Bochnianin na Facebook-u

Bochnianin.pl - internetowy serwis lokalny BochniaBochnianin.pl - Bochnia, miasto bochnia, bochnianin

malopolanin.pl Kontakt Forum
Strona główna Sport Modelarstwo: MDK startował w Krośnie A A A
   

03 Sierpnia 2010 09:01

Modelarstwo: MDK startował w Krośnie

IX Zawody Modeli Swobodnie Latających

image/jpeg

IX Zawody Modeli Swobodnie Latających o Puchar MODEL MAKING rozegrano 17 lipca w upalne sobotnie przedpołudnie na lotnisku w Krośnie. W zawodach wystartowali reprezentanci MDK Bochnia z Grzegorzem Datą i Adrianem Stępniem.

r e k l a m a

Piękna letnia pogoda wzbudziła u organizatorów wiele obaw, czy aby wysoka temperatura nie zaszkodzi młodym modelarzom na otwartej przestrzeni. Obawy okazały się płonne a modelarze stawili się licznie na starcie odpowiednio przygotowani i wyposażeni w czapki i napoje. 

Do Krosna przyjechali zawodnicy z MDK Bochnia z instruktorami Grzegorzem Datą i Adrianem Stępniem. Zawodnicy startują modelami wykonanymi z zestawów materiałowych produkowanych przez krośnieńską firmę modelarską MODEL MAKING. To bardzo popularne w wielu modelarniach w Polsce F1A/m - Jaskółeczki i Tukany i F1H - Sowy i Kowaliki. Jedne na bazie styroduru, inne klasyczne, żeberkowe. Które lepsze do startów, trudno określić.

To modele szkolne służące do podstawowego szkolenia młodych modelarzy i pierwszych startów w zawodach modelarskich. A każdy model zbudowany na bazie zestawu materiałowego można odrobinę zmodyfikować i ulepszyć jak tylko pozwala na to wiedza oraz inwencja modelarza i instruktora.

Organizator od kilku edycji tych zawodów wprowadził klasyfikację dla instruktorów, która cieszy się sporym zainteresowaniem. Żaden dobry instruktor nie boi się bowiem konfrontacji sportowej ze swoimi wychowankami.

[tim]

wyślij drukuj
r e k l a m a

Komentarze

Bochni@nin - wydawca portalu Bochnianin.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.


Napisz swój komentarz:

Twój komentarz ukaże się po zatwierdzeniu przez moderatora
r e k l a m a

Bochnianin.pl: Po ile reklama? Już od 39 zł reklama

r e k l a m a

Ostatnio na Forum


 
x