomas » niedziela, 25 września 2016, 13:43

Przed chwilą zagłosowałam. Przeglądałam większość wniosków i nie znalazłam takich, które byłyby autorstwa radnych (przynajmniej wśród tych ogólnomiejskich). Są w osiedlowych? O których radnych dokładnie chodzi? To osoby publiczne więc można pisać w otwarty sposób przecież. Dajcie linki do wniosków najlepiej.

petent
Bardzo towarzyski
Posty: 228
Rejestracja: środa, 30 marca 2011, 16:17
Kontaktowanie:

Re: Budżet Obywatelski 2017- farsa ?

Postautor: petent » niedziela, 25 września 2016, 17:18

Na stronie głównej Bochnianina jest wszystko, łącznie z oryginałami wniosków - !!!

PanStefan
Częsty gość
Posty: 43
Rejestracja: niedziela, 1 marca 2015, 16:25
Kontaktowanie:

Re: Budżet Obywatelski 2017- farsa ?

Postautor: PanStefan » czwartek, 29 września 2016, 15:23


Awatar użytkownika
Kiyomi
Stały bywalec
Posty: 156
Rejestracja: niedziela, 29 listopada 2009, 21:25
Kontaktowanie:

Re: Budżet Obywatelski 2017- farsa ?

Postautor: Kiyomi » piątek, 30 września 2016, 09:36

Z jednym argumentem zgodzę się w 100%- nie widać efektów BO. Sama rok temu głosowałam na projekt ogólnomiejski związany z wymianą reklam w centrum na szyldy bardziej klimatyczne. Projekt przeszedł, a szyldów jak nie było tak nie ma...
Poza tym w tegorocznej edycji (nie pamiętam jak było rok temu) nie podoba mi się jedna rzecz. Ja sama jestem z osiedla Kolanów, z którego głosowało 34 jak się nie mylę. W projekcie znalazły się dwa punkty- uzupełnienie oświetleni drogowego oraz zielona siłownia. Korzystam z ulicy o różnych porach i wiem, że faktyczne kilka dodatkowych lamp na ulicy by się przydało, bo są fragmenty bardzo słabo oświetlone. Ale wygrał projekt siłowni na który zagłosowało- 108 osób. Czyli mieszkańcy innych osiedli. I stąd moje pytanie- dlaczego o tym co mam na osiedlu mogą decydować obcy? Zielona siłownia może jest fajną sprawą, ale oświetlenie jest dużo istotniejsze, bo wpłynęłoby na większy komfort i bezpieczeństwo. Uważam, że na projekty osiedlowe powinni mieć prawo głosu tylko mieszkańcy danego osiedla, bo mija się to z celem....

petent
Bardzo towarzyski
Posty: 228
Rejestracja: środa, 30 marca 2011, 16:17
Kontaktowanie:

Re: Budżet Obywatelski 2017- farsa ?

Postautor: petent » piątek, 30 września 2016, 09:46

Ktoś napisał: ,, nie ważne co się pisze tylko kto pisze wniosek '' - i to jest prawda . Taki już standard Urzędu Miasta . PZDR.

abc
Bardzo towarzyski
Posty: 418
Rejestracja: sobota, 15 kwietnia 2006, 17:01
Kontaktowanie:

Re: Budżet Obywatelski 2017- farsa ?

Postautor: abc » piątek, 30 września 2016, 10:37

Kiyomi potwierdza moja ocenę tzw. budżetu obywatelskiego (BO) !!!

On jest potrzebny tylko nieudolnym urzędasom, jako pretekst aby powiedzieć :
- "w Kolanowie zrobilismy wam zielona siłownię, na oświetlenie musicie poczekać jeszcze parę lat."
Tak jakby nie bylo radnych i burmistrza z armià urzèdników, którzy co roku (albo częściej jeżeli jest ważny problem) ustalà listę inwestycji potrzebnych mieszkańcom oraz hiererchię potrzeb.

Prawda jest taka , że na oświetlenie trzeba, uzyskać zgody właścicieli posesji nad którymi ma przebiegać sieć elektr., zlecić projekt w drodze przetargu, zatwierdzić go w ZE , uzyskać pozwolenie na budowe, poczekać aż ZE ogłosi I rozstrzygnie przetarg i dopiero wtedy ( po 5-6 miesiacach) można spodziewac się wykonawcy - robota zajmie 2-3 dni. Łacznie - min.6 miesiecy, jezeli nie ma sprzeciwu.

Aby zrobić zielonà silownie wystarczy wybrać dzialkę miejskà, zglosić zamiar montażu urzadzenia sport.- poczekać na uprawomocnienie 21 dni, a w miedzyczasie wyslać zapytanie o cenę do 3 firm (moze być poczta mailowà), po 7 dniach wybrać wykonawcę - montaż trwa kilka godzin. Łacznie 3 tygodnie.


Nie wierzę aby burmistrz nie odróżniał dup....li od powaznych roblemów które należy rozwiàzać . Ale w przypadku tych drugich niestety trzeba się nachodzić, umieć myśleć jednocześnie w kategoriach technicznych i społecznych oraz dzialać w sposôb uporzadkowany a nie chaotyczny , np zbliżajà siè Dni Mlodzieży więc musimy jakoś dogadać sie z właścicielem działki obok Sutorisu , z którym przez parę poprzednich kadencji władza nie chciała konstruktywnie porozmawiać.

Czy już rozumiesz dlaczego bocheńskiej władzy tak zależy aby w swiadomosci spolecznej utkwiło ze demokratycznie dzieli publiczne pieniadze ?
Przez ostatnie 7 lat w Bochni widać TANIE EFEKCIARSTWO !!! Powaźne tematy - łacznik do A4, dokonczenie KN2, parking piętrowy przy dworcu PKP, remont Rynku I Plant - leża !!!!
Mamy za to "poczekalnię" poniżej Rynku, altankę na Plantach , zakup samochodu terenowego, zagraniczne delegacje burmistrza I radnych, uroczystości, msze, rocznice itd, itp.
I szum medialny z tym zwiàzany.

Trzeba jeszcze pamietać, ze na tzw. BO władza przeznacza w swej łaskawości 1mln zl ze 100 - milionowego budżetu rocznego . I nawet nie wszystko co zapisane w tym BO ta ekipa potrafi zrobić.
Mamy więc w Bochni władzę z 1- procentowà demokracjà, do tego jeszcze - nieudolnà !!!
Ostatnio zmieniony piątek, 30 września 2016, 13:03 przez abc, łącznie zmieniany 7 razy.

skopas
Przechodzień
Posty: 28
Rejestracja: piątek, 28 sierpnia 2009, 17:58
Kontaktowanie:

Re: Budżet Obywatelski 2017- farsa ?

Postautor: skopas » piątek, 30 września 2016, 11:14

Droga Kiyomi, na projekty osiedlowe mogą głosować tylko mieszkańcy danego osiedla - 34 głosy u Ciebie na osiedlu oddano w komisji stacjonarnej a 108 głosów to suma głosowania w komisji i przez internet

Awatar użytkownika
Kiyomi
Stały bywalec
Posty: 156
Rejestracja: niedziela, 29 listopada 2009, 21:25
Kontaktowanie:

Re: Budżet Obywatelski 2017- farsa ?

Postautor: Kiyomi » piątek, 30 września 2016, 21:37

@skopas przejrzałam jeszcze raz protokół i muszę przyznać Ci rację, mój błąd ;) Popatrzyłam na protokół pobieżnie i nie zauważyłam, że tylko głosy z komisji są wyszczególnione, a internetowe są tylko przedstawione zbiorczo :) Także, zwracam honor w tej kwestii :)

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Wróć do „Na bieżąco”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości