Parking pod Okulickim

Komentarze do bieżących wydarzeń oraz życia w Solnym Grodzie
zi1bi
Częsty gość
Posty: 72
Rejestracja: sobota, 6 grudnia 2008, 07:57
Lokalizacja: gdzieś w małopolsce
Kontaktowanie:

Re: Parking pod Okulickim

Postautor: zi1bi » sobota, 30 sierpnia 2014, 16:18

Taaaaaaak ! wykorzystać szyb sutoris i parking automatyczny jak ta lala hahaha !

Awatar użytkownika
Analizator
Częsty gość
Posty: 32
Rejestracja: piątek, 15 lipca 2005, 08:34
Lokalizacja: rodowity Bośniak
Kontaktowanie:

Re: Parking pod Okulickim

Postautor: Analizator » poniedziałek, 1 września 2014, 20:22

Bocheński klasyk - pokrytykować najprościej :) Do tego podejście typu "pies ogrodnika" - żeby sobie właściciel galerii przypadkiem nie zarobił. Byłem w Krakowie na parkingu koło Wawelu, byłem w Poznaniu na parkingu pod fontanną - miło, przyjemnie, profesjonalnie, bez stojących na powierzchni aut znacznie korzystniej niż w odwrotnej sytuacji, żadnych nadmiernych korków przy odpowiedniej organizacji (eliminacja ruchu kołowego w poszukiwaniu miejsc) - a do tego jakby jeszcze upiec drugą pieczeń czyli w zamian zlikwidować parkingi w rynku a najlepiej ograniczyć w ogóle ruch w rynku byłoby cudnie ! :)

fevo
Przechodzień
Posty: 10
Rejestracja: piątek, 5 lutego 2010, 21:56
Kontaktowanie:

Re: Parking pod Okulickim

Postautor: fevo » poniedziałek, 1 września 2014, 21:45

Właściwie nic nie wiadomo o tym parkingu oprócz tego że ma być podziemny.

Kto wyłoży kasę?
Kto będzie utrzymywać parking?
Jaka będzie cena postoju?
Z której strony miałby być wjazd i wyjazd?

To tylko najbardziej podstawowe pytania. Dopóki tak zwani "inwestorzy" na nie nie odpowiedzą to jestem na nie i Wam wszystkim też to radzę.

Awatar użytkownika
Kiyomi
Stały bywalec
Posty: 156
Rejestracja: niedziela, 29 listopada 2009, 21:25
Kontaktowanie:

Re: Parking pod Okulickim

Postautor: Kiyomi » poniedziałek, 1 września 2014, 22:18

Ludzie- ja do parkingu nic nie mam- niech i budują pięćset, ale to miejsce jest tak złe, że chyba gorszego się nie dało wybrać. Po pierwsze zwiększy się ruch w centrum, po drugie i najważniejsze- kilkadziesiąt metrów pod owym miejscem biegnie szyb kopalni, do tego grunt jest tam kijowy (proszę sobie poczytać o problemach w czasie budowy szkoły muzycznej i bocheńskiej kurzawce). Z resztą- nie trzeba szukać daleko- gdy budowali tą nieszczęsną galerię, wykopali tycią dziurę i co? Bazylika zaczęła pękać! A oni parę metrów dalej chcą wykopać wielgachny dołek!

matio_turbo
Stały bywalec
Posty: 111
Rejestracja: piątek, 5 lutego 2010, 22:10
Kontaktowanie:

Re: Parking pod Okulickim

Postautor: matio_turbo » czwartek, 4 września 2014, 00:20


helga
Częsty gość
Posty: 46
Rejestracja: piątek, 18 października 2013, 13:13
Kontaktowanie:

Re: Parking pod Okulickim

Postautor: helga » czwartek, 4 września 2014, 10:37

Temat parkingu na pl. Okulickiego wrócił na pierwsze strony Bochnianina więc ja też chciałabym odświeżyć sprawę na forum.
Zrobiłam szybko fotomontaż na zdjęciu z google i wychodzi mi na to, że pan Edward Sitko i ci co za nim stoją, mydlą nam wszystkim oczy! :evil:
Przede wszystkim każą nam iść do referendum bez dokładnego poznania projektu parkingu. A to jest BARDZO ISTOTNE. Według ich założeń ma się tam zmieścić 400-450 samochodów. :shock: Z moich jednak obserwacji wynika, że to jest kompletna bzdura. Na zdjęciu zrobiłam "kopiuj-wklej" miejsca parkingowe od strony przedszkola. Załóżmy optymistycznie (!!!), że jest tam 20 miejsc. Wychodzi na to, że na jednym poziomie parkingu może się zmieścić około 80 pojazdów. I to też jest założenie optymistyczne, bo trochę miejsca zajmują przecież filary, drogi, wjazdy na wyższe/niższe poziomy, windy, schody, etc.
Wniosek jest jeden - żeby zmieściło się tam 400 samochodów, to musi być - UWAGA - 5 poziomów!!! Porównajcie sobie to teraz z parkingiem przy galerii Rondo, który ma tylko (!) 3 poziomy!
Więc w centrum Bochni albo powstanie parkingowy wieżowiec, albo parkować będziemy samochody w kopalnianych wyrobiskach.
Zapraszam do dyskusji, a pomysłodawców referendum budowy parkingu WZYWAM do pokazania konkretnych REALNYCH planów, a nie tylko ładnych wizualizacji!
Załączniki
parking.jpg

matio_turbo
Stały bywalec
Posty: 111
Rejestracja: piątek, 5 lutego 2010, 22:10
Kontaktowanie:

Re: Parking pod Okulickim

Postautor: matio_turbo » czwartek, 4 września 2014, 14:11


Awatar użytkownika
Saeria
Stały bywalec
Posty: 151
Rejestracja: poniedziałek, 13 listopada 2006, 18:14
Kontaktowanie:

Re: Parking pod Okulickim

Postautor: Saeria » czwartek, 4 września 2014, 15:05


Awatar użytkownika
Ukasss
Uzależniony
Posty: 812
Rejestracja: poniedziałek, 23 czerwca 2008, 18:42
Kontaktowanie:

Re: Parking pod Okulickim

Postautor: Ukasss » czwartek, 4 września 2014, 21:04

Dziś w Bochni wygląda to tak że samochody krążą w kółko rynku szukając miejsca parkingowego jak już nigdzie nie ma stawiają byle gdzie...

Teraz pytanie do stowarzyszenia co tak głośno protestuje dzięki czemu wykorzystało sytuacje do wypromowania się (takie moje prywatne zdanie)


Co nam oferuje w zamian tego parkingu? Może ja czegoś nie wiem? Może mają kasę i wybudują nam gdzieś parking i zapewnią darmowy dojazd do centrum? tak wtedy miało by to sens bo to co mamy dzisiaj to świetnie pokazała ta nowa strona na FB A raczej jak bedziemy zaraz parkować w Bochni:




Link do FB :

https://www.facebook.com/pages/M%C5%82o ... 01?fref=ts


Co do Waszych propozycji to mają jeden duży minus nie ma na nie kasy


Trasa śródmiejska? Tam zabudowa się podwoiła protesty to dopiero będą "helga" jak ją zaczną projektować! przypominam Ci że jeszcze KN2 mamy nie skończoną więc możesz się nie doczekać tej inwestycji


To samo z parkingiem na "ruskim rynku" raczej możemy się go nie doczekać bo nie ma kasy a dwa to do Bochni samochody wjeżdżają od Łapczycy Wiśnicza Proszówek i Brzeska Była by kumulacja...


A czy tam będzie 300 czy 450 to bez różnicy O tyle będzie ich mniej krążyć wokół rynku Na pewno wcisną ich tam ile się da...

Ja to widzę tak że największym plusem tej inwestycji jest to że ktoś ma na nią kasę Wiadomo że w UM jej nie ma i może szybko nie być Nie należę do ludzi którzy z zazdrości że komuś coś się udało powiedzą Nie a niestety będzie w Bochni takich sporo...


Tak że czekam aż stowarzyszenie nie tylko będzie wykazywało się w krytykowaniu ale zaproponuje jakieś konkrety co w zamian kiedy i gdzie bo samochodów przybywa a problem narasta...

Ps.Mam tylko nadzieję że nasi radni nie zamieszają i dadzą nam spokojnie podjąć decyzję a nie karzą chodzić dwa razy do urn Była by to MEGA GŁUPOTA



Kolejny plus to współpraca z kopalnią (o której już nie raz tu pisałem) a więc zejście z parkingu do odkopanego szybu

http://www.mojabochnia.pl/?p=113356


Eh gdyby to się udało i turyści powrócili by na rynek. Osobiście oceniam że jest to bardziej możliwe niż parking w innym miejscu plus dowóz. No chyba że stowarzyszenie i ludzie co tak bardzo protestują mają kasę na parking a ja o tym nie wiem...

Awatar użytkownika
wykopp
Stały bywalec
Posty: 141
Rejestracja: środa, 25 marca 2009, 19:18
Lokalizacja: Bochnia
Kontaktowanie:

Re: Parking pod Okulickim

Postautor: wykopp » piątek, 5 września 2014, 10:04

a ja mam zupełnie bezstronne pytanie:

Co mają BYLI wychowankowie Bursy do parkingu podziemnego?

Link do protestu wyżej wymienionych


może mi Ktoś wytłumaczyć?

czekam na protest byłych właścicieli psów, które srały pod pomnikiem...

Awatar użytkownika
łyli
Częsty gość
Posty: 46
Rejestracja: niedziela, 28 września 2008, 09:29
Lokalizacja: bochnia
Kontaktowanie:

Re: Parking pod Okulickim

Postautor: łyli » piątek, 5 września 2014, 17:17

Jak na razie nie jestem przekonany co do budowy tego parkingu,według mnie po zbudowaniu parkingu ograniczy sie parkowanie przy pobliskich ulicach,pewnie wstawi sie zakazy parkowania żeby była wieksza mozliwość wyłapywania kierowców parkujacych na zakazach co oczywiście daje wieksza kase dla miasta
Kolejna sprawa to samochody z instalacja LPG dla których wjazd na parking bedzie prawdopodobnie zabroniony (tak jest na większości podziemnych parkingów ),takich pojazdów jest ok 30 %
Czy własciciele pojazdów z gazem bedą mieli potem jakąkolwiek mozliwość zaparkowania w okolicach rynku w razie wprowadzenia ograniczeń i zakazów parkowania

moskey
Częsty gość
Posty: 48
Rejestracja: środa, 28 grudnia 2011, 08:36
Kontaktowanie:

Re: Parking pod Okulickim

Postautor: moskey » środa, 10 września 2014, 22:18

Gdybym miał chociaż 50% pewności, że po wybudowaniu parkingu znikną buraki parkujące na zakręcie Gołębiej, przy pizzerii w Rynku itd. to byłbym za parkingiem obiema rękami. Ale jakoś mam dziwne przeczucie, że pomimo parkingu dalej będzie się parkować byle gdzie i byle jak ("no bo przecież ten podziemny, panie, taki drogi...").

A najbardziej mnie śmieszą komentarze typu: "Niepołomice lub Brzesko z pocałowaniem ręki by wzięły taką inwestycję", "dzięki parkingowi powstaną nowe miejsca pracy" - taaa jasne.
Swoją drogą Bochnia ma spore kompleksy wobec Niepołomic i Brzeska...

kj
Bardzo towarzyski
Posty: 225
Rejestracja: czwartek, 14 czerwca 2007, 21:42
Kontaktowanie:

Re: Parking pod Okulickim

Postautor: kj » czwartek, 11 września 2014, 10:53


Awatar użytkownika
Ukasss
Uzależniony
Posty: 812
Rejestracja: poniedziałek, 23 czerwca 2008, 18:42
Kontaktowanie:

Re: Parking pod Okulickim

Postautor: Ukasss » czwartek, 11 września 2014, 16:05


kj
Bardzo towarzyski
Posty: 225
Rejestracja: czwartek, 14 czerwca 2007, 21:42
Kontaktowanie:

Re: Parking pod Okulickim

Postautor: kj » czwartek, 11 września 2014, 21:20

@Ukass: w obu powyższych przypadkach (Wapno i WIeliczka) do tragedii doszło właśnie na skutek działań kopalni.

Natomiast co do odkopania istniejącego wcześniej w tym miejscu szybu - jestem jak najbardziej za, fajnie byłoby mieć możliwość wejścia na piechotę do najstarszych wyrobisk kopalni. Nie jestem tylko pewien, czy akurat parking stanowi najlepsze możliwe miejsce na wejście do kopalni :).

Awatar użytkownika
Ukasss
Uzależniony
Posty: 812
Rejestracja: poniedziałek, 23 czerwca 2008, 18:42
Kontaktowanie:

Re: Parking pod Okulickim

Postautor: Ukasss » czwartek, 11 września 2014, 21:36

Ja tam po prostu wierzę Polskim inżynierom! To nie będzie też sytuacja że kogoś coś zaskoczy Wiadomo że jest problem i na pewno będą nad tym myśleć aby nie doszło do zalania czy czegoś podobnego... Nie chce mi się wierzyć że z kopalni nie będzie monitoringu tej inwestycji...Swoją drogą przy budowie kamienicy też były głębokie wykopy jest to w bliskim sąsiedztwie więc coś już wiedzą o tym gruncie

Aby turysta mógł zejść do kopalni tym szybem musi gdzieś zaparkować. Samochodów przybywa już krążą wokół rynku szukając miejsca... Na pewno otwarcie galerii jeszcze pogorszy sprawę.

Tak jak pisałem na początku widzę minusy tej inwestycji ale widzę tez plusy. Patrząc kilka lat do przodu to taki parking jest niezbędny i możemy żałować że się nie zgodziliśmy... Mówiłem też że od razu zmienię zdanie jak Stowarzyszenie tak krytykujące zagwarantuje nam że jest wstanie taki obiekt postawić gdzieś na obrzeżach a miasto wtedy zapewniło by dojazd. Na samo miasto nie liczę jest sporo bardziej potrzebnych rzeczy Np. Obwodnice... na które też nie ma pieniędzy...

kj
Bardzo towarzyski
Posty: 225
Rejestracja: czwartek, 14 czerwca 2007, 21:42
Kontaktowanie:

Re: Parking pod Okulickim

Postautor: kj » czwartek, 11 września 2014, 21:56


Awatar użytkownika
Ukasss
Uzależniony
Posty: 812
Rejestracja: poniedziałek, 23 czerwca 2008, 18:42
Kontaktowanie:

Re: Parking pod Okulickim

Postautor: Ukasss » czwartek, 11 września 2014, 23:26


matio_turbo
Stały bywalec
Posty: 111
Rejestracja: piątek, 5 lutego 2010, 22:10
Kontaktowanie:

Re: Parking pod Okulickim

Postautor: matio_turbo » wtorek, 16 września 2014, 12:40


inka_12
Częsty gość
Posty: 43
Rejestracja: czwartek, 27 listopada 2008, 10:24
Kontaktowanie:

Re: Parking pod Okulickim

Postautor: inka_12 » wtorek, 23 września 2014, 18:45

Jestem ZA parkingiem.

Wystarczy popatrzyć co się dzieje w niedzielę czy inne święto kościelne w okolicy kościoła św. Mikołaja. Ten parking będzie służył przede wszystkim ludziom, którzy przyjeżdżają samochodami do kościoła. Dopiero na drugim miejscu galerii.

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Wróć do „Na bieżąco”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości