Gdzie się wybrać na urlop

Gdzie na imprezę? Koncerty, wydarzenia plenerowe, wystawy, wernisaże. Jak zagospodarować wolne chwile?
Glorfindel
Przechodzień
Posty: 3
Rejestracja: piątek, 10 kwietnia 2009, 12:21
Kontaktowanie:

Re: Gdzie się wybrać na urlop

Postautor: Glorfindel » czwartek, 30 lipca 2015, 21:49

W naszym kraju polecam Dolny Śląsk. Wiele ciekawych i urokliwych miejscowości z zabytkami, tak różnymi od małopolskich. Polecam pensjonat "Mała Sowa" w Górach Sowich i podziemne miasto z pozostałościami po tunelach III Rzeszy. Ogólnie można tam jechać na urlop kilka lat z rzędu i zawsze coś nowego odnaleźć (przyroda i zabytki). Dojazd łatwy i szybki dzięki autostradzie.

halucyn
Częsty gość
Posty: 67
Rejestracja: sobota, 2 lipca 2011, 21:00
Kontaktowanie:

Re: Gdzie się wybrać na urlop

Postautor: halucyn » sobota, 1 sierpnia 2015, 00:06

domki w Cikowicach nad rabą....

Awatar użytkownika
InakN
Przechodzień
Posty: 7
Rejestracja: środa, 15 kwietnia 2015, 12:29
Kontaktowanie:

Re: Gdzie się wybrać na urlop

Postautor: InakN » wtorek, 11 sierpnia 2015, 12:53

Teraz na zapraszam nad Bałtyk. Jest super pogoda. Wcale nie trzeba wyjeżdżać za granicę.

Dyskutant2015
Przechodzień
Posty: 4
Rejestracja: środa, 3 lutego 2016, 13:40
Kontaktowanie:

Re: Gdzie się wybrać na urlop

Postautor: Dyskutant2015 » środa, 3 lutego 2016, 13:54


Może Włochy, lepiej rezerwować teraz bo zniżki są.

namdu
Przechodzień
Posty: 13
Rejestracja: czwartek, 25 lutego 2016, 09:59
Kontaktowanie:

Re: Gdzie się wybrać na urlop

Postautor: namdu » piątek, 1 kwietnia 2016, 12:19

Ja na majówkę jadę do Wiednia, bo trafiły się tanie bilety, a niedawno byłam na weekend w górach, w Szklarskiej Porębie. Udało nam się znaleźć naprawdę fajne w pensjonacie Polny Krzew. Bardzo mil gospodarze. Czysto, schludnie, przepyszne jedzenie i bardzo fajna atmosfera. Świetny weekend, także polecam każdemu. A poza tym Szklarska jest super. Udało nam się trochę pojeździć na nartach, chociaż w Czechach (jakieś 20km) były trochę lepsze warunki ;)

Alicja40
Częsty gość
Posty: 51
Rejestracja: wtorek, 26 lipca 2016, 10:28
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Gdzie się wybrać na urlop

Postautor: Alicja40 » poniedziałek, 8 sierpnia 2016, 22:24

Ja w tym roku nie polecam zagranicznych wypraw. Polecam natomiast zwiedzanie polskich miast - Krakowa, Wrocławia, Zamościa, Poznania czy Gdańska. Jak to mówią cudze chwalicie...

estella
Przechodzień
Posty: 5
Rejestracja: czwartek, 25 sierpnia 2016, 14:12
Kontaktowanie:

Re: Gdzie się wybrać na urlop

Postautor: estella » piątek, 26 sierpnia 2016, 12:51

Polecam góry izerskie, bardzo romantyczne miejsce bo jest to jedno z najciemniejszych miejsc w Polsce - można się napawać widokiem gór w dzień, a w nocy podziwiać gwiazdy. :)

Alicja40
Częsty gość
Posty: 51
Rejestracja: wtorek, 26 lipca 2016, 10:28
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Gdzie się wybrać na urlop

Postautor: Alicja40 » wtorek, 13 września 2016, 14:09

A czy ktoś nocował może w Warszawie ? Znajomi wyciągają mnie na kilka dni do stolicy na wspólną wycieczkę i znaleźli jakąś taką, całkiem przyzwoicie wyglądającą miejscówkę.

kannikku
Przechodzień
Posty: 5
Rejestracja: czwartek, 13 października 2016, 16:48
Kontaktowanie:

Re: Gdzie się wybrać na urlop

Postautor: kannikku » poniedziałek, 24 października 2016, 18:12

No tam napewno znajdziesz jakieś opinie.

moskey
Częsty gość
Posty: 48
Rejestracja: środa, 28 grudnia 2011, 08:36
Kontaktowanie:

Re: Gdzie się wybrać na urlop

Postautor: moskey » wtorek, 25 października 2016, 16:34

Szczawnica - niedaleko od Bochni, piekna okolica, sporo ciekawych miejsc do zobaczenia, nie ma takiego tloku jak w Zakopcu...

Inguaris
Przechodzień
Posty: 1
Rejestracja: środa, 30 listopada 2016, 11:10
Kontaktowanie:

Re: Gdzie się wybrać na urlop

Postautor: Inguaris » środa, 30 listopada 2016, 11:49

Znacie jakieś dobre kantory internetowe? Ja znam jeden http://kantorinternetowy.pl Nie dość, że kurs jest dobry, to jeszcze można zarobić na ich Programach. Naprawdę dobry kantor.

Kmiso
Częsty gość
Posty: 53
Rejestracja: piątek, 25 listopada 2016, 13:26
Kontaktowanie:

Re: Gdzie się wybrać na urlop

Postautor: Kmiso » wtorek, 3 stycznia 2017, 12:16

Ja celowałabym w jakiś nadmorski kurort. Kołobrzeg lub Międzycdroje :)

plisa13
Przechodzień
Posty: 21
Rejestracja: czwartek, 1 września 2016, 16:46
Kontaktowanie:

Re: Gdzie się wybrać na urlop

Postautor: plisa13 » piątek, 27 stycznia 2017, 17:50

Ja od siebie bardzo polecam kajaki w Warce. Np tu http://www.nadpilice.pl . Świetna zabawa dla całej rodziny!

tomekwolski
Częsty gość
Posty: 42
Rejestracja: czwartek, 7 kwietnia 2016, 14:19
Kontaktowanie:

Re: Gdzie się wybrać na urlop

Postautor: tomekwolski » środa, 8 lutego 2017, 11:36

Ostatnio zwiedzałem "inną" część Śląska, a mianowicie Katowice :) I jakbyście kiedyś chcieli tam spędzić noc to polecam skorzystać z tych noclegów: Mariacka13.
Z żoną spaliśmy akurat w tym pokoju: http://mariacka13.pl/pokoje-do-wynajecia/nikisz-10
Wygląda świetnie! :)

EwaMaciejewska
Przechodzień
Posty: 9
Rejestracja: piątek, 4 września 2015, 12:50
Kontaktowanie:

Re: Gdzie się wybrać na urlop

Postautor: EwaMaciejewska » piątek, 18 sierpnia 2017, 13:23

Ja była w tym roku na Majorce! Było ekstra! A widziałam też noclegi Mariacka13 w Katowicach - genialne takie pokoje! W końcu ktoś wpadł na pomysł, żeby stworzyć hostel z oryginalnym designem!

lenna
Stały bywalec
Posty: 116
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2016, 06:54
Kontaktowanie:

Re: Gdzie się wybrać na urlop

Postautor: lenna » czwartek, 14 września 2017, 13:34

No ale co robić w Katowicach? Znam wiele osób, które jadą tam na weekend , ewentualnie w celach biznesowych.... Ale na wakacje?

Sama uwielbiam góry Miejsce bardzo uniwersalne Latem możńa chodzić po szlakach. W zimie jeździć na nartach. Pogoda czasami się psuje, to fakt, ale jeśli zarezerwuje się coś w większej miejscowości to molzna sobie i w takie dni zorganizować czas. Polecam szczególnie Karpacz i Zakopane. Noclegi możecie zarezerwować na przykład na stronie:
https://www.sunandsnow.pl/Region/Index/1/0
Można tam zabukować sobie wygodny apartament w jednej z górskich miejscowości.

daga34
Stały bywalec
Posty: 126
Rejestracja: poniedziałek, 13 lipca 2015, 10:44
Kontaktowanie:

Re: Gdzie się wybrać na urlop

Postautor: daga34 » niedziela, 3 grudnia 2017, 00:01

Jeśli lubisz góry, to powinieneś udać się w góry, do Zakopanego. Zatrzymać możesz się w apartamencie, gdyż standard w nich jest większy niż w hotelach, a ceny za nocleg są zdecydowanie niższe. Jednym z portali umożliwiający ich rezerwację jest http://zakopaneapartamentylux.pl (znajduje się na nim wiele ofert, ze zdjęciami, ułatwiającymi dokonanie odpowiedniego wyboru).

Martaska
Bardzo towarzyski
Posty: 202
Rejestracja: wtorek, 14 lipca 2015, 21:05
Kontaktowanie:

Re: Gdzie się wybrać na urlop

Postautor: Martaska » poniedziałek, 27 sierpnia 2018, 22:16

Ja bardzo lubię jeździć do Sianożęt :) Jest tam resort https://www.bursztynowewzgorze.info/ , w którym zawsze się zatrzymuję. Zabieram ze sobą rodziców i rodzeństwo i spędzamy tam rodzinny urlop. Resort jest położony niedaleko plaży, więc wystarczy krótki spacerek i już się jest nad morzem :mrgreen: Nigdzie nie wypoczywam tak jak właśnie tam!

boddekk
Bardzo towarzyski
Posty: 500
Rejestracja: poniedziałek, 29 lutego 2016, 17:37
Kontaktowanie:

Re: Gdzie się wybrać na urlop

Postautor: boddekk » czwartek, 20 stycznia 2022, 11:54

Polecam sprawdzić na stronę https://slonecznawilla.eu/restauracja/ to pensjonat i restauracja. Śliczne miejsce bardzo klimatyczne położone w atrakcyjnej okolicy. Na stronie macie dokładne informacje to sobie zobaczcie. Polecam.

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Wróć do „Muzyka, Kultura, Czas wolny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości