WOŚP OWSIAK czyli w d.pie mam rozliczenia

Komentarze do bieżących wydarzeń oraz życia w Solnym Grodzie
Awatar użytkownika
belzebub
Uzależniony
Posty: 1083
Rejestracja: sobota, 15 października 2011, 15:09
Kontaktowanie:

Re: WOŚP OWSIAK czyli w d.pie mam rozliczenia

Postautor: belzebub » sobota, 31 stycznia 2015, 22:16

i co??? miło ci?? . sory za takie wredny tekst ale pojechałem poziomem jaki ty prezentujesz. .Nastepnym razem zastanów się zanim kogoś zaczniesz oczerniać bo to samo może spotkać ciebie . Wesołych świąt :D

muza
Stały bywalec
Posty: 143
Rejestracja: czwartek, 17 stycznia 2013, 13:35
Kontaktowanie:

Re: WOŚP OWSIAK czyli w d.pie mam rozliczenia

Postautor: muza » sobota, 31 stycznia 2015, 23:53

Mój poziom bardzo by ci się przydał, bo nie ma w nim ani bluzgania, ani oczerniania. Nie atakuję, tylko spokojnie wyrażam swoje poglądy. Bez złości. Natomiast czytając twoje niby "przeprosiny" ciśnie się na myśl znane powiedzenie "Cham pozostanie chamem, na wieki wieków amen".

Awatar użytkownika
RUSSELLK
Bardzo towarzyski
Posty: 305
Rejestracja: sobota, 16 stycznia 2010, 16:39
Lokalizacja: Bochnia
Kontaktowanie:

Re: WOŚP OWSIAK czyli w d.pie mam rozliczenia

Postautor: RUSSELLK » niedziela, 1 lutego 2015, 12:08



1. Wiara w cudowne ozdrowienie. Cudami zarządza Bóg, a to on daje życie i je odbiera. Jak się Panu Bogu zachce zabrać aniołka do nieba, to nic Owsiakowi do tego. Zamiast wydawać bajońskie sumy na sprzęt medyczny, lepiej zmówić pacierz. Albo dać na tacę.

2. Stan niebłogosławiony. Chore dziecko nie jest już zygotą, niemą i nic nie potrzebującą istotką w łonie matki, o którą trzęsą się zastępy obrońców życia. Wielkie słowa już nie wystarczą, dzieckiem trzeba się zająć, co gorsza: leczyć. Nic dziwnego, że traci na atrakcyjności.

3. Chrześcijańskie wartości. Kwestowanie na rzecz chorych dzieci na pewno do nich nie należy. Wolontariat uczy młodzież, że można robić coś zupełnie bezinteresownie z dobrej woli. A to przecież bzdura. W chrześcijańskim świecie za wszystko trzeba zapłacić.

4. Pieniądze podatników. Polityk PiS Stanisław Pięta złożył interpelację, by funkcjonariusze państwowi nie chronili kwestujących dzieciaków podczas finału WOŚP. Poseł wyliczył, że taka orkiestrowa akcja kosztuje ok. 7 milionów złotych. W Polsce jest 25 milionów podatników, na każdego przypada więc za tę usługę 28 groszy. Pomijając, że w ogóle obowiązkiem policji jest ochrona dzieci przed chuliganami - jest to faktycznie stawka większa niż życie.

5. Bilety na tramwaj. Prawicowe media oburzają się na darmowe przejazdy komunikacją miejską dla wolontariuszy WOŚP. Faktycznie, to bulwersujące, że szczeniaki z WOŚP rozbijają się za darmo w tramwajach, podczas gdy rzecznik PiS latał tanimi liniami do Madrytu, żeby się tarzać na Plaza Mayor. I brał na takie cele z budżetu państwa ponad 50 tysięcy złotych.

6. Caritas. Organizacja, której nazwa często pada jako argument przeciwko WOŚP. Chodzi chyba o to, że skoro jest fundacja katolicka, to wszystkie inne powinny zniknąć. Co za dużo, to zbyt zdrowo. Zwłaszcza dla dziecka, które: patrz punkt 2.

7. Klauzula sumienia. Leci to mniej więcej tak: upieramy się, żeby urodziło się dziecko, nawet śmiertelnie chore. A potem zostawiamy je losowi i bojkotujemy akcję ratunkową.

8. Autorytet. Czyli przykład z góry. Poseł RP zarabia średnio 120 tysięcy złotych rocznie. Profesor około 72 tysięcy. Wszystko z budżetu państwa. Krystyna Pawłowicz chwaliła się w mediach, że nigdy nie dała ani grosza na WOŚP. To niezwykły przykład postawy polskich parlamentarzystów wobec chorych dzieci w polskich szpitalach.

9. Kasa ze zbiórki. Mimo że WOŚP od lat jest posądzana o zagarnięcie pieniędzy z kwesty, żadna kontrola tego nie wykazała. Nie ma znaczenia to, że Jerzy Owsiak nie wydaje pieniędzy pochodzących ze zbiórki. Każdy sądzi według własnych wartości. Dlatego w wielu głowach się nie mieści, że można zbierać pieniądze i ich nie zachachmęcić.

10. 150 milionów dolarów. Suma wydatków WOŚP na sprzęt medyczny w polskich szpitalach. Wystarczająco wysoka, by zbojkotować fundację. Ofiarodawcy mogliby przecież te pieniądze przekazać gdzie indziej. Tam, gdzie co roku trafia z budżetu państwa 1,8 miliarda złotych. Nie, nie na ratowanie życia chorym dzieciom. Na Kościół katolicki.

Dla krytykantów WOŚP mam pytanie odnośnie innej ,tej uczciwszej fundacji -co sądzicie o działalności Caritasu?

waldi2524
Przechodzień
Posty: 16
Rejestracja: wtorek, 17 czerwca 2014, 20:48
Kontaktowanie:

Re: WOŚP OWSIAK czyli w d.pie mam rozliczenia

Postautor: waldi2524 » wtorek, 3 lutego 2015, 20:37

czytam czytam i czytam te wasze komenty . przemawia przez was zazdrosc . sami zróbcie cos dla społeczenstwa a potem oczerniajcie innych. MUZA to juz przechodzi samą siebie zal jej dupe sciska ze nic z tego niema. pokazujecie słupki wykresy ile to panstwo daje na słuzbe zdrowia tylko wezcie pod uwage ile z tego idzie na urzedasów. zreszta szkoda słów chcesz to daj , nie to nie daj i nie marudz wiecej. muza lecz sie na nogi bo rozumu nieodzyskasz

muza
Stały bywalec
Posty: 143
Rejestracja: czwartek, 17 stycznia 2013, 13:35
Kontaktowanie:

Re: WOŚP OWSIAK czyli w d.pie mam rozliczenia

Postautor: muza » środa, 4 lutego 2015, 20:10

Siema waldi! Czuję się w obywatelskim obowiązku przejść samą siebie jeszcze raz i poinformować (a nie oczerniać) wszystkich , którzy są w rozdarciu wewnętrznym, że nie wrzucili w tym roku nic do puszki. Możecie spać spokojnie!, gdyż różne firmy robią to za was, aby potem odbić to sobie w cenie swoich towarów. Tu tylko jednostkowy przykład:
"Park Śląski zlicytuje nazwę jednej ze swoich alejek. Dochód zostanie przeznaczony dla Fundacji Jurka Owsiaka.
W 2013 roku zwyciężył Browar Przystań, który zapłacił 1 600 zł. W ubiegłym roku wygrała natomiast firma Denso, która zapłaciła 5 650 zł.
Licytacja trwa. Zaczęło się od 100 zł. O prawo do rocznej nazwy walczy kilka film. Alejka ma około 400 metrów i znajduje się w ścisłym centrum parku przy "Dużej Łące". W jej sąsiedztwie mieszczą się Hala Wystaw "Kapelusz", promenada im. gen. Jerzego Ziętka, budynek dyrekcji oraz liczne restauracje.
Nazwa alejki może być imieniem i nazwiskiem zwycięzcy aukcji, nazwą firmy. "

Pijemy zatem za zdrowie malutkich, starych i samego "guru" :wink:
I tak to się kręci.

Pisałam na początku o nietykalności J.O., więc zmasowane ataki na mnie nie dziwią.
Pa, pa - "hejterka" z argumentami (Ukasss)

waldi2524
Przechodzień
Posty: 16
Rejestracja: wtorek, 17 czerwca 2014, 20:48
Kontaktowanie:

Re: WOŚP OWSIAK czyli w d.pie mam rozliczenia

Postautor: waldi2524 » środa, 4 lutego 2015, 21:04

MUZA albo jestes MOCHEREM albo zal ci dupe sciska , masz w tym jakis interes chora kobieto albo ci chłopa potrzeba.

muza
Stały bywalec
Posty: 143
Rejestracja: czwartek, 17 stycznia 2013, 13:35
Kontaktowanie:

Re: WOŚP OWSIAK czyli w d.pie mam rozliczenia

Postautor: muza » czwartek, 5 lutego 2015, 00:41

Cztery pudła :P Ale swój cel osiągnęłam, więc żegnam.

jaroslawzbaw
Przechodzień
Posty: 18
Rejestracja: czwartek, 5 lutego 2015, 09:26
Kontaktowanie:

Re: WOŚP OWSIAK czyli w d.pie mam rozliczenia

Postautor: jaroslawzbaw » czwartek, 5 lutego 2015, 09:53

Faktycznie Muza cel osiągnęła , zasiała intrygę niczym propagandę , wywołała prawie kłótnie , wzbudzała emocje (większość negatywnych) . Część sie wdała w dyskusję pisząc swój punkt widzenia, ale to i tak nie dociera do Muzy, nie ma zamiaru tego rozumieć. Ona ma jasny , jedyny cel , dowartościować się jedynym sposobem który potrafi poprzez forum, dojechać co po nie którym, pluć jadem na wszystko co nie rozumie , nie toleruje , być z drugiej strony barykady dla wszystkich i wszystkiego. Teraz się cieszy że zakończyła dyskusję, myśląc że wygrała , jeszcze nie wie że rzeczywisty świat jest inny a pozorna wygrana to nic innego jak brak zrozumienia , współpracownia , pomocy bliskiemu . Życzę powodzenia w dalszym życiu, daleka droga przed Tobą.

muza
Stały bywalec
Posty: 143
Rejestracja: czwartek, 17 stycznia 2013, 13:35
Kontaktowanie:

Re: WOŚP OWSIAK czyli w d.pie mam rozliczenia

Postautor: muza » czwartek, 5 lutego 2015, 17:30

To jest twoje bardzo nieobiektywne spojrzenie na to, co tu pisałam. Szkoda, bo trzeba umieć nieraz oddzielić treść od osoby...
Moim jedynym celem było informowanie o kulisach działalności WOŚP-u, które bardzo mi się nie podobają. Mam do tego prawo. Ilość wejść świadczy o tym, że chyba dużo osób się dowiedziało. I gdyby ktoś zechciał przeanalizować co wcześniej pisałam ( tematu nie założyłam), to by zobaczył, że to mnie atakowano: "Muzo droga - jak twoje dziecko będzie umierać w szpitalu". Jak byś ty zareagował jaroslawiezbaw na takie słowa? Zapewne nic byś się nie odezwał...A ja przemilczałam.
Zrozumienie, pomoc bliskim i nieznanym nie jest mi obca (też o tym pisałam). Fundacja Dymnej, akcja Ochojskiej, wioski dziecięce, akcje indywidualne, hospicja - wszystko popieram i wspieram, bo jest klarowne. Od tego roku nie daje na WOŚP, ponieważ cel nie powinien uświęcać środków.

Awatar użytkownika
RUSSELLK
Bardzo towarzyski
Posty: 305
Rejestracja: sobota, 16 stycznia 2010, 16:39
Lokalizacja: Bochnia
Kontaktowanie:

Re: WOŚP OWSIAK czyli w d.pie mam rozliczenia

Postautor: RUSSELLK » czwartek, 5 lutego 2015, 18:46

-bez komentarza
-czy wspierać potrzebujących poza granicami kraju jak w kraju taka pomoc jest bardzo potrzebna ?

jaroslawzbaw
Przechodzień
Posty: 18
Rejestracja: czwartek, 5 lutego 2015, 09:26
Kontaktowanie:

Re: WOŚP OWSIAK czyli w d.pie mam rozliczenia

Postautor: jaroslawzbaw » czwartek, 5 lutego 2015, 19:14


SantCowHunter
Bardzo towarzyski
Posty: 201
Rejestracja: czwartek, 21 kwietnia 2011, 12:35
Kontaktowanie:

Re: WOŚP OWSIAK czyli w d.pie mam rozliczenia

Postautor: SantCowHunter » czwartek, 5 lutego 2015, 19:55


muza
Stały bywalec
Posty: 143
Rejestracja: czwartek, 17 stycznia 2013, 13:35
Kontaktowanie:

Re: WOŚP OWSIAK czyli w d.pie mam rozliczenia

Postautor: muza » czwartek, 5 lutego 2015, 20:05


jaroslawzbaw
Przechodzień
Posty: 18
Rejestracja: czwartek, 5 lutego 2015, 09:26
Kontaktowanie:

Re: WOŚP OWSIAK czyli w d.pie mam rozliczenia

Postautor: jaroslawzbaw » czwartek, 5 lutego 2015, 20:29


midas
Przechodzień
Posty: 9
Rejestracja: sobota, 31 grudnia 2011, 18:46
Kontaktowanie:

Re: WOŚP OWSIAK czyli w d.pie mam rozliczenia

Postautor: midas » niedziela, 8 lutego 2015, 12:46

Przeczytałem wszystkie posty i jak ktoś wyżej napisał temat jest trudny, a popik włożył kij w mrowisko. Chyba po połowie dyskutantów jest za i przeciw. Moim zdaniem działalność Orkiestry jest dziś wielce kontrowersyjna. Na niekorzyść przemawiają niejasne finanse i upolitycznienie, co absolutnie nie powinno mieć miejsca . I zastanawiam się jeszcze nad tym, że nikt nie podjął się (albo ja nic nie wiem) ekonomicznego zestawienia całego przedsięwzięcia. Wcale bym się nie zdziwił, gdyby koszty antenowe plus cała machina urzędowo-administracyjno-służbowa kraju przewyższyły dochody ze zbiórki. Plusem jest zapał młodzieży do pomagania, choć z drugiej strony tego najbardziej uczy dom. Postać samego Jerzego Owsiaka jest tak samo kontrowersyjna jak i orkiestra , bo w końcu jest dyrygentem. Łażenie na kolanach po stole i wypinanie tyłka na kamery raczej nie mieści się w ramach normy zachowania. Niektórzy jednak go kochają i mają do tego prawo. Tak samo jak prawo do wypowiadania zdania ma każdy na forum, obojętnie jakie by to zdanie nie było. Byle kulturalnie i na temat, a tego u niektórych zabrakło. Zaczepki, prowokacje, personalne ataki są wyrazem własnej słabości i braku argumentów. Ludzie mają różne problemy, ale żeby wejść do pokoju rozmowy jako nowy, kopnąć kogoś moralizatorskimi, napastliwymi słowami tak żeby „zabolało” i przyznać się do tego? Kopara mi opadła. Gdzie takie dorodne buraki hodują? :mrgreen: Gratuluję udanego, dowartościowującego debiutu na forum. Ciekawe jest również to, że czytamy te same teksty, a inaczej rozumiemy treść i intencje piszącego. Polacy, nauczcie się rozmawiać ze sobą!
Muza, wiem że masz misję do spełnienia, ale zmień sobie Nick na „polskie nagrania” :D
Z chrześcijańskim pozdrowieniem – złoty chłopak ;-)

jaroslawzbaw
Przechodzień
Posty: 18
Rejestracja: czwartek, 5 lutego 2015, 09:26
Kontaktowanie:

Re: WOŚP OWSIAK czyli w d.pie mam rozliczenia

Postautor: jaroslawzbaw » niedziela, 8 lutego 2015, 14:52


muza
Stały bywalec
Posty: 143
Rejestracja: czwartek, 17 stycznia 2013, 13:35
Kontaktowanie:

Re: WOŚP OWSIAK czyli w d.pie mam rozliczenia

Postautor: muza » niedziela, 8 lutego 2015, 17:15


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Wróć do „Na bieżąco”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości